Конспекти занять з дітьми
Конспект заняття з математики у підготовчій групі.
Автор: Андрєєва Євгенія Василівна, МБОУ «Білогірська початкова школа - дитячий садок», Гатчинський р-він Ленінградська обл.
Цілі:
- Закріплювати знання дітей порядкового рахунку в межах 10 (прямий і зворотний рахунок).
- Вчити складати і вирішувати прості завдання на додавання і віднімання; записувати розв'язання задачі за допомогою цифр і знаків.
- Вправляти у розв'язуванні прикладів на збільшення і зменшення числа на 1 та на 2.
- Закріплювати вміння дітей орієнтуватися в просторі.
- Закріплювати знання геометричних фігур, уміння складати зображення з даних фігур.
- Вправляти у складання числа з двох менших.
- Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу.
Хід заняття:
Вихователь. Хлопці, ви любите казки? А так як країна Казок і країна Математика - це близькі подруги, то пропоную вам сьогодні російську народну казку «Колобок» перетворити в казку математичну. Хочете подивитися, що з цього вийде? Тоді згадаємо початок казки:
«Жили-були старий зі старою. Ось і просить старий:
-Спечи мені, баба, колобок.
Стара нашкрябала борошна, замісила тісто на сметані, скачала колобок, засмажила його в маслі і поклала на вікно остудитися...» (показ картинки)
- Що було далі?
Діти. Колобок скочив з підвіконня і покотився по доріжці.
Вихователь. Котиться, Колобок, котиться, і раптом бачить на стежці грибок росте, а за ним хтось ховається. Як ви думаєте, хто сховався за грибом? Правильно - Їжачок.
Їжачок. Колобок, Колобок, я тебе з'їм!
- Не їж мене Їжачок, краще постав мені задачки.
Вихователь. Давайте допоможемо Колобку вирішити завдання, інакше Їжачок може з'їсти його.
Завдання Їжачка.
- Три яблука з саду Їжачок припер,
Саме рум'яне Білку подарував.
З радістю подарунок отримала Білка.
Порахуйте яблука у Їжака в тарілці. (2)
- Дві мишки проникли в квартиру,
Вирішили спробувати сиру.
Тут слідом з'явилися подружки -
Три сіреньких мишки-норушки.
Кіт спав у цей час на даху,
Про це не відаючи бенкет.
А ну, порахуй, скільки мишей
З'їли залишений сир? (5)
- Ось 8 зайчат по доріжці йдуть.
За ними навздогін двоє біжать.
Так скільки ж всього по лісовій доріжці
Поспішає до школи зайчішек взимку? (10)
- Скільки горіхів у порожній склянці? (0)
- Якщо з'їсти 1 сливу, що залишиться? (кісточка)
- У кого більше лап: у качки або каченяти? (порівну)
- Скільки хвостів у чотирьох котів? (4)
Вихователь. Відпустив Їжачок Колобка. Покотився Колобок далі. Докотився до галявини, на якій зустрів Зайчика. (показ картинки Зайця)
Заєць. Колобок, Колобок, я тебе з'їм!
- Не їж мене, Зайчику, ти мені краще питання важкі постав.
Питання Зайця.
- Порахуйте від 5 до 10, від 2 до 7, від 4 до 8, від 9 до 6, від 7 до 3.
- Яке число слід за числом 6, 9, 3.
- Назвіть число передує числу 2, 8, 4.
- Яке число більше числа 3 на 1, 6 на 1.
- Яке число менше 10 числа на 1, 2 на 1.
- Яке число знаходиться між числами 4 і 5, 7 і 9.
Вихователь. Відпустив Заєць Колобка. Котиться Колобок далі, бачить, дуб стоїть, на дубі дупло. Хто живе в дуплі? Правильно - Білка.
(показ картинки Білки)
Білка. Колобок, Колобок, я тебе з'їм!
- Не їж мене Білка, краще постав мені наитруднейшую задачку.
Завдання Білки - скласти і розв'язати задачу по картинці.
Подивіться уважно на малюнок і складіть за нею завдання. Не забудьте, що в задачі повинні бути умова і питання.
(кілька дітей розповідають, які завдання воно склали)
« На ставку плавали 4 качки, до них припливли ще 2 качки. Скільки всього качок плаває у ставку?»
- Скільки? (6)
- Як ви дізналися? (до 6 додали 2 отримали 6)
- Запишіть розв'язання цієї задачі на фланелеграфе.
(на фланелеграфе з'являється запис 4+2=6)
Вихователь. Відпустила Білка Колобка і покотився Колобок далі. Докотився Колобок до гори, а гора виявилася норкою. Хто живе в нірці? Правильно - Мишка. (показ картинки Мишки)
Миша. Колобок, Колобок, я тебе з'їм!
-Не їж мене, краще подаруй мені гру.
Фізкультхвилинка «Колобок».
Колобок, Колобок, діти навпочіпки йдуть по колу
Колобок - рум'яний бік.
Покотився По доріжці біжать на носочках один за одним
І назад не вернувся.
Зустрів Ведмедика, Вовка, Зайчика - зображують ведмедя, вовка, зайця
Всім зіграв на балалайці. показують гру на балалайці
У Лисиці заспівав на носі - танцюють присядку
Більше не його в лісі. розводять руки в сторони.
Вихователь. Колобок подякував Мишку і покотився далі. Котиться Колобок, котиться, бачить - галявина, на узліссі багато квітів і будиночок. Що це за будинок? (Вулик) А хто ховається за вуликом? (Ведмідь)
(показ картинки ведмедя)
Ведмідь. Колобок, Колобок, я тебе з'їм!
-Не їж мене, давай я краще допоможу твоїх бджіл на потрібну квітку посадити.
Виконується завдання Ведмедя «Кожній бджілці свій квітка».
Вихователь.Покотився Колобок далі. Бачить ялинку, а за ялинкою.... Вовк.
(показ картинки Вовка)
Вовк. Колобок, Колобок, я тебе з'їм!
-Не їж мене, краще в гру мою пограй « Продовжуй - не зівай».
3 - це 2 + ...
4 - це 2 + ...
5 - 4 + ...
6 - 3 + ...
7 - це 5 + ...
8 - це 7 + ...
Вихователь.Знову покотився Колобок далі. Котиться Колобок далі і бачить струнку берізку, а за берізкою ховається... Лисиця.
Лисиця. Колобок, Колобок, я тебе з'їм!
-Не їж мене, постав краще мені наисложнейшее завдання.
- Добре. Був у мене улюблений хустинку, але дощик змив з нього весь візерунок. Прикрась мій хустинку новим красивим візерунком і я тебе відпущу.
Завдання Лисиці.
- У лівий верхній кут поклади овал.
- У правий нижній кут поклади квадрат.
- У правий верхній кут поклади коло.
- У лівий нижній кут поклади прямокутник.
Які фігури залишилися, покажіть? (трапеція, трикутник). Що можна викласти з цих фігур? (кораблик)
Вихователь.Подякувала Лисичка Колобка, відпустила і покотився Колобок далі назустріч новим пригодам.
Ось і казці кінець нашої. Вийшла у нас математична казка?
Сподобалася вам казка?
І Колобку сподобалася сьогоднішня прогулянка по лісі і він вирішив вас віддячити за допомогу, яку ви йому надавали. (частування від Колобка).