Конспекти занять з дітьми
«Подарунок для Хрюші»
Подгрупповое логопедичний заняття в середній групі.
Автор: Шахрай Світлана Миколаївна, учитель-логопед, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа Краснозерский дитячий садок N6, р. п. Краснозерское, Новосибірської області.
Мета: Активізувати мовленнєву діяльність дітей, через художньо - естетичне виховання.
Корекційно - освітні завдання.
Уточнити і розширити уявлення дітей про телепередачі «на добраніч, малюки». Закріпити героїв цієї телепередачі. Удосконалювати граматичний лад промови.
Розвиваючі.
Продовжувати знайомити з властивостями пластиліну м'який, здатний приймати задану йому форму (куля, коло, трикутник). Закріпити прийоми ліплення - розкочування, сплющення, згладжування.
Корекційно - виховні завдання.
Формування позитивної установки дітей на участь у занятті.
Заохочувати вираження естетичних почуттів, прояв емоцій при перегляді телепередачі «на добраніч, малюки».
Методи і прийоми.
Словесний - бесіда - діалог, д/у «Отгадайка»; сюрпризный момент: у гості до дітей приходить герой телепередачі «на добраніч, малюки» - Хрюша; Використання худ. слова: «Веселі вірші для ліплення»
Наочний - використовувана література: І. А. Ликова «Ліпимо казку»
Р. Н. Давидова «Пластилинография. Анімалістична живопис»
Практичний - фіз. хвилинка «Поросятки», розминка для рук.
Ігровий.
Матеріал та обладнання:
Костюм Хрюші, пластилін рожевого кольору, дошки для ліплення, стеки, тренажер «веселий м'ячик» - для розминки пальців перед початком роботи, картон яскравого кольору 1\2, паперова серветка, тканинна серветка (на кожну дитину).
Попередня робота:
Перегляд фрагмента телепередачі «на добраніч, малюки», бесіда про героїв передачі «на добраніч, малюки». Розучування логоритмической фізхвилинки «Поросятки», бесіда про свійських тварин.
Розглядання книжки «Хрюша любов моя». Розглядання ілюстрацій. Знайомство з прийомом ліплення пластинография. Роботу виконували «Котик». Виготовлення дітьми з картону рамочок для фотографій. Розучування рухливих ігор малої рухливості про домашніх тварин, їх звички.
Хід заняття
Організаційний момент.
Доброго дня. Учитель - логопед.
Хлопці, а ви любите дивитися дитячі телепередачі.
Відповіді дітей.
Хоча зараз і ранок, але ми з вами опинимося в цій дитячої телепередачі.
Спробуйте відгадати, в яку дитячу телепередачу, ми зараз з вами потрапимо.
Фрагмент «Спокійної ночі, малята».
А кого ми зустріли в цій телепередачі.
Відповіді дітей.
Учитель - логопед.
Які ви молодці! До нас сьогодні прийде в гості, герой з цієї телепередачі. Відгадавши цю загадку, ви дізнаєтеся, хто це буде.
Чок - Чок, п'ятачок,
Ззаду рожевий гачок,
Посеред барило,
Голос тонкий, дзвінок.
В калюжі я люблю лежати,
І порохкувати: «Хрю - Хрю»
Діти. Це свиня (порося)
3.Учитель - логопед.
Правильно. Входить Хрюша.
З Філей і Степашкою дуже я дружу,
І з Каркушей також люблю потеревенити,
А зовусь Я (Хрюшею) любі друзі,
Так зустрічайте гостя
Привіт, а ось і я!
Учитель - логопед.
Хлопці, наш гість приїхав подивитися, чим ми займаємося.
Спеціальна артикуляційна гімнастика. Розвиток артикуляційної моторики. Підготовка артикуляційного апарату до вимови свистячих звуків.
«Усмішка»
«Лопаточка» Язичок наш, як лопатка:
Округлий, плоский, гладкий.
«Голочка» Язичок наш, як голка,
Відійди, вколе колко!
«Гірка» Вище, гірка, піднімися,
Ми помчимся з гірки вниз!
«Колесо» Покотилося колесо,
Відвалилося, от і все.
Колесо, повернися назад!
Пожалій мій самокат.
У що граємо, і він дуже хоче знайти друзів. Але з дороги він втомився, та й ми засиділися. Давайте покажемо нашу гостю, як ми вміємо знімати втому і піднімати настрій.
Фізкультхвилинка «Поросятки». Звучить спокійна музика.
Ледарі - поросятки (округлити руки вздовж тулуба)
Не роблять зарядки.
І стали незграбні (розгойдуються з боку)
Не вилізти з калюжі (в сторону)
Ніяк, ніяк, ніяк.
А наші хлопці (руки підняти вгору, до плечей)
Всі роблять зарядку (пальці стиснуті в кулачки)
І роблять як треба (руки в сторону, розтиснути пальці)
Ось так, ось так! (Руки до плечей)
Крокують у ногу дружно (ходьба на місці)
Ось так, ось так!
Учитель - логопед.
Хлопці, Хрюша мені по секрету сказав, що дуже хотів би мати свій портрет. А давайте, з приводу нашого знайомства, намалюємо портрет
Хрюші і подаруємо йому? (відповіді дітей). Для того, щоб почати цю роботу, нам треба розім'яти пальчики.
У мене є чарівні кульки, які розігріють наші пальчики (роздати тренажери).
Розминка для рук.
Жили - були поросятки (м'яч стискати в руках)
На галявині біля річки.
Рано вранці прокидалися (кругові рухи)
Вмивали п'ятачки (біля носа, пальцями)
Мили вушка і копитця. (Переминая м'яч)
Ох, і тепла водиця!
Учитель - логопед.
Ну ось, ми розігріли наші долоньки і пальчики, відклали м'ячики.
Вихователь.
Свої фотографії, ми вставимо, ось в такі красиві рамочки.
А малювати ми будемо не фарбами, а пластиліном. Шматочок пластиліну стеком розділимо навпіл. Один шматочок відкладемо, а інший візьмемо в руки.
Шматочок пластиліну на долоньку поклади,
І ладошкою прикрили. В ручках пластилін крутився,
В кульку швидко перетворився.
Потім кульку притиснемо руками, і вийде тулуб Хрюші, а потім ми докладемо його до рамочці.
Доклали і притиснули, Ручки наші не втомилися.
Скачаємо дві кульки - горошини, чорного кольору, то будуть оченята.
Оченята зробимо легко, Наші ручки можуть всі.
Залишився шматочок пластиліну розділимо ще раз навпіл.
Один шматочок ми залишимо, а з іншого потрібно скачати коротку товсту ковбаску.
Товсту, ковбаску розкотимо ми зараз,
Вперед - назад долоні рухаються у нас.
Стеком відокремимо невеликий шматочок для п'яточка, а решту ковбаску розділимо навпіл. Це вийдуть ніжки, стеком зробимо надрізи - вийдуть копитця і докладемо їх до тулуба.
Зараз на клееночке у нас два шматочка пластиліну.
Від великого шматка відтято шматочок, і зробили Хрюшке хвостик - гачечок.
Скачаємо тонку ковбаску, закрутимо і прикріпимо збоку.
У нашого порося не вистачає вушок.
Кулька швидко ми скачаємо.
Разом у млинець перетворюємо,
Щоб вушка отримати, треба стеком розділити.
Ділимо коло на чотири частини, беремо два трикутника і прикріплюємо до основи.
Чого не вистачає? П'ятах.
Скачаємо маленька кулька, приплюснем, і докладемо до тулуба.
Знову кулька ми скачаємо,
І в долоньках притискаємо.
Вийшов чок - так - чок
Акуратний п'ятачок.
Ось портрет готовий.
Серветками витираємо руки.
Учитель - логопед.
А ще Хрюша, ми для тебе приготували танець.
Виконується танець «Пір осятки»
Раз, два, три, повернися: « В поросяток перетворися!».
Пройдемо сядемо і згадаємо.
Чим ми сьогодні займалися на занятті.
Відповіді дітей.
Хрюша в подяку дарує дітям шоколадні яйця з серії «Спокійної ночі, малята».