Конспекти занять з дітьми
«Півник - золотий гребінець»
Інтегроване заняття. Ранній вік.
Автор: Шошина Галина Олександрівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний заклад «Дитячий сад комбінованого виду N102» Іркутська область р. Братськ.
Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавальна, продуктивна, сприйняття художньої літератури.
Цілі: Продовжувати знайомити дітей з малими фольклорними народними творами.
Удосконалювати пам'ять і увагу.
Заохочувати спроби розповісти віршований текст, посилити пізнавальну активність.
Закріплювати вміння малювати олівцем предмети круглої форми.
Виховувати любов до живої природи, рідної мови.
Плановані результати: проявляє емоційну чуйність на російські народні потішки; з цікавістю розглядає ілюстрації та іграшки домашніх птахів; на прохання дорослого проспівує знайомі потішки; відповідає на запитання; бере активну участь у рухливих іграх, у продуктивній діяльності.
Матеріали та обладнання: мольберт, картинки із зображенням півня, сонечка, іграшки курочки, шапочки курчат за кількістю дітей, олівці коричневого кольору, трафарети тарілок.
Зміст безпосередньо освітньої діяльності.
- Організаційний момент.
Вихователь: Хлопці, скажіть мені, хто рано вранці встає, голосно пісні співає, діткам спати не дає? (півник). Правильно, подивіться, який гарний котик прийшов до нас сьогодні в гості. (показує картинку).
2. Основна частина. Читання російських народних потішок та розглядання ілюстрацій до них.
Вихователь: Давайте розглянемо картинку. Хто сидить, високо дивиться? (півник). А що є у півника? (крила, хвіст). А що є у нього на масляній голівоньці? (гребінець, шелкова бородушка).
А давайте заспіваємо півнику пісеньку.
Півник - півник, золотий гребінець.
Масляна голівонька, шелкова бородушка.
Що ти рано встаєш, голосисто співаєш,
Діткам спати не даєш!
Вихователь співає пісеньку, діти підспівують (індивідуальні та хорові відповіді).
Вихователь: Півник голосно співає. Як він співає? (ку-ка-ре-ку). Півник заспівав і розбудив сонечко.
Золоте яблучко по небу катається
Всім - всім посміхається.
А посмішка - то - промені!
Дуже - дуже гарячі.
Показує дітям картинку сонечка.
Вихователь: Що це? (сонечко). Сонце тепле ласкаве. А на що воно схоже? (колесо, яблуко, блін). Якого воно кольору? (жовтого). А давайте, хлопці, розповімо потешку, як ми чекаємо сонечко і як ми йому ради.
Сонечко, сонечко,
Виглянь у оконышко,
Чекають тебе дітки, дітки - малолітки.
Вихователь читає потешку, діти договорюють фрази (індивідуальні та хорові відповіді).
А хто ще знає віршики про сонечко?
Діти за бажанням (з допомогою вихователя) розповідають віршики.
Сонечко - ведрышко, заглянь у оконышко.
Де твої діти? Сидять на запечке,
Коржі валяють, тебе чекають.
Сподобалися сонечку ваші віршики захотіло воно з вами пограти в гру «Сонечко і дощик».
Коли сонечко світить, всі дітки гуляють, радіють. А коли я скажу «дощик», ви сховаєтесь у будиночки (на стільчики). А Петя-півник теж вирішив погуляти коли сонечко і на вас подивитися. Засяяло сонечко пригріло землю, покликало діток гуляти. Всі хлопці ходять, радіють сонечку, посміхаються один одному. Але раптом почався дощик і хлопці швидко сховалися від нього в будиночки (можна пограти 2 рази).
3. Читання потішки «Як у наших у ворот».
Вихователь читає потешку.
Як у наших біля воріт
Півень зернятка клює.
Півень зернятка клює,
До себе курочок кличе.
Вихователь: Давайте і ми покличемо до себе курочку. Курочка, йди до нас (спонукає дітей повторювати прохання). Ось і прийшла курочка (показує іграшку). А як ми назвемо нашу курочку? А давайте назвемо її Рябушечка - тататорочка. Хлопці, а хто у неї дітки? (курчата). А які вони? (маленькі, жовтенькі). А як курочка їх кличе? (ко-ко-ко). А як курчатка пищать? (пі-пі-пі).
4. Фізкультхвилинка.
А ви хочете бути цыплятками? Тоді я буду мама-курка, а ви мої курчатка.
Проводиться рухлива гра «Курочка і курчатка».
Вийшла курочка гуляти,
Свіжої травички пощипати,
А за нею курчатка,
Жовті хлопці.
Ко-Ко-ко, не ходіть далеко,
Травочку щипите,
Зернятка шукайте.
Вихователь спонукає дітей повторювати рухи за показом.
5. Малювання зерняток.
Вихователь: А де ж зернятка? Ніде не видно! А курчата їсти хочуть, на всю вулицю пищать. Як пищать? (пі-пі-пі). Давайте допоможемо півнику, курочку і курчатам, намалюємо зернятка.
Діти підходять до столів, де лежать трафарети тарілочок і олівці коричневого кольору.
Вихователь: Тут є тарілочки. Ми візьмемо олівці і намалюємо зернятка. Якого кольору зернятка? (коричневого). Візьмемо олівчик правильно і будемо малювати кружечки по всій тарілочці. Подивіться, як я намалюю зернятка для курочки й півня.
Вихователь на мольберті показує дітям прийоми малювання маленьких круглих форм, звертаючи увагу дітей на те, як правильно тримати олівець у процесі малювання зерняток дітьми контролює прийоми роботи, допомагає дітям, затрудняющимся у виконанні завдання.
6. Рефлексія.
Подивіться, які гарні зернятка у Каті. А у Міші зерняток багато на тарілочці. Як курчатка клюють зернятка? (імітаційні рухи пальчиками по столу).
Вихователь: Тепер курчата наїлися і захотіли спати. Я заспіваю їм колискову.
Ходить сон по хаті в сіренькому халаті,
А сониха під вікном у блакитному сарафані.
Ходять разом вони, ти, курча, засни.
Хлопці, нехай курчатка сплять, вони маленькі. А мама-курочка і тато-півник за ними последят.
А ми з вами підемо гуляти на вулицю.