logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Півник»

Конспект комплексного заняття у другій молодшій групі «Суничка».

Автор: Родіонова Ніна Григорівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад комбінованого типу дитячий садок N 334 р. о. Самара.

Мета: навчати дітей відповідати на запитання за змістом російської народної казки «лисиця і заєць», запам'ятовувати окремі фрази, з якими півень звертається до лисиці. Викликати у дітей співчуття до зайця, радість від того, що зло покаране, запропонувати охарактеризувати півника ( хоробрий, сміливий). Розвивати мовлення, поповнити словник дітей.
Вчити дітей зображати предмети округлої форми пальцем (пальцева живопис). Закріплювати кольори: червоний, зелений, чорний. Викликати у дітей емоційний відгук.
Обладнання: іграшки - маленький і великий півник, чарівна скринька, фланелеграф, картинки тварин.
Гуаш зелена, ½ альбомного аркуша на кожну дитину з зображенням півня, серветки, магнітофон.

Хід заняття

Діти стоять півколом біля вихователя.

Вихователь: Хлопці, я чую, десь кричить півник, давайте його пошукаємо. (півник кричить три рази). Ку-ка-ре-ку!!! На третій раз знаходимо півника, а поруч з ним чарівна скринька. Подивіться, маленький півник приніс нам чарівну скриньку. У скриньки є посріблений бочок, писана кришка. Давайте подивимося, що ж там лежить?
Повільно відкривається кришка шкатулки, і виставляються на фланелеграф картинки: заєць, лисиця, собака, ведмідь, півень.
Вихователь: назвіть, хто це?
Відповіді дітей.
Вихователь: Правильно. Це тварини. Вони з російської народної казки «Лисиця і заєць», а щоб її почути, треба вимовити закличку:
Раз, два, три, чотири, п'ять!
Можна казку починати!
Діти, плескаючи в долоні, повторюють закличку.
Вихователь розповідає дітям казку - виразно, зрозуміло.
Після розповідання вихователь задає питання:
- Хлопці, хто намагався допомогти зайця вигнати лисицю? Скажи .....
- А як думає ....? (опитування двох трьох дітей)
-Правильно, лисицю вигнав півень. А як ви думаєте, який в цій казці півень?

 Відповіді дітей:
- Правильно діти, півень в цій казці хоробрий і сміливий.
А давайте згадаємо, що заспівав півень, підійшовши до хатинки, де була лисиця?
Всі хором повторимо: «Йде кочет на пятах,
Несе шаблю на плечах,
Хоче ліску зарубати,
Собі шапку пошити, -
Виходь, лисиця, пожалій себе!»
- Молодці! А тепер ..... повторить пісеньку півника.(якщо може вихователь допомагає).
- Хлопці, ви дуже уважно слухали казку і тому добре відповідали на запитання. Наш гість маленький півник дуже радий, що ви запам'ятали казку «Лисиця і заєць», де півник виявився хоробрим і сміливим.
- Хлопці, так як у нас скринька володіє чарівними властивостями, то з її допомогою, ми перетворимо маленького півника в великого, а для цього всі закриємо очі і скажемо чарівні слова: Раз, два, повернись і великого перетворися! З'являється великий півник.
- Якого кольору наш великий півник? А гребінець, якого кольору?
Відповіді дітей.

- Правильно. Давайте для півника зробимо приємне. Хочете намалювати для нього зерна гороху? Пройдіть, будь ласка, до робочих столів
І стоячи ми будемо малювати. А малювати ми будемо не пензлем, а пальцями.
Якого кольору у нас горох? А яку форму має горох?
Відповіді дітей.
- Діти, пояснюю, як ми будемо малювати горох. Зелений горох для півника розсипаємо на землю. Подивіться, на свій листок, там стоїть півник. І ми зараз намалюємо йому багато гороху. Якого кольору земля намальована на аркуші паперу?
Відповіді дітей.
- Опускаємо вказівний палець в густу зелену гуаш, а потім притискуємо його кінчик до паперу, де знаходиться земля, і різко прибираємо палець. Другий ( лівою) рукою притримуємо аркуш паперу.
Приступаємо до малювання. Звучить музика з кінофільму «Мій ласкавий і ніжний звір»
Самостійна робота дітей.
Допомога затрудняющимся дітям.
-Хто намалював горошки, миємо руки серветкою і витираємо.
- Ой, як багато намалювали для великого півника зерняток гороху. Півник дуже задоволений вашим подарунком і говорить вам спасибі. І хоче вас пригостити кольоровим горошком, який приніс у чарівній скриньці.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове