Конспекти занять з дітьми
«Чарівна квіточка»
Конспект заняття з правил дорожнього руху в підготовчій групі.
Автор: Кирпатих Зульфія Усмановна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок комбінованого виду N5 «Джерельце», Московська область місто Лохвиця.
Мета. закріпити знання дітей про правила дорожнього руху, дорожні знаки, правила поведінки на дорогах та в автотранспорті, закріпити знання дітьми дорожніх знаків і їх призначення, сформувати навичку правильної та безпечної поведінки дітей на дорозі, розвивати дрібну моторику,творчість, мислення, уважність і швидку реакцію.
Матеріал. На мольберті, на магнітній дошці або на столі знаходиться цветик-семицветик, ілюстрації із зображенням дорожніх ситуацій, дорожні знаки на кожну дитину, розрізні знаки, аркуші паперу і кольорові олівці на двох осіб, макети дорожніх знаків.
Хід заняття:
Педагог. Діти, ви пам'ятаєте казку «Квітка - семицвітка»? У цій казці чарівниця подарувала дівчинці Дружині цветик - семицветик, і Женя змогла виконати сім своїх бажань. Сьогодні нам подарувала такий же квітка фея світлофорних наук. Це дивовижний квітка, на кожній пелюстці фея написала нам незвичайні завдання. А ось її побажання:
По моєму хотінню,
По моєму велінню
Зроби дітей розумними і
Уважними на дорогах!
Хлопці, давайте розділимося на дві команди. Вишикувалися в шеренгу по одному, на перший-другий розрахуйсь! Перші номери - крок вперед, ваша команда буде називатися «Пішоходи»; другі номери - команда «Велосипедисти». Займіть свої місця.
Діти, щоб не потрапити в біду, треба знати Правила дорожнього руху, і не тільки знати, але й дотримуватися їх. Давайте відірвемо один пелюстка і дізнаємося, яке завдання приготувала фея.
Лети, лети, пелюстка,
Через захід на схід,
Через північ, через південь,
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі,
Бути по-нашому вели!
(Відриває один пелюстка),
Педагог.
Перше завдання - «Відповідай на питання» За кожну правильну відповідь один прапорець.
«Пішоходи»
1. Чому на перехрестях водії повинні бути особливо уважними?
2. Чому не можна гратися на проїжджій частині?
3.В якому місці пішоходи переходять проїжджу частину?
«Велосипедисти»
1.Водій, роблячи поворот на іншу вулицю, включає у машини світлові сигнали. Для чого він це робить?
2.Чому не можна відволікати водія розмовами?
3.Для чого потрібен світлофор?
Тепер всі знають, чому не можна порушувати Правила дорожнього руху.
Потрібно слухатися без спору
Вказівок світлофора.
Потрібно правила руху
Виконувати без возраженья.
На сигнали погляди, А потім переходь!
Лети, лети, пелюстка,
Через захід на схід,
Через північ, через південь,
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі,
Бути по-нашому вели!
(Відриває наступний пелюстка).
Педагог.
Завдання «Дорожні ситуації». На картинках різні дорожні ситуації. Ви на них подивіться і скажіть, чи можна так робити або не можна. Чому? (Для кожної команди по три картинки)
Лети, лети, пелюстка,
Через захід на схід,
Через північ, через південь,
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі,
Бути по-нашому вели!
(Відриває наступний пелюстка).
Педагог.
Задание «Намалюй незвичайний автомобіль».
Один учасник з команди придумує і малює свій автомобіль. В цей час інші діти відгадують загадки.
Щоб тобі допомогти Цей кінь не їсть вівса,
Шлях пройти небезпечний Замість ніг-два колеса
Горить і день і ніч - Сядь верхи і мчись на нім
Зелений, жовтий, червоний. (Світлофор) Тільки краще права рукою. (Велосипед)
Подивися, силач, який Смугаста конячка
На ходу однією рукою Через вулицю веде,
Зупиняти звик Тут нам дуже обережно
П'ятитонний вантажівка. (Регулювальник) Потрібно зробити перехід. (Пішохідний перехід)
Диво-паличка! Вона Будинок по вулиці йде,
Всім знайомий, всім видно. На роботу всіх везе,
Вдень помітна, а під вечір Не на тонких курячих ніжках,
Зсередини освітлена. (Жезл) А в гумових чобітках. (Автобус)
Лети, лети, пелюстка,
Через захід на схід,
Через північ, через південь,
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі,
Бути по-нашому вели!
(Відриває наступний пелюстка.)
Педагог.
Гра «Хто більше назве різних видів транспорту»
Лети, лети, пелюстка,
Через захід на схід,
Через північ, через південь,
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі,
Бути по-нашому вели!
(Відриває наступний пелюстка.)
Педагог.
Гра «Назви знак». Для кожної команди по три знаки. Діти повинні правильно їх назвати і розповісти, що вони позначають.
Лети, лети, пелюстка,
Через захід на схід,
Через північ, через південь,
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі,
Бути по-нашому вели!
(Відриває наступний пелюстка.)
Педагог.
Гра «Кожному знаку своє місце». Діти змагаються у швидкості і правильності розподілу знаків на три групи:
- - попереджуючі
- - заборонні
- - знаки сервісу
Лети, лети, пелюстка,
Через захід на схід,
Через північ, через південь,
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі,
Бути по-нашому вели!
(Відриває наступний пелюстка.)
Педагог.
Гра «Збери знак». Для кожної команди по два знаки, розрізаних на 6-8 частин.
В кінці всього заняття підраховується кількість прапорців кожної команди, і виявляються переможці. Нагороджуються всі учасники солодкими призами.
Педагог.
Правил різних на світі не мало.
Все б їх вивчити нам не заважало.
Але основне з правил руху
Знати таблиці повинні умноженья:
На бруківці не грати, не кататися,
Якщо ти хочеш залишитися здоровим.