logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Красиве панно»

Безпосередньо освітня діяльність в старшій групі. Освітня галузь «Художня творчість»

Автор: Андріанова Любов Михайлівна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Криушинский дитячий садок», Рязанська обл., Клепиковський р-н, с. Криуша.

Мета: продовжувати знайомити з городоцької розписом; вчити бачити нову композицію: розташування кольорів на колі у вигляді букета; вправляти в складанні візерунка на колі знайомих елементів, в малюванні облямівки пл краю кола; закріплювати вміння малювати всією кистю і її кінцем; розвивати вміння проявляти самостійність у виборі елементів для прикраси панно, поєднанні кольорів, виконанні «оживки»; виховувати інтерес до декоративно - прикладного мистецтва.

Матеріал: у вихователя таблиця з елементами городоцької розпису, наочно - дидактичний посібник « Городоцькі візерунки», 2 таблиці декоративного панно на колі, фланелеграф, набір елементів городоцької розпису. У дітей кола з паперу, тоновані темно - жовтим кольором, пензлі, фарби гуаш, ганчірочки, баночки з водою.

Зміст освітньої діяльності.

1. Організаційний момент.

2. Розповідь вихователя. Бесіда з дітьми.

Вихователь: Діти, подивіться на стіл і скажіть, що ви бачите? ( Відповіді дітей). Яким візерунком вони прикрашені? (Городецьким). Ці предмети не тільки радують своєю красою, але ще й використовуються в побуті. На дошці можна різати хліб, гуртки можна пити молоко, в скриньці можна зберігати свої прикраси або гудзики, Люди, як і раніше із задоволенням купують вироби народних майстрів і використовують їх у повсякденному житті. Але є ще у городецьких майстрів вироби, які призначені для прикраси квартири, або стін у вітальні або в залі. Такі вироби називає декоративними панно. Ось вони. ( Показує). Якої форми панно? ( Круглої). Давайте подивимося на городоцькі дошки, гуртки, шкатулку і декоративне панно, Що у них спільного? ( Елементи візерунка: квіти, бутони, листя). А чим вони різняться? ( Розташуванням візерунка, ) Так, на городецького панно візерунок розташований у вигляді букету, а на інших - у вигляді гірлянд. А чим ще відрізняються візерунки на всіх виробах? ( в гірляндах і в букетах квіти розташовані по - різному, у всіх виробах різне цветосочетание). А як ви думаєте, красиво буде виглядати на колі візерунок у вигляді гірлянди?
(Відповіді дітей) Давайте викладемо на фланелеграфе ( на колах) візерунок у вигляді букета і у вигляді гірлянди і порівняємо. (Дві дитини виконують завдання, вихователь разом з дітьми зазначає, що візерунок у вигляді букета на панно виглядає красиво). Квіти в букеті розташовуються по - різному. Подумайте, як би ви розташували квіти на панно, А допоможе вам представити свої букети на панно музика. Можна передати красу не тільки за допомогою фарб, але і за допомогою звуків. П. І. Чайковський написав п'єсу « Вальс квітів». Вона вам і допоможе, Закрийте очі і уявіть, як кружляють квіти у вальсі, а потім утворюють гарний букет,
     3.Слухання музики П. І. Чайковського « Вальс квітів»
4.Бесіда з дітьми.
Вихователь:
- Діти, яка це музика: весела, спокійна чи сумна? (Відповіді дітей).
- Розкажіть, які букети допомогла вам створити музика? ( Запитати 4-5 детей0.
- Який настрій створила музика?
Давайте і ми станцюємо вальс.
5. Діти танцюють вальс.
Вихователь: Подумайте і скажіть, як ви прикрасите панно? ( Відповіді дітей).
Що додасть панно закінчений вигляд? ( Облямівка).
Ви знаєте, як складати городецький візерунок, тому приступайте до оздоблення панно.

6. Виконання завдання дітьми. Включається ще раз музика П. І. Чайковського.

В процесі роботи нагадати про раціональні прийоми малювання одних і тих же елементів. Їх слід малювати одночасно, а не кожен від початку до кінця. Вивісити таблиці з елементами городоцької розпису. Звернути увагу дітей на таблицю, де квіти, бутони виконані в різних варіантах ( різні « оживки» і різні варіанти виконання однієї і тієї ж квітки), щоб дитина могла вибрати і самостійно скласти композицію візерунка. Стежити за послідовністю зображення букета, допомогти затрудняющимся дітям.
  7. Аналіз робіт.
Розглянути всі роботи, вибрати всім разом одне панно для прикраси групової кімнати.
8. Фотографування дітей разом зі своїми роботами для оформлення альбому «Городоцькі чудеса».
9. Прикраса стіни Городецьким панно.
Вихователь вішає настінне панно, милується разом з дітьми, читає вірш:
«В городці у нас всі стіни,
В городці у нас весь сад.
Городець у нас усі люблять.
Все в саду і стар і млад».

На цьому заняття закінчу.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове