logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Допоможемо коту врятувати півника.

Заняття з ознайомлення з навколишнім.

Автори: Бичкова Н.В., Кангур А. В., Красноярський край, с. Тасеево, МБДОУ, д/с № 2 «Сонечко».

Мета: Виявити матеріал, який не тоне у воді.
Завдання:
1) вчити дітей виявляти властивості матеріалів (тоне - не тоне);
2) розвивати пізнавальний інтерес до практичних дослідів, уміння робити елементарні висновки; (вміння визначати та розрізняти предмети рукотворного і природного світу);
3) прищеплювати акуратне поводження з матеріалами при проведенні дослідів; виховувати почуття чуйності.
Матеріал: ляльковий герой - кіт; ємність з водою, кошик з роздатковим матеріалом: паперові серветки, клаптики тканини, дерев'яні брусочки, також камінчики, гілочки і кольоровий папір для вітрила.
Хід заняття.
(Вос-ль) - Хлопці, до нас прийшов кіт Васька, у нього лисиця постійно крала півника, щоб його з'їсти. Але Васькові завжди вдавалося виручити півника з біди. Але на цей раз Лисиця забрала півника далеко, за широку і глибоку річку, а кіт не вміє плавати, от і сидів біля річки і плакав, не знав, як допомогти своєму другові і вирішив прийти до нас.
- Може, спробуємо допомогти коту Васькові? Тоді давайте подумаємо, на чому можна перебратися через річку? (відповіді). А у нас є човен або корабель? Значить, нам треба його з чого зробити!
- Тут лежать камінчики, може у нас вийти з їх допомогою переправити кота Ваську на інший берег.
- А як ви думаєте, чи зможе кіт Васька переплисти на той берег на камінці?
Давайте перевіримо. Візьміть камінець і опустіть його у воду. Що з ним сталося? (потонув, впав на дно). Скажіть, зможе Васька на камінці перепливти через річку? (відповіді).
- Подивіться, тут кошик, а в неї що лежить.
-Що це? (серветки). З чого вони зроблені? (з паперу). Значить, це паперові серветки. Може Васька зможе на цій серветці переплисти на інший берег? Опустіть серветку у воду. Що стало з серветкою?
На річці буває сильний вітер і через нього з'являються великі хвилі. Подивіться (зображує хвилі рухом руки). Що сталося з серветкою? Чи можна з цієї серветки зробити корабель для Васьки? (відповіді) Означає, серветки ми не можемо зробити корабель. Подивимося, що ще є в кошику?
- Тут шматочки тканини. Може, ми посадимо на них кота і відправимо до Лисиці? Але спочатку давайте подивимося, що станеться з тканиною в річці. Опустіть тканину у воду. Скажіть, що з нею відбувається? (відповіді). Пам'ятайте про вітер, зробіть хвилі. Що стало з нашої тканиною? (спочатку вона намокла, потім потонула)
- Скажіть, чи можемо ми з тканини зробити кораблик? А що станеться з Васьком, якщо ми посадимо його на тканину?
- З чого ж нам зробити кораблик, адже півник чекає Ваську. Ось в кошику ще є дерев'яні брусочки. Може вони допоможуть коту перепливти через річку. Опускайте їх у воду. Що ми бачимо, брусочки не потонули. Перевірте, що станеться з ними в сильний вітер. Не тонуть. А давайте подивимося, чи не стане тонути брусочок, коли Васька сяде на нього? Посади, Олег, котика на свій дерев'яний брусочок, Катя, Даша. Потонув брусочок? (відповіді)
- Значить, з чого ми будемо робити кораблик для кота Васьки? З каменю, з паперових серветок, з тканини або з дерев'яних брусочків? Чому? (відповіді)
- Щоб наш кораблик плив швидше, ми додамо до нього парус. Вітер буде дути і потрапить у вітрило, і попливе кораблик швидше. А Васькові потрібно швидко дістатися до лисиці, поки вона не з'їла півника. (робимо парус: у нас є гілочка і паперовий трикутник, вставимо тоненький кінчик гілочки в куточки трикутника, а широкий кінчик вставимо в брусочок. Ось і готовий наш кораблик і кіт Васька переплив через річку і врятував півника.
- Півник каже вам спасибі і запитує, з чого ви зробили кораблик кота Васьки (з дерев'яного бруска), а чому ви не зробили його з тканини, каменю, паперової серветки?
- Хлопці, ви сьогодні зробили добру справу, допомогли коту врятувати півника, без вас лисиця обов'язково б його з'їла! Я рада, що ви такі добрі і чуйні діти.
- А зараз ми підемо в сусідню групу і розповімо всім дітям, як у вас вийшло зробити добру справу.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове