Конспекти занять з дітьми
«Казка про дурному мишеня»
Заняття - бесіда на основі казки С. Маршака.
Автор: Ишкинина Альбіна Васимовна, вихователь, Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 147 комбінованого виду з татарською мовою виховання та навчання», Республіка Татарстан, р. Казань.
Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально - дослідницька, сприйняття художньої літератури.
Цілі: навчальна: познайомити зі змістом казки С. Маршака «Казка про дурному мишеня.», дати відчути взаємозв'язок між змістом літературного твору і малюнками до нього; навчальна: вчити відповідати на запитання вихователя, збагачувати й активізувати мова; виховна: прищеплювати знання дітям на основі казки , тому що не можна довіряти чужим людям.
Плановані результати: проявляє емоційну чуйність на доступні віком літературно - художні твори (С. Маршак «Казка про дурному мишеня.»)
Матеріали та обладнання: ілюстрації до казки, іграшки - герої казки (мишка, кіт, курочка, качка, жаба, конячка).
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, сьогодні до нас у гості завітало багато гостей. Всі вони живуть в одній казці. Хто ж прийшов до нас?
Вихователь по черзі показує іграшки, діти самостійно або за допомогою дорослого називають їх.
Вихователь: Подивіться, хто це? (показує мишеняти)
Діти: Мишка!
Вихователь: Правильно. А це хто? (показує курочку)
Діти: Курочка!
Вихователь: Молодці, хлопці! Це хто? (показує качку)
Діти: Качка!
Вихователь: Так, це качка! А хто це, хлопці? (показує свиню)
Діти: Свиня!
Вихователь: Правильно хлопці, це свиня! А це хто? (показує жабу).
Відповіді дітей (якщо діти не можуть, вихователь називає).
Вихователь: Хлопці, це жаба. А це хто? (показує кінь)
Діти: Конячка!
Вихователь: Молодці, хлопці! Подивіться , у нас залишилася ще героїня нашої казки. Хто це? (показує кішку)
Діти: Кішка!
Вихователь: Які ви хлопці, розумниці! Всіх тварин знаєте. Атеперь давайте пограємо в гру «Хто як говорить?»
Дидактична гра: «Хто як говорить?»
Хід гри: вихователь показує іграшку і зображує звуки даної тварини, діти повторюють. Потім вихователь показує іграшку, а діти видають звуки даної тварини.
Вихователь: А тепер, хлопці, послухайте казку про наших тварин.
Вихователь читає дітям казку С. Маршака «Казка про дурному мишеня.» У процесі читання педагог показує відповідну іграшку. Потім вихователь пропонує дітям розглянути ілюстрації і показати на них всіх героїв казки.
Вихователь: На цьому наше заняття підійшло до кінця. Як бачите, казка закінчилася погано. Кішка з'їла мишеняти. Ось що трапляється, якщо діти не слухаються маму. Тому хлопці на вулиці нікуди з чужими людьми не ходіть, нічого у незнайомих людей на вулиці не беріть. Якщо хто - то вас вистачає, намагається тягнути, то ви повинні почати кричати, вириватися, тікати.