logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

"Подорож чарівним містом"

Автор: Сичова Тетяна Олексіївна, вихователь, Муніципальне бюджетне освітня установа для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку N162 "Олімпія", р. Тольятті.

Мета:
Повторити кількісний і порядковий рахунок, цифри 1-10, склад чисел в межах 10.
Закріпити вміння практично вимірювати довжину відрізків за допомогою лінійки.
Розвивати просторові уявлення.
Розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, увагу.

Матеріал:
Демонстраційний:
Дикі тварини, цифри, зелена тканина,математичні квіти, ваза, макет дороги, зразки міста,мольберт.
Роздатковий:
Карточки-зразки міста і транспорту, блоки Дьєнеша, палички Кьюзенера, простий олівець, лінійка, малюнки дороги, повітряні кулі.

Хід заняття:

Хлопці, сьогодні нам належить дуже захоплюючу подорож по різних чарівним містах. Ви готові відправитися? Перше місто , куди ми з вами поїдемо називається "Місто тварин" (показ картки). А поїдемо ми туди на машині.

Фіз. хвилинка "Ми їдемо, їдемо, їдемо"
Ми їдемо, їдемо, їдемо
В далекі краї.
Хороші сусіди,
Щасливі друзі.
Нам весело живеться,
Ми пісеньку співаємо.
А в пісеньці співається
Про те, як ми живемо.
Краса, краса,
Ми веземо з собою кота,
Чижика, собаку,
Петьку забіяку, Мавпу, папуги -
Ось компанія яка! Ось компанія яка!

Хлопці, подивіться, скільки багато тварин тут живе. Всі вони зібралися робити зарядку. Зараз ви будете їх рахувати, а я буду розкладати під кожною твариною цифру.
-Скільки всього тварин?
-Який за рахунком (жираф, слон, і т. д.)?
-Хто попереду, хто позаду?

Наша подорож триває. Друге місто - "Місто квітів" (показ картки)
Туди ми з вами не поїдемо, а полетимо на літаку.

Фіз. хвилинка "Літак"
Руки в сторони в розліт
Відправляємо літак.
Праве крило вперед, ліве крило вперед -
Полетів наш літак.

У цьому місті ростуть квіти, не прості, а математичні. Ми з вами будемо збирати букет. Зараз кожен з вас, по одному, буде виходити на галявину і зривати дві квітки так, щоб вийшло число 10. Діти збирають квіти, ставлять їх у вазу.

Третій місто, куди ми з вами вирушимо, називається" Зруйноване місто" ( показ картки) .А ми вирушимо туди на поїзді.

Фіз. хвилинка "Поїзд".
Ось наш поїзд їде, колеса б'ють,
А в поїзді нашому хлопці сидять
Чу-чу-чу /2р. Біжить паровоз,
Далеко, далеко хлопців він повіз.
Але ось зупинка, сміливіше виходь,
Удачу, кмітливість з собою бери.

Ось ми з вами і дісталися до міста. Нещодавно тут пройшов сильний ураган, який зруйнував не тільки будівлі, але й транспорт, залишилася лише дорога. Зараз ми з вами будемо відновлювати це місто, ми будемо будівельниками. Дітям роздаються картки із зразками будівель і машин, вони займають місце на "вулиці" у відповідності з номером, зазначеним на картці. (Блоки Дьєнеша)

Наша подорож по містах триває. Четвертий місто - "Місто Знайок і Чомучок". (показ картки). Робота за столами. Туди ми відправимося не теплоході.

Фіз. хвилинка "Теплохід"
Від зеленого причалу
Відштовхнувся теплохід.
(Крок уперед, руки опущені)
Раз, два-
Він ступив назад спочатку.
(Два кроки назад).
А потім зробив крок вперед-
(Два кроки вперед).
Раз, два -
І поплив, поплив по річці,
Набираючи повний хід.
(Руки витягнуті вперед і зімкнуті - це ніс теплохода, руху по колу дрібними кроками)

Зараз вам треба буде провести і виміряти шлях ( з допомогою лінійки та олівця) від дитячого садка до міст , де ми побували. А в порожній клітці зазначити, чому одно це відстань.
- Чому дорівнює шлях від дитячого садка до "Міста тварин", до "Міста квітів", "до Зруйнованого міста", до "Міста Знайок і Чомучок".
-Який шлях самий довгий, короткий?

Нам пора повертатися в дитячий сад. Ми від'їхали так далеко, що зможемо повернутися лише на ракеті. Зараз підійдіть всі до мене, я роздам вам пропуск з номером на космодром. Займайте свої місця, згідно з вказаним номером.
Щоб повернутися додому , вам належить побудувати ракети з кольорових паличок.
Діти виконують завдання під музику.

А зараз виходьте всі до мене.

В ясному небі сонце світить,
Космонавт летить в ракеті.
А внизу ліси, поля -
Розстеляється земля.

Відлік часу від 10 до 0.

-Ну от, ми повернулися з вами назад у дитячий садок. Вам сподобалося наше подорож?
-Що найбільше вам сподобалося?
Яке завдання вам здалося найважчим?
А щоб ви не забули про нашу подорож, я хочу подарувати вам повітряні кульки.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове