Конспекти занять з дітьми
«Якщо б ми були художниками»
Конспект відкритого заняття в старшій групі по розвитку мови.
Автор: Рибалко Лариса Петрівна, вихователь, муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Слов'янський дитячий садок» Нововаршавского муніципального району Омської області.
Мета:
-закріпити вміння складати розповідь-опис;
-вчити використовувати в мовленні дієслова в умовному способі;
-розвивати фонематичний слух, вправляти в чіткій і правильній вимові звуків (р), (р/р) у членуванні слів на склади,
-виховувати добре ставлення до тварин.
Обладнання:
ілюстрації до казок, іграшка мавпа, картинка-кошеня, аркуш паперу, фломастери, емблеми художників.
Хід заняття.
- Організаційний момент.
- Постановка мети.
У гості до дітей приходить мавпочка Чапа.
- Здрастуйте, хлопці! У мене для вас приголомшлива новина. Я навчилася малювати. А ви любите малювати. Стривайте, стривайте.... Де ж мої фарби і пензлі. Здається, я все забула. Ах, ні, не все. Улюблені картинки завжди зі мною. Хлопці, вгадайте з картинок, які казки любить Чапа. («Заюшкина хатинка», «Гуси-лебеді» та ін)
-Хлопці, а як називаємо людей, які пишуть картини? (художниками)
-Сьогодні ми теж станемо художниками. Тільки малювати будемо не пензлями і фарбами, а словами. Це дуже цікаво.
3. Словесне малювання.
- Послухайте потешку і придумайте картинку, яку ви намалювали б до неї.
Котя, котенька, каток,
Котя-сіренький хвосток.
Прийди, Котя ночувати,
Прийди Васеньку качати.
Вже як я тебе, коту
За роботу заплачу-
Дам шматок пирога
І глечик молока.
Їж ти, Котя, не криши.
Котя більше не проси.
-Хлопці, сподобалася вам потешка.
Питання щодо змісту потішки.
Повторне читання.
- Ось тепер у нас з вами є проблема, раніше ми малювали фарбами, олівцями, а тепер будемо вчитися малювати словами. І свою розповідь-опис , ми починаємо так : «Якщо б я бал (а) художником я б намалював (а)...»
Вислуховуються відповіді дітей.
Наприклад.
Якщо б я був художником, я намалював (а) б таку картину. На вулиці ніч. Сидить котик на лавочці і хитає коляску. А в колисці спить Vasenka. Котик був сіренький, очі в неї великі, зелені, пухнастий хвостик. Поряд з котиком на лавочки стоїть глечик молока і пиріг.
складовий аналіз слів, і поділ на частини.
- Хлопці, скажіть, як ласкаво називають котика в потешке ( котя, котенька, коток).
- Яке з слів найдовше?
-А тепер давайте в зошитах запишемо слово КІТ знаками. (ТОВ)
- Який перший звук, другий, третій звук.
- Хлопці у кожного кошеня є кличка. Давайте згадаємо, як можна назвати кошеня.
(завдання по підгрупах. Вибрати кличку, визначити скільки звуків і складів у слові.)
Фіз. хвилинка.
Котя, котенька, коток
Полосатенький бочок
Котя рано встає
Щічки миє, шийку тре
Підмітає котя хатку
І виходить на зарядку
Раз, два, три, чотири, п'ять
Котя хоче стати сильним.
Робота на виділенням звуку (р)
- Діти скажіть, котик це домашні або дика тварина.
- Де він живе?
- Давайте намалюємо будиночок для котика. Нам треба домалювати інші частини будинку, але щоб у них був звук (р). Вимовляти потрібно чітко і правильно. Хто правильно підбере слово отримує очко. В кінці ми визначимо переможця. Які частини будинку ви запропонуйте намалювати.
( Намальовані тільки стіни).
6. Підсумок заняття.