logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Диференціація звуків З-Ж»

Конспект подгруппового логопедичного заняття в старшій групі для дітей із ФФНМ.

Автор: Морозова Тетяна Миколаївна, вчитель-логопед, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа Краснозерский дитячий садок N 6 р. п. Краснозерское Новосибірської області.

Мета: Закріпити навички розрізнення звуків З-Ж.

Завдання:

Корекційно-освітня: узагальнити і закріпити навички розрізнення звуків у словах; вміння виділяти слова на заданий звук, характеризувати звуки; вміння знаходити слова на початку, середині, кінці слова; закріпити вміння складати звукові схеми слів, ділити слова на склади, складати речення із заданим звуком, складати схеми речень, складати слова зі зменшувально-пестливими суфіксами, складати розповідь по картинці.

Корекційно-розвиваючі: розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять, артикуляційний, загальну і дрібну моторику.

Виховні: виховувати навички співпраці, ініціативність, активність.

Методи і прийоми:
Словесний: розповідь, бесіда, загадування загадок
Наочний: картинки на звуки З-Ж, картинка для складання розповіді, схеми звуків.
Обладнання: стіл, стільці, дзеркала, предметні картинки, магнітна дошка.
Хід заняття.
1.Організаційний момент.
Сяде той, хто правильно, чітко вимовить слова: жити, залізо, жовтизна, поклади, запалити, забігти, заборгувати, заслужити, затримати, заіржати, заряджати.
Про яких звуках сьогодні піде мова?
2.Артикуляційна гімнастика: Перш ніж ми почнемо, давайте виконаємо гімнастику для язичка, так як йому доведеться сьогодні багато працювати.
Я буду вам розповідати історію язичка, а ви уважно слухайте і виконуйте разом зі мною:
1.«Усмішка». Язичок знайомий вам діти ми посмішкою його зустрінемо.
2.«Почистити верхні і нижні зубки». Дуже любить чистоту в своєму будиночку, вгорі, внизу.
3.«Хоботочек». Нас зустрічає добрий слон. Довгий хобот тягне він.
4.«Годинник». Хто ж тут, хто ж там? Він дивиться по сторонах.
5.«Лопаточка». Язичок трохи втомився. Він полежав спокійно.
6.«Конячка». Любить він солодко поїсти. Після скаче як конячка».
7.«Грибочок». Язичок зупинився. У гриб на ніжці перетворився.
8.«Гармошка». Язичок гармошкою став, пограв і не втомився.
9.«Маляр».
10.«Чашечка». Він каже: «До побачення!» і вам махає на прощання.

3. А тепер давайте згадаємо, як розташовуються наші губи, язичок, коли ми вимовляємо звук Ж?
-Голосний чи приголосний?
-Звук З?
-Що означає приголосний?
-Чим схожі звуки?
-Чим вони відрізняються?
4. Дихальна гімнастика.
Хлопці, подивіться. Який квіточку я принесла вам на заняття. Але от біда. Він спить. Його розбудити.
Спить без просыпа всю зиму,
Але зима промчала повз-
Березень, квітень. Крапель, весна
Прокидався від сну!
Прокидайся соня-сонюшка1
Під яскравим весняним сонечком!
-Ось сонюшка який, не прокидається.
-Хлопці, допоможіть розбудити квіточку.
- Для цього давайте ручками зобразимо квіточки: стеблинка і пуп'янок.
-От квітка прокидається. Кожен листок відкривається.
А хочете понюхати, як пахне квіточку? Не забувайте, що вдих треба робити через ніс, а видих через рот
-А тепер відтворимо дихання зі звуком ЗІ.
А тепер зі звуком ЖУ.

5. Відгадайте загадки:
Вона не корівка,
Але все ж поки
Дає щодня глечик молока.
Їй дай тільки волю-
Сім днів не пройде-
Всюди з дерев кору обдере. (Коза).

-Він ходить голову задерши,
Не тому, що горду вдачу,
Не тому, що важливий граф,
А тому, що він ...(жирафа).

Не жужжу, коли сиджу, не жужжу, коли ходжу.
Не жужжу, коли працюю, а жужжу, коли кружусь. (Жук)
А щоб відгадати таку загадку, покажіть мені свої пальчики. Великі пальчики з'єднайте, а решта розсуньте, як промінчики сонця, потім схрестіть їх.
-Хто ж у вас вийшло?
 Послухайте загадку:
Сердитий недоторка живе в лісовій глушині.
Голок дуже багато,
А ниток не однієї. (Їжак)
Ви чуєте. Хтось фиркає? Та це ж їжачок. Ой! Та тут ще й коза! Тварини просять вас назвати картинки і визначити, кому яку подарувати. Їжаку зі звуком Ж. А козочке зі звуком З.
6. Визначення місця звуку в слові.
Виберіть з картинок, які лежать на столі ті, в яких є звук Ж? Виділіть голосом цей звук і скажіть, де він знаходиться: на початку, середині або на кінці слова?
7. Складіть звукову схему слів коза і жираф.
Кожен у себе на столі, а Альоша біля дошки, бери фломастери.
8. А тепер давайте розділимо слово на склади і накреслимо складове схему!
9. Складіть речення з цими словами. Скільки слів у реченні? Назвіть перше? Друге? Третє?
10. Підсумок. Про які звуки ми сьогодні з вами говорили? Чим вони відрізняються? А чим схожі?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове