logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Наш край - природна комора»

Конспект заняття в старшій групі.

Автор: Наришкіна Світлана Олександрівна, вихователь, Муніципальне Бюджетне Дошкільний Освітній Заклад «Центр розвитку дитини-дитячий садок N 65» Приморський край, п. Врангель.

Цілі: Закріпити знання про різноманітний тваринний і рослинний світ.
Вчити відповідати повними реченнями, граматично правильно будувати речення.
Виховувати любов до рідного краю; бережне ставлення до навколишнього світу.
Попередня робота: Розглядання ілюстрацій тваринного і рослинного світу, картки з охорони природи. Розглядання червоної книги.
Обладнання: Глобус, карта, фонотека (шум моря, лісу), картки «Правила поведінки в лісі», схема дерева (кому потрібні дерева в лісі), картинки берези, конвалії, ілюстрації «Дикі тварини» , червона книга, д /і « Хижак - жертва», плакат « Риби».
Хід заняття:
В-ль: Запрошую здійснити дивовижну подорож у світ природи.
Що таке глобус?
Діти: Це модель планети земля.
В - ль: Широко країна моя рідна
Багато в ній полів, лісів і річок
Я іншої такої країни не знаю,
Де так вільно дихає людина!
Показ карти.
В - ль : Як називається край, в якому ми живемо?
Діти: Приморський край.
В - ль: Він теж є на карті. ( показує)
На березі, якого моря знаходиться наш край?
Діти: Японського.
Чути шум моря.
В - ль: Давайте закриємо очі, і уявімо собі море, таке тепле, ніжне, ласкаве. І продовжимо нашу подорож. Хлопці, в нашому Японському морі мешкає безліч різноманітних риб.
Показ банера.
А скажіть, чим чує риба? (Плавальним міхуром)
Чим дихає риба? (киснем, за допомогою зябер)
Для чого рибам потрібні плавці? (з допомогою плавців риби роблять повороти, зберігають рівновагу)
Як розмножуються риби? (метають ікру, деякі будують собі житло, інші відкладають ікру у воду)
Чим живляться риби? (риби харчуються дрібними рослинами і тваринами, які називаються планктоном)
Яку рибу ловлять в японському морі? (камбала, окуня, оселедці, навагу, горбушу і т. д.)
А наша подорож у світ природи триває.
Чути шум лісу.
Попереду нас чекає чудова прохолода лісу. Адже ліс казковий світ, повний загадок і таїнств. Ліс багатьох прихистив, і сьогодні ми в цьому переконаємося.
Макет дерева, на ньому - картки «Правила поведінки в лісі»
Що Дідок - Лисовичок розвісив на дереві? Про що він нас попереджає?
Діти знімають з дерева картки і розповідають про правила.
Не можна!
- рвати квіти (квіти радують око; бджоли збирають нектар);
- розоряти гнізда (птахи знищують шкідників лісів);
- розпалювати багаття (може бути пожежа) і т. д.
А зараз давайте наберемо повні легені повітря і перетворимося в «веселих бджілок».
Проводиться дихальна гімнастика «Веселі бджілки».
Діти вдихають повітря, на видиху вимовляє « з - з - з».
А тепер ми з вами маленькі їжачки.
Діти з долоньок роблять кулачок і на вдиху вимовляють коротко « ф - ф - ф».
В-ль: Чому, коли ми приходимо з вами в ліс, у ньому легко дихається?
Діти: Ліс - легені планети, всі рослини виділяють кисень, а поглинають вуглекислий газ.

В-ль: А ще є дерева, які виділяють особливі речовини, дуже корисні для людини. Назвіть їх.
Діти: Сосна, бузок черемха виділяють речовини, які вбивають мікроби і бактерії в повітрі.
В-ль:
Правильно, ці речовини називаються фітонциди. А де ще є такі речовини?
Діти: в цибулі, часнику.
В-ль: Які ще дерева оточують нас у лісі?
Діти: Береза, клен, осика, ялина і т. д.
В-ль: Підберіть лакові слова до слова береза.
Яка буває береза?
Діти: Берізка, берізка, березушка і т. д.
Кучерява, струнка, белоствольная і т. д.
Показ банера, схеми.
В-ль: Кому в лісі потрібні дерева?
Діти: Білки - вона будує там, дупло.
Кабану - він їсть жолуді.
Олені - об'їдають гілки дерев.
Дятел - шукає комах під корою і т. д.
В - ль: Можна уявити собі ліс без тварин? Давайте перетворимося в маленьких ведмежат.
Проводиться фізкультхвилинка «Ведмежата»
Ведмежата частіше жили,
Вперевалочку ходили,
Головою своєї крутили,
Та із річки воду пили.
Ось так, ось так,
Ось так, ось так
Головою своєї крутили
Та із річки воду пили.

Ведмежата мед шукали,
А потім вони танцювали
Дружно дерево качали.
Ось так, ось так,
Ось так, ось так
Дружно лапи піднімали,
Дружно дерево качали.
Запропонувати дітям скласти картинку тваринного і розповісти про неї.
Наприклад: лисиця - дикий звір, що живе в лісі. У неї красиве хутро і пухнастий хвіст. Лисиця - хижак. Живиться мишами, ловить зайців.
Проводиться гра «Хижак - жертва»
На столі картки з зображенням тварин. На дошці хижаки. Діти вибирають тих тварин, якими живляться хижаки.
В-ль: Діти, давайте подумаємо, чим ми можемо допомогти лісі?
Діти: Посадити дерево, дотримуватися правила поведінки в лісі.
В-ль пояснює дітям, чому не можна ламати дерева, рвати квіти і т. д.
В-ль: Подивіться, який красивий квітка. Як він називається?
Діти: Конвалія
В-ль: Так це конвалія. Він занесений в Червону книгу. Які рослини заносять до Червоної книги?
Діти: Рідкісні зникає, які людина взяв під свою охорону.
В-ль: Але не тільки рослини заносять до Червоної книги, але й тварин.
Наприклад: Уссурійський тигр, і багато інших тварин.
Підсумок заняття: Що нового ви дізналися сьогодні на занятті?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове