Конспекти занять з дітьми
«Подорож до країни математики»
Конспект безпосередньо освітньої діяльності з ФЕМП в старшій групі. Підсумкове заняття з математики в старшій групі.
Автор: Муллаянова
Людмила Олександрівна, Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок № 8 «Сонечко» р. п Чишмы Муніципального району Чишминский район Республіки Башкортостан.
Мета: Вправляти в просторової орієнтування та орієнтування на аркуші паперу, співвідносити цифру з кількістю
-Закріпити вміння швидко знаходити геометричні фігури певного розміру і кольору.
-Формувати вміння складати геометричні фігури з лічильних паличок
-Розвивати логічне мислення, вміння мислити, міркувати, доводити.
-Виховувати цілеспрямованість, стійкість, інтерес до математичних знань.
-Закріпити вміння розрізняти геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник, прямокутник
Демонстраційний матеріал: Пазли із зображенням фігур, ілюстрації.
Роздатковий матеріал: таблиця, геометричні фігури, лічильні палички
Попередня робота: дидактичні ігри: «Складання геометричних фігур з лічильних паличок», «Ланцюжок прикладів», «Назви число».
Хід заняття.
Вихователь: Вихователь читає дітям листа.
«-Привіт хлопці. Я, королева математики почула, що ви знаєте цифри, фігури, любите займатися математикою. Тому я приготувала для вас подарунок-сюрприз. Але щоб отримати його, вам необхідно здійснити подорож і виконати мої завдання. Якщо ви сміливі, рішучі, упевнені в своїх силах, тоді вирушайте в дорогу. Щасливої дороги».
- Хлопці ви любите математику? Впевнені в своїх силах і знаннях? Тоді вирушаємо в математичну країну!
Хлопці, ви любите подорожувати? Тоді вгадайте, на чому ми відправимося в подорож сьогодні.
В полі сходи лежить,
Будинок по сходах біжить. (Поїзд)
Вихователь: Ну що ж, давайте приготуємо свої потяги, але для цього нам треба скласти їх з рахункових паличок
Вихователь: Склали? З яких фігур складається ваш поїзд? А ви знаєте вірші про геометричні фігури?
Діти розповідають вірші.
Вихователь: Молодці! А тепер поїхали. За правильне виконане завдання я вам дарую фігуру. Попереду ще багато завдань. І за кожне завдання ви будете отримувати по фігурі. В кінці подорожі подивимося, що з цих фігур можна скласти.
Вихователь: А в дорозі пограємо.
Вихователь: Попереду дві галявини. Давайте їх розглянемо і порівняємо.
Діти розглядають предмети на галявинах і порівнюють їх за величиною.
Діти: На першій галявині річка широка, а на другий вузька. На першій галявині поїзд довгий, а на другий короткий і т. д
великий - маленький,
високий - низький,
довгий - короткий,
глибокий - мілкий.
Вихователь: А тепер відповімо на запитання:
- Скільки всього вагонів у потягу? (4)
- Яким по черзі стоїть фіолетовий вагон вагон? (2)
- Вагон, якого кольору стоїть четвертим? (зеленим вагон)
- Який по порядку вагон стоїть між фіолетовим і зеленим ? (3)
- Якого кольору вагон лівіше жовтого? (фіолетовий)
- Якого кольору вагон правіше червоного? (фіолетовий)
Вихователь: За це завдання я вам даю ось таку фігуру.
Вихователь: Ось наш поїзд прибув на станцію називається вона «Лісова».
На цій станції ви повинні бути уважними і спостережливими. Подивіться на картинку і перелічіть, що росте у лісі? І в якій кількості?
Вихователь: Добре справилися з моїм завданням. За це я вам дарую фігуру
Вихователь: Ми з вами продовжуємо нашу подорож до наступної станції. Поки ми їдемо, давайте трохи відпочинемо
Фізкультхвилинка
В понеділок я купався, (зображуємо плавання)
А у вівторок - малював (зображуємо малювання)
У середу довго вмивався, («вмиваємося»)
А в четвер у футбол грав (біг на місці)
У п'ятницю я стрибав, бігав, (стрибаємо)
Дуже довго танцював (кружляємо на місці)
А в суботу, неділю (плескання в долоні)
Цілий день я відпочивав.
(діти сідають навпочіпки, руки під щоку - засинають)
Вихователь: Ось і доїхали до наступної. Станція «Відгадай-ка».
На цій станції нас чекають з вами загадки:
- Скільки спинок у трьох свинок? (3)
- Скільки хвостів у двох котів? (2)
- Скільки животиків у п'яти бегемотиків? (5)
- Скільки рогів у двох биків? (4)
- Скільки у копит коня, коли кінь у траві лежить? (4)
- Скільки задніх лап у двох зайченят? (4)
- Скільки будиночків у ста муравьишек? (1)
- Скільки чобітків Оля купила,
Щоб кішка ніжок не замочила?
- Мурка, кішка - мишоловка,
З'їла трьох мишей в коморі,
І зараз до нори підкралася
Цап! Ще одна попалася.
Ось так мурка! Скільки їй
Вдалося зловити мишей?
Вихователь: Відмінно впоралися зі своїми загадками. Постаралися. За це я вам дарую фігуру
Вихователь: Вирушаємо далі в дорогу до наступної станції. На цій станції стоїть будиночок, в будиночку живуть геометричні фігури. Вони вийшли погуляти, а коли повернулися, не змогли знайти свою квартиру? Допоможемо їм?
Діти: Так.
Вихователь: Як називається цей будинок?
Діти: Таблиця.
Вихователь: Як називаються поверхи в будинку?
Діти: Рядки.
Вихователь: А квартири?
Діти: Стовпчики.
Вихователь: Які фігури живуть на першому поверсі? На другому? На третьому?
Діти: Трикутник, квадрат, коло.
Вихователь: Якого кольору фігури живуть в першому стовпчику? У другому? В третьому? У четвертому?
Діти: Червоні, жовті, зелені, сині.
Вихователь роздає геометричні фігури дітям, і вони поміщають її в потрібну "квартиру".
Вихователь: Фігури вас дякують і дарують ще одну фігуру.
Вихователь: Ну ось нарешті ми доїхали до останньої станції. Перед вами лежить таблиця і геометричні фігури візьміть їх. Покладіть трикутник в правий верхній кут, великий круг в лівий нижній циліндр в середину, великий квадрат в лівий верхній кут, куб в правий нижній, лівіше циліндра покладіть прямокутник, правіше багатокутник, нижче циліндра маленький круг, вище циліндра маленький квадрат. А тепер перевірте один в одного. Молодці!!! Впоралися із завданням! Ось вам остання фігура. Давайте подивимося, що з цього вийшло! Хто мені допоможе.
Вихователь:Подивіться, що вийшло?
Діти: Зірка.
Вихователь: Правильно!
Вихователь: А хто скаже, де ми з вами побували? Вам сподобалося? Як ви думаєте спарвились ми з завданнями королеви математики? Що запам'ятали найбільше? Які завдання були легкими, а які складними?