Конспекти занять з дітьми
«Квіти небувалої краси»
Інтегроване заняття. Ранній вік.
Автор: Шестакова Людмила Яківна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний заклад «Дитячий сад комбінованого виду N102» Іркутська область р. Братськ.
Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, музично-художня, продуктивна.
Мета: Розвивати вміння слухати і розуміти музичний твір, заохочувати спроби дітей проспівувати слова пісеньки.
Ознайомити дітей з новою технікою нетрадиційного малювання - «малювання долонькою і губкою». Вчити працювати губкою, вмочати губку в блюдце з фарбою і наносити відбиток на аркуш паперу.
Закріплювати вміння диференціювати основні кольори.
Розвивати увагу, мовлення.
Плановані результати: проявляє емоційну чуйність музичний твір, на прохання дорослого проспівує слова пісеньки; відповідає на запитання; бере активну участь у музично - художньої та продуктивної діяльності.
Матеріали та обладнання: аудіозапис пісні «Хто нас міцно любить?» муз. І сл. В. Арсеева, музичної гри «Де прапорці?» муз. В. Кишко, ілюстрація до свята «8 березня», аркуш паперу формату А3, жовта, червона, зелена фарба гуаш, губка - штамп, фартухи, ілюстрації букетів квітів, серветки (вологі), прапорці трьох кольорів за кількістю дітей.
Зміст організованої діяльності дітей
- Організаційний момент.
Вихователь: Хлопці, за вікном настає прекрасна пора року весна.
Вся природа прокидається після зими, всі дерева і кущі починають зеленіти, з'являються перші квіти! І скоро настане самий перший весняний свято - це свято наших мам і бабусь. Подивіться, у мене є картинка, на якій намальовані мама і бабуся. Вони хочуть, що б їх дітки привітали і заспівали їм пісеньку. Давайте допоможемо дітям і вивчимо пісеньку з ними до свята.
- Основна частина. Слухання і підспівування.
Вихователь включає аудіозапис пісеньки, підспівує слова.
Вихователь: Про кого ця пісенька? (про маму), Хто нас міцно любить? (мама), Хто будить нас уранці? (мама), Хто нас обіймає? (мама), Хвалить і голубить? (мама). Я зараз включу ще раз цю пісеньку, ви уважно послухає і потім ми з вами її заспіваємо.
Звучить аудіозапис твору.
Вихователь: Я буду співати і питати вас про те, що робить мама. А ви мені допоможете, будете співати слово «Мама». Яке слово ви будете співати? (мама).
Вихователь співає перші рядки куплета, а діти підспівують закінчення.
- Розглядання ілюстрації квітів.
Вихователь: Чудова пісенька у нас вийшла. А у мене є для матусі і бабусі ще один подарунок.
Вихователь показує дітям ілюстрації із зображенням квітів.
Вихователь: Що це? (квіти). Подивіться на них, вони такі гарні, яскраві. Це незвичайні квіти, пелюстки у них квадратні. Якого вони кольору? (червоного). Це стебельце - його ніжка. Ось листочки. Якого кольору вони? (зеленого). А у мене є ще прапорці такого ж кольору. Якого кольору цей прапорець? (жовтого). А цей? (червоного).
- Фізкультхвилинка.
Вихователь роздає дітям прапорці і пропонує погуляти з ними поки звучить музика. Як тільки музика закінчується, дітки зупиняються і ховають прапорці за спину. Вихователь ходить між ними і шукає прапорці: «Діти, де прапорці?» Діти піднімають вгору прапорець і весело відповідають: «Ось вони!». Гру повторити 2 рази. У висновку вихователь пропонує дітям зробити салют: енергійно помахати прапорцями над головою.
- Малювання долоньками і губкою - штампом.
Ми повеселилися і у нас вийшло справжнє свято. Залишилося тільки зробити подарунки: намалювати такі ж красиві квіти. Хочете спробувати? А тепер я перетворю вас на чарівників, і ми будемо малювати долоньками і губкою-штампом. Подивіться, як я це зроблю.
Для початку я беру губку-штамп і вмочую в фарбу (жовту) і наношу на аркуш паперу по серединці, вийшов відбиток - серединка квітки.
А тепер беремо іншу губку-штамп і будемо малювати пелюстки квітів. Вмочуємо губку-штамп у червоній фарбі і отштамповываем навколо жовтої серцевини (коло).
Подивіться, що у нас вийшло на аркуші паперу? (квітка)
Хлопці, а чого не вистачає в нашої квіточки? На чому росте квітка? (стебло і листочки, хорові й індивідуальні відповіді дітей)
Давайте з вами намалюємо стебельце і листочки нашому квіточки.
Вмочуємо пальчик в зеленій фарбі і малюємо від квіточки зверху вниз пряму зелену лінію, це і є наш стебло - ніжка квітки. А далі ми опускаємо долоньку у фарбу і прикладаємо до стеблинки наші долоньки, виходять зелені листочки.
Якого кольору візьмемо фарбу для серединки? (жовту). А пелюсточки якого кольору будуть? (червоного). А чим будемо малювати пелюстка і листочки? (пальчиком).
Вихователь показує прийоми роботи, звертаючи увагу на те, як треба тримати губку - штамп, в процесі роботи стежить, щоб діти не змішували фарби, допомагає дітям, затрудняющимся у виконанні завдання.
- Рефлексія.
Роботи дітей виставляються на мольберт, що б всім було видно.
Вихователь: Що у нас вийшло? (квіти). Якого кольору квіточка в Міші?А У Лізи якого кольору стебельце? Ніж хлопці малювали пелюсточки? (пальчиком). А чим малювали свої квіточки? (штампом).
Хлопці, а тепер подивіться на свої долоньки, брудні, що потрібно зробити? (помити).
Так, протирайте вологою серветкою свої ручки добре.
Молодці, хлопці. Добре постаралися. Гарний подарунок вийшов у нас!
А тепер підемо мити наші ручки, щоб вони були чисті.