logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Діалоги про природу»

Конспект відкритого заняття з екології в старшій логопедичній групі.

Автор: Кириллова Катерина Олександрівна, вчитель-логопед, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок N53, р. Казані.

Цілі: 1) удосконалювати вміння складати СПП з союзом «бо»; познайомити з правилами поведінки на природі, активізувати словник з теми «Дикі тварини», «Птахи», «Гриби».
2) Розвивати логічне мислення, дрібну моторику, зорову увагу, пам'ять.
3) Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: картина лісу, озера, картина - нісенітниця, предметні картинки,

Хід заняття
1. Організаційний момент:
- Сяде той, хто назве дика тварина.
2. Бесіда з нової теми:
Логопед читає вірш про природу:
На нашій планеті природа дуже щедра і багата:
Гори, ліси і поля - дім наш рідний, хлопці!
Розвіємо над нею хмари і дим,
Її образити нікому не дамо!
Берегти будемо птахів, комах, звірів,
Від цього ми станемо тільки добріше.
Прикрасимо всю землю садами, квітами,
Така природа необхідна нам з вами!
- Хлопці, як ви думаєте, про що ми з вами сьогодні будемо розмовляти? (Про природу) А що таке природа, як ви думаєте? (Тварини, птахи, риби, вода, рослини, повітря, сонце, земля) Молодці! Хлопці, а природа може бути вічною? (Ні) Чому? Як треба належить до природи? (Берегти, охороняти) А що не належить до природи? (Те, що зробив чоловік) Правильно.
- Сьогодні ми з вами відправимося в незвичайну подорож світом природи і подивимося, який він світ навколо нас? Ви готові відправитися в подорож? (Так) Закрийте очі. (Вмикається музика уривок з пісні «Світлячок»)
3. В лісі:
- Хлопці, давайте виконаємо завдання і спробуємо здогадатися, куди ми з вами потрапили?
«Четвертий зайвий»: ведмідь, лисиця, їжак, ворона (дикі тварини - птах); береза, дуб, ромашка, клен (дерева - квітка); підберезник, суниця, сироїжка, мухомор (гриби - ягода).
- Хлопці, ви здогадалися, де ми з вами опинилися? (У лісі). Молодці! (Логопед демонструє картину лісу) А що таке ліс? (Це будинок звірів, птахів, дерев, комах). Правильно!
4. Гра «Чарівний мішечок» (діти дістають картинки, складають з них речення і ставлять на дошку)
- А ви знаєте, як потрібно вести себе в лісі? Ось чарівний мішечок, зараз він нам підкаже, чого не можна робити в лісі і чому:
а) У лісі не можна смітити, тому що тварини можуть отруїтися.
б) У лісі не можна руйнувати мурашники, тому що мурашки залишаться без будинку.
в) у лісі не можна чіпати пташині яйця, тому що птах може їх кинути.
г) не Можна брати лісових тварин до себе додому, тому що вони можуть померти.
д) У лісі не можна голосно кричати, тому що звірі можуть злякатися і піти з лісу.
е) У лісі не можна розпалювати вогонь, тому що може статися пожежа і всі загинуть.
ж) У лісі не можна знищувати мухомори й поганки, тому що ними лікуються тварини.
з) У лісі не можна рвати з коренем гриби і квіти, тому що вони більше не виростуть.
і) У лісі не можна розоряти пташині гнізда, тому що птахи можуть назавжди полетіти з лісу.
к) не Можна вбивати і тиснути комах, тому що вони потрібні лісі.
Молодці!

5. Физминутка «Ми з хлопцями крокуємо» (автор Кирилова Е. А.):
Ми з хлопцями крокуємо, (крокувати)
Ручки до сонця піднімаємо, (крокувати з піднятими руками)
Стрибаємо через струмок. (стрибати на місці, руки на поясі)
В небо дивимося на граків, (подивитися вгору)
Птахів, звірів ми захищаємо (повороти голови вправо - вліво)
І охороняємо природу! (погрозити пальцем)
- Молодці! Давайте полетимо з вами далі. (Діти закривають очі, включається уривок з пісні «Синя вода»)
6. Вправа «Що переплутав художник?»
- Хлопці, подивіться на картину і скажіть, де ми опинилися? (На озері). Правильно, от ми і вийшли з вами до лісового озера.
- Що таке озеро? А хто живе у воді? (Риби, жаби) А яка вода в озері? (Чиста прісна). Озеро - це природне джерело чистої води, яка необхідна всім: і тваринам, і людям, і рослинам.
А що незвичайного ви бачите на цій картині? (Відповіді дітей)
7. Пальчикова гімнастика: «Озеро» (автор Кирилова Е. А.)
- Давайте зробимо пальчикову гімнастику і заодно дізнаємося, як потрібно себе вести на озері.
Ми розповімо про озеро, (стискати, розтискати кулачки)
Пальчики свої покажемо. (покрутити кистями рук)
Багато риб в ньому і жаб, (з'єднувати пальці з великим)
І латаття, і черепашок;
Водоміри і вужів, (зобразити руками кожного)
Качок, жаб і очеретів.
Ми повинні їх охороняти (стискати, розтискати кулачки)
І в образу не давати! (погрозити вказівним пальцем)
8. Гра «Чого не стало?» (картинки з зображенням мешканців озера)
- Мешканці озера вирішили пограти з нами в хованки. Подивіться уважно на картинки і запам'ятайте їх. Зараз ви закриєте очі, я одну картинку заховаю, а ви повинні сказати, чого не стало?

9. Гра з м'ячем «Назви ласкаво»:
Гриб - грибочок риба - рибка
Пень - пеньок птах - пташка
Вода - водичка сонце - сонечко
Дерево - деревце квітка - квітка
Трава - травичка комар - комарик
- Наша подорож підійшла до кінця. Давайте закриємо очі і перемістимося в наш дитячий сад. (Включається уривок з пісні «Вместе весело шагать по просторам»)
Узагальнення:
- Ось ми і вдома. Хлопці, скажіть, чи вам сподобалася подорож? А де ми сьогодні побували? (На озері і в лісі) Як потрібно поводитися на природі, що можна робити, а чого не можна робити?
Підсумки:
- Всі сьогодні молодці!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове