Конспекти занять з дітьми
«Подорож Колобка»
Конспект заняття в середній групі дитячого саду.
Інтеграція областей: Пізнання, музика.
Автор: Захарова Олена Петрівна - вихователь дитячого садка N 35 «Незабудка» р. Нижнєкамська республіки Татарстан.
Мета заняття: Закріпити уявлення дітей про зиму. Згадати прикмети зими. - Систематизувати знання про тварин, класифікувати диких і домашніх тварин, використовувати в мовленні слова: дикі тварини, домашні тварини.
-Розвивати мислення, концентрацію уваги, зорову пам'ять, вміння узагальнювати.
-Закріпити знання пісні Ст. Шаїнського «Без друзів нам не прожити».
-Виховувати інтерес до казок, любов до природи, бажання допомагати нужденним.
Матеріали до заняття: сюжетні картинки із зображенням моральних ситуацій, мольберт, стіл, набір іграшок настільного театру « Колобок».
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, ви всі знаєте казку « Колобок». Сьогодні до нас Колобок прийшов в гості і просить допомогти йому. ( Показую іграшку-Колобок).
Пам'ятаєте, як закінчується казка? ( Діти: Лисиця його з'їла.)
-Правильно. А Колобок хоче, щоб кінець у казки був хорошим. Він хоче повернутися в будинок, до бабусі і дідуся. Але йому треба повертатися додому через ліс, а в лісі живуть дикі звірі.
-Ви хочете допомогти Колобку? ( Діти : Так).
-Для цього потрібно правильно виконати всі завдання лісових мешканців.
Перше завдання: розгляньте малюнки і скажіть, хто тут зайвий і чому?
Показую дітям картинку із зображеними на ній: лисиці, вовки, білки, корови, зайця, їжака. (Діти: Корова - зайва, тому що вона домашню тварину, а інші - дикі.)
- Молодці. Наступне завдання: Назвіть диких тварин, домашніх тварин.
( Діти: Вовк, лисиця, заєць, їжак, ведмідь, лось, білка - дикі тварини. Корова, кінь, вівця, свиня, собака, кішка - домашні тварини).
Вихователь: Молодці, хлопці! Ви добре впоралися із завданням. Третє завдання: Чим відрізняється життя диких і домашніх тварин?
(Діти: Дикі тварини живуть в лісі. Самі добувають собі їжу, самі рятуються від ворогів. Домашні тварини живуть поруч з людиною, він їх годує, будує їм житла).
Вихователь: А ось і Колобок підкотився до лісу. Ви як і раніше хочете йому допомогти? ( Діти: Так).
Покотився Колобок по лісу, котиться, а назустріч йому Заєць (дістаю іграшку-зайця). Зайчик: Колобок, Колобок, я тебе з'їм, якщо ти не назвеш мені прикмети зими!
Вихователь: Хлопці, допоможіть Колобку назвати прикмети зими.
Діти: Взимку холодно, йде сніг, часто буває мороз, люди одягаються тепло, річки і озера покриті льодом, діти катаються на лижах і ковзанах.
Заєць: Правильно. Котися Колобок далі.
Вихователь: Котиться Колобок, а назустріч йому вовк. ( Дістаю іграшку-вовка).
Вовк: Колобок, Колобок, я тебе з'їм, якщо ти мені не скажеш, чим харчуються
дикі тварини взимку.
Заєць: Хлопці, виручайте!
Діти: Лисиця їсть мишей, зайчиків. Заєць їсть кору дерев. Вовк харчується
лосями, зайцями, їжаками. Ведмідь спить всю зиму в барлозі.
Вовк: Все правильно, продовжуй свій шлях, Колобок.
Вихователь: Котиться Колобок, а назустріч йому ведмідь. ( Дістаю іграшку-Ведмедя).
Ведмідь: Колобок, Колобок, я тебе з'їм, якщо ти не пограєш зі мною!
Проводиться фізкультхвилинка « Три ведмедя».
Три ведмедя йшли додому. Діти крокують.
Тато був зовсім великий, Встають на носочки.
Мама з ним, нижче зростанням, Опускаються.
А синочок зовсім крихта, Присідають.
Був він зростанням дуже малий, Сідають.
З брязкальцями грав. Трясуть долоньками.
Ведмідь: Молодці, розвеселили ви мене, продовжуй свій шлях, Колобок!
Вихователь: Котиться Колобок, а назустріч йому Лисиця. ( Показую іграшку-лисицю).
Лисиця: Колобок, Колобок, я тебе з'їм, якщо ти і твої друзі не назвуть мені правила поведінки в лісі.
Діти: В лісі не можна ламати кущі і дерева; руйнувати гнізда і мурашники; вбивати тварин і комах; рвати квіти.
Лисиця: Молодці. Гарні й розумні в тебе друзі, Колобок, повертайся додому.
Колобок: Дякую вам, Діти. Дуже ви мені допомогли! До побачення.
Вихователь: Колобок Повернувся додому. Зраділи дідусь з бабусею. Стали вони жити втрьох.
Спів пісні Ст. Шаїнського «Без друзів нам не прожити».
Заняття закінчено.