Конспекти занять з дітьми
«Подорож з Доктором Айболитом»
Захід в другій молодшій групі
Автор: Джумаєва М. В., вихователь, муніципальне автономне дошкільний заклад московського району р. Казань Дитячий садок N311.
Цілі: Продовжувати роботу з розвитку і збагачення сюжетів ігор, підводити дітей до самостійного створення ігрових задумів.
Завдання:
1.Освітня: знайомити дітей з професією лікаря, і вчити дітей ігровим діям їх виконання в певній послідовності: огляд , послухати трубкою (фонендоскопом) грудку, спинку, вимірювання температури .градусником, лікування таблетками.
2.Розвиваючі: Розвивати слухове увагу, сприйняття,пам'яті шляхом назви предметів для лікування ляльки, запам'ятовування послідовності лікування
Вчити користуватися іграшками - заступниками, виконувати роль лікаря, мами.
3.Виховні: Виховувати дбайливе ставлення до хворої ляльці, інтерес і повага до професії лікаря. Закріплювати вміння виконувати ігрові дії.
Словникова робота:
Предметний: градусник, шпатель, трубочка (слухавка, фонендоскоп), таблетки.
Якісний: велика, невесела.
Дієслівний: слухати, вимірювати, лікувати.
Робота над зв'язним мовленням:
- Вчити відповідати на запитання. (Повторювати за дорослими).
- Робота над інтонаційною виразністю мовлення.
Інтеграція областей: безпека, комунікація, читання художньої літератури, фізкультура.
Види діяльності: Рухової, ігрова, комунікативна, трудова, читання художньої літератури.
Обладнання:
термометри, шпателі, трубочки (фонендоскоп), таблетки.
- Іграшка лялька.
- Ліжко велика.
- Маленькі ліжечка з пупсами.
- Предмети - заступники.
Методи і прийоми:
- Сюрпризный момент.
- Створення ігрової ситуації, художнє слово.
- Фіз. хвилинка або гімнастика.
- Допомога вихователя: запитання, показ, похвала, заохочення.
- Медальки з зображенням доктора Айболита.
Попередня робота:
- Екскурсія в медкабінет.
- Спостереження за роботою лікаря в групі.
- Читання віршів: «Велика лялька» Ст. Берестова.
- Розглядання сюжетних картинок, ілюстрацій.
- Читання уривка з твору К. Чуковського «Айболить».
Індивідуальна робота:
- Продовжувати вчити відповідати на запитання (повторювати за вихователем)
- Малоактивному, соромливій - допомогти набути впевненості у своїх силах, спонукаючи його відповідати на поставлені запитання.
- Виховувати витримку - задаючи більш складні питання.
- Вчити не балакучу відповідати на питання шляхом показу.
Організаційний момент:
В-ль: Діти, ми з вами вирушимо у цікаву подорож. Ви хочете зі мною подорожувати? (Так).
В-ль: Ой, а це хто до нас прийшов? (Відповіді дітей). Правильно, це ж добрий лікар Айболить. Давайте з ним поздороваемся і йому посміхнемося. (Звертається до Айболиту). Доктор Айболить, а що трапилося?
Д. А.: Лялька Маша захворіла,
Кашу манну не їла,
Треба Машу полікувати,
Спати в ліжечко укласти.
В-ль.: Ой, шкода Машу, вона захворіла.
Д. А.: А щоб вилікувати Машу, необхідний мій чарівний валізку, а я його десь залишив.
В-ль: Треба допомогти Д. А. вилікувати Машу, давайте підемо в дитячий садок і там його пошукаємо. (Долаємо перешкоди струмочок, камінці і т. д.) А ось і твій чарівний валізку.
II частина
(Діти з Доктором Айболитом сідають на каврик)
В-ль: Доктор Айболить ти втомився, посидь, відпочинь. Тепер я буду лікарем, а ти посидь разом з дітьми, подивись, як я буду лікувати Машу. (Одягає шапочку і халат).
В-ль: Здрастуй, лялька Маша. (спонукаю дітей вітатися). Нам повідомили, що ти захворіла. Маша ми тебе вилікуємо. А що ж у нас лежить в чарівному валізці? Давайте подивимося.
В-ль: Тепер я зміряю градусником температуру. Чим я вимірюю температуру? (Градусником). Подивлюся горлечко шпателем. Поліна, ніж я подивлюся горлечко? (Шпателем). Послухаю трубочкою, як б'ється сердечко. Діти, чим я слухаю Машу? (Трубочкою). Маша, треба голосно дихати (дихайте, не дихайте), а діти тобі допомагають.
В-ль: Треба ляльки Маші дати таблетку і водичку, щоб запити таблетку.Діти, що я дала Маше? (Таблетку і водичку). Покладемо її в ліжечко, нехай спить.
В-ль: Діти, а ви хочете стати докторами і лікувати ляльок? (Відповіді дітей).
В-ль: Раз, два покрутися, докторів перетворися.
III частина
В-ль: А давайте ми з вами пограємо. Кіра у нас буде доктором, Аріна медсестрою а у Полиы з Тимуром ніби ляльки захворіли і вони прийшли до вас їх вилікує. Ходімо.(Діти відображають дії дорослого, а вихователь нагадує їх послідовність).
В-ль: Молодці! Хорошими ви були докторами!
В-ль: Лялька Маша більше не хворіє і ляльки теж.
В-ль: Діти, раз, два, покрутися і у хлопців перетворися.
В-ль: А що це таке? (Звертає увагу на медальки). Та це ж доктор Айболить вам дарує свої фотографії, щоб ви пам'ятали, якими чудовими ви були лікарями.Доктор Айболить прощається з дітьми і йде.
ПІДСУМОК
В-ль: А давайте ми з вами зараз сядемо на лужок і згадаємо.те що ми з вами робили сьогодні. Хто до нас прийшов у гості? Чому лялька Маша захворіла? Чим вимірювали їй температуру, а чим слухали? Чим її лікували? (Таблетками). Хлопці ви всі молодці.