logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Конспект заняття з розвитку фонематичної сторони мовлення і навчання грамоти дітей старшого дошкільного віку із ФФНМ.

Автор: Трофімова Олександра Вікторівна, вчитель-логопед, Муніципальне казенне загальноосвітній заклад Лугавская середня загальноосвітня школа N 19 дитячий садок, Красноярський край, Минусинский район, с. Лугавское.

Тема: звук (год).
Мета: уточнити вимова звуку (год); удосконалювати звуковий аналіз; вправляти в складанні складнопідрядних речень з союзом «бо»; розвивати мислення.
Обладнання: дзеркала, сигнальні ліхтарі, цеглинки, ворота для подлезания, канат.
Хід заняття
1 Організаційний момент.
- Назвіть приголосний звук, який двічі чується в слові.
Колобок звіздар бурулька
Барабан сопілочка фанфари
Балалайка ліліпут шишка
Папуга мультфільм верталет

2. Артикуляційна гімнастика.
Чергування вправ «Хоботок» - «Трубочка» - «Рупор».
«Чашечка». Постукати «чашечкою» за верхніми зубами.

3. Знайомство зі звуком (год)
Загадка: У полі сходи лежить
Будинок по сходах біжить. (Паровоз)
- Подивіться в лівий верхній кут сторінки. Паровоз їде, випускає пар з-під коліс: ч-ч-ч-ч.
4. Аналіз артикуляції звуку.
- Покажіть, спостерігаючи за артикуляцією в дзеркалі, як паровоз випускає пар.
Діти аналізують вимова звуку (год) за схемою. Губи округлені і висунуті вперед. Між зубами невелику відстань. Кінчик мови притиснутий за верхніми зубами. Коротка повітряна струмінь розриває цю перешкоду. Голос не працює.
- Який звук (ч)? (Приголосний, тільки м'який, глухий)
- Яку фішку підняв Незнайко? Чому? Чому він не показав синю фішку?
5. Розвиток фонематичного слуху

Гра «Будь уважним».
- Побачивши зелений ліхтарик Незнайка, паровоз зупинився.
Я пыхчу, пыхчу, пыхчу.
Я стукаю, стукаю, стукаю.
В країну казок я лечу.
- Незнайко оголошує: «Увага! Увага! Пасажирам, які їдуть на паровозі в країну казок, необхідно перевірити слух!» Підніміть ліхтарик, якщо почуєте в слові звук (год):
Вагончик стукають станція
Шпали мчить країна
Міцний колеса чудова
Рейки гойдається казкова

6. Вправа у вимові звуку (год).
- Ми сіли в потяг, і паровоз помчав:
Чу, чу-чу, чу, чу.
Ча, ча, ча-ча, ча.
Чі-чі-чі, чі-чі.
Діти відтворюють складовий ряд, дотримуючись ритм.
- Паровоз набирає швидкість. Вимовити на одному видиху: ча-чо-чу-чі-че.
7. Виділення звуку (ч) зі складу слова.
- Поїзд домчав нас до країни казок. Розгляньте малюнок. Будь персонажів казок ми зустріли в країні казок? З яких казок ці герої? Роздивіться уважно малюнок. Назвіть слова зі звуком (год). Визначте місце звуку (ч) в слові. ( Цибуліно, часник, черепаха, Чудо-юдо риба кит; окуляри, пічка, бочка; ключ, царевич).
Діти називають слова і на індивідуальних схемах вказують місце звуку (ч) в слові.
8. Физминутка. Гра «Поїзд».
Діти рухаються в колоні один за одним, зігнувши руки в ліктях, зображуючи рух коліс.
Я пыхчу, пыхчу, пыхчу.
Я стукаю, стукаю, стукаю.
До нової казці я лечу.
Поїзд йде по мосту» (цеглини), проходить через «тунель»(ворота для подлезания), рухається по звивистій «дорозі» (по вигнутому канату).
9. Звуковий аналіз.
Загадка: Що за диво?
Ось так диво:

Зверху страву,
Знизу блюдо.
Ходить чудо по дорозі,
Голова стирчить так ноги. (Черепаха)
- Зустрілася нам черепаха. З якої вона казки? На панцирі черепахи задані слова зі звуком (год). Розгляньте малюнок. Підберіть слова до схем на панцирі черепахи. Назвіть по порядку звуки в цих словах.

10. Формування граматичного ладу мови.

а) Складання складнопідрядних речень з союзом «тому що».
- Везе наш поїзд далі. Зустрілася нам дівчинка. Звуть її Чомучка. Її так назвали, тому що вона любить задавати питання. Подивіться, у неї навіть спинка вигнулася, як знак запитання.
- Розгляньте малюнок зліва. Що на ній відбувається? Що сталося на зображенні праворуч? Чомучка запитує, чому плачуть дід і баба? Відповідайте їй, перекинувши місток «тому що» від одного зображення до іншого.
Аналогічно складається пропозицію по наступній парі картинок. Логопед пояснює дітям принцип побудови сложноподчиненного пропозиції з союзом «тому що». Спочатку, взявши слова із запитання, треба сказати, що будете пояснювати. Потім перекинувши місток «тому що», дати пояснення.
- Чомучка продовжує задавати вам питання: « Чому розтанула снігуронька? Чому зламався теремок? Чому лисиця з'їла колобка?
б) «Виправ пропозиція»
- Незнайко теж склав речення зі словом «тому що», але помилився. Скажіть речення правильно.
У лисиці хатинка розтанула, тому що вона вигнала зайця.
Попелюшка поспішала з балу додому, бо втратила кришталеву туфельку.
11. Підсумок заняття.
- Закінчилося наше подорож у країну казок. З яким звуком ми познайомилися? Назвіть героїв казок, в назві яких є звук (год).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове