logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Яка буває осінь»

Заняття в підготовчій групі.

Розробила вихователь ізостудії Клюшкина Л. М. МБДОУ N 24 р. Єлабуга.

Мета: розвивати творчі здібності дітей (використання отриманих уявлень, образотворчих і технічних умінь для самостійного вибору змісту малюнка межах запропонованої теми; розвивати вміння будувати художній задум (до початку малювання намічати зміст, композицію та колорит малюнка).
Матеріал: репродукцій осінніх пейзажів, акварель, аркуш паперу, пензлики N5 і N3.
Хід заняття.
Помістити перед дітьми кілька осінніх пейзажів.
- Подивіться, які різні картини створили художники про осінь.
Коротко описати деякі з них. Запитати, як називаються картини, на яких зображена природа. Розповісти, як художники працюють над своїми картинами:
- Художники-пейзажисти дуже люблять природу і милуються нею в різний час року і різну погоду. Вони не просто срисовывают те, що їм сподобалося в лісі, полі, в парку, а роблять спочатку невеликі замальовки, начерки - то хоровод тоненьких білокорих берізок, то товсте дерево з викривленим стовбуром. І поки митець не ясно уявить собі, якою буде картина, поки у нього не дозріє творчий задум, він не приступить до роботи. Ви заздалегідь знали, що будете малювати про осінь те, що захочете. І у вас, напевно, теж є задум свого малюнка. Скажіть, хто з вас вирішив зобразити початок осені, коли тільки починає расцвечиваться листя на деревах, коли стоять ще теплі сонячні дні? А хто з вас задумав намалювати листопад у середині осені? А хто зобразить кінець осені, похмуру погоду, коли майже голі дерева схиляються під поривами сильного вітру і струменів дощу? І, напевно, ви вже подумали, як розташуйте на аркуші паперу всі предмети і які фарби вам потрібні для втілення задуманого. Хто хоче поділитися своїм задумом? У кого інший задум малюнка про осінь?
Вислухати кількох дітей і запропонувати приступити до малювання задуманого. Сказати, що втілені задуми інших дітей всі побачать в кінці заняття.
В ході заняття надавати лише непрямий вплив процес малювання. Наприклад, якщо у дитини фон підготовлений для зображення похмурої погоди, а він малює сонце, білі хмари, то можна висловити захоплення однієї з картин, що демонструвалися на початку заняття, і зауважити: «Як правильно підібрав цей художник фарби для похмурого дня. Найбільше сірого і коричневого кольору...»
В кінці заняття запропонувати дітям розмістити їх роботи, згрупувавши за періодами осені. Запитати у кількох дітей, зуміли вони намалювати осінній пейзаж, як задумували, або під час малювання змінили свої задуми. Запропонувати дітям знайти роботи, що відрізняються від тих, які малювали на попередніх заняттях циклу. Схвалити дітей, які склали іншу композицію малюнка, внесли в сюжет цікаві доповнення і т. п. Відзначити і тих, хто використовував при малюванні різні кисті: м'які і щетинні, олівці для малювання дрібних деталей та ін. Потім, радячись з дітьми, відібрати малюнки для виставки під назвою «Яка буває осінь».

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове