logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«В гості до бабусі Загадушке»

Заняття з розділу: комунікація.

Автор: Прудникова Оксана Віталіївна, вихователь, автономне установа «Дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням фізичного розвитку дітей N2 «Горобинка» муніципального освіти Ханти-Мансійського автономного округу - Югри міський округ місто Райдужний.

Мета: Формування уявлення про докучных казках.

Завдання:

  • Закріпити знання про побут російського народу, малих формах усної народної творчості.
  • Познайомити дітей із зразком потішного фольклору - докучными казками.
  • Розвивати мислення, пам'ять, фантазію дітей.
  • Збагачувати словниковий запас.
  • Формувати образність мовлення, умінь розгадувати загадки, спираючись на всі зазначені в ній ознаки.
  • Виховувати інтерес до усної народної творчості, працьовитість, гостинність.

Необхідне обладнання: костюм бабусі Загадушки,, пічка, самовар, лялька Домовичок, скриня, картинки із зображенням предметів народного побуту, макет хати, іграшки з героями потішки «Наша господарочка», ляльки-топотушки для театралізації докучной казки «Ворона»
                                                                Хід заняття

Діяльність педагога

Діяльність дітей

1.Вступна частина.
Вихователь в ролі бабусі Загадушки запрошує дітей :
-Милості просимо до мене в будинок. Рассаживайтесь зручніше.
Дай Боже того, хто в нашому будинку, - дорогим гостям, милим детушкам, щоб гарним було все: і життя, і буття, і здоров'ячко!
Так, у старовину зустрічали гостей, і я вас сьогодні запросила до себе в будинок поговорити, пограти та побавитися

 

Діти проходять і сідають на лавках.

2.Практична частина.
2.1. Закріплення пройденого матеріалу:
-А як мій будинок називається?
-А чому він так називається?
(показує макет хати)
-А яку потешку ви можете згадати дивлячись на жителів цієї хати?
- Наша хата рівне тепла,
Будинком жити - не козуб шити,
Будинком жити - не развеся вуха ходити,
Будинком жити - про все тужить.
А в мене клопоту повний рот.
-А хто з вас знає прислів'я про працю.

 

2.2 Гра «Вгадай і знайди»
-Я хотіла з вами книгу загадок скласти, але всі сторінки з ілюстраціями мишки розтягнули, допоможете зібрати?
 (вихователь читає загадки про предмети побуту, а діти знаходять відгадки)
Зверху дірка і знизу діра,
А в середині вогонь та вода.
* * *
Чорний кінь
Скаче у вогонь
* * *
Три брати
Пішли на річку купатися;
Двоє купаються,
Третій на березі валяється.
Викупалися, вийшли -
На третьому повисли.
* * *
Не бик, а буцає.
Не їсть, а їжу вистачає.
Що схопить-віддає,
Сам в кут йде.
* * *
Донизу вузький, широкий верх,
Не каструля ...
* * *
Всередині вогонь горить,
З труби дим валить.
Кашу варить,
Млинці пече.
(Вихователь складає книгу)
(Голос з-за грубки буркотливо)
Домовик (іграшка)
Домовик. Сама пічка добра. Всім знайде шматок пирога, так курячу ніжку. А ось люди намагаються все самі з'їсти, мені нічого не залишити.
Вихователь. Хто це говорить зі мною з-за грубки?
Домовик. Це я, запечний житель.
Вихователь. Запечний житель? Хто б це міг бути. А як тебе звати запечний житель?
Може ти вилізеш з-за печі, та з нами поговориш?
Домовик. Мене звати як відомо, Домовик я
Вихователь. А ми з хлопцями на тебе хочемо подивитися. Хлопці, хочете на нього
подивитися? Тоді давайте його дружно всі разом покличемо.
Домовик , Дмовой приходь до нас додому Домовик
(невпевнено) Здра-а-сте, це ви мене кликали?
Вихователь. Ми, так це ж наш знайомий домовий Кузя, як ми раді тобі, правда хлопці, проходь будь ласка, сідай на піч, тут тобі буде затишніше.
Домовик. Спасибі! Щось я занудьгував, розважте мене.(проводиться гра «Що ми бачили-не скажемо, а що робили, покажемо»)
2.3 Знайомство з докучными казками.
Вихователь.
-Кузя, а ти давно нам казку не розповідав. Розкажи, будь ласка.
Домовик
- Добре, розкажу, але ви повинні попросити мене, сказавши ввічливі слова. Які діти знають ввічливі слова?
Вихователь
Попросіть Кузю ввічливо.
Домовик А де мій скриня з казками? А ось ти де сховався, Відкриває скриню)
Кузя шукає казку в скрині і розповідає
-Ну слухайте...
Жила-була баба
Біля самої річки.
Захотіла баба
Скупатися в річці.
Купила бабця
Собі мочало.
Ех, як казка гарна-
Почну з початку!
Жила-була баба (І так без кінця).

Йшов я якось через міст,
Глядь - ворона мокне
Взяв ворону я за хвіст,
Поклав її на міст -
Нехай ворона сохне!
Йшов я знову через міст,
Глядь - ворона сохне.
Взяв ворону я за хвіст,
Поклав її під міст -
Нехай ворона мокне!
Знову я йшов через міст,
Глядь - ворона мокне.
Взяв ворону я за хвіст,
Поклав її на міст -
Нехай ворона сохне!
Я знову прийшов на міст,
Глядь - ворона сохне.
Взяв ворону я за хвіст,
Поклав її під міст -
Нехай ворона мокне!
Я прийшов на той самий міст,
Глядь - ворона мокне....
(І так без кінця).
Вихователь
-Стоп, це що за казки такі дивні?
Домовик
-Називаються такі надокучливі казки
- Діти, чи сподобалась вам казки ? - Такі казки називаються надокучливі, від слова докучати, набридати. - Що в них особливого? (Це нескінченні казки, їх можна розповідати, жартуючи над товаришем, до тих пір, поки не набридне або поки не витримає товариш. - Хто запам'ятав, як називаються нескінченні казки?
Ви хочете навчитися розповідати такі казки?(Вихователь розучує з дітьми одну з казок)

 

Хата
Від слова истьба-тепле житло

Діти виконують пальчикову гру «Наша то господарочка»

 

 

Діти розповідають прислів'я:
«Чим більше рук, тим легше праця», «Без праці не витягнеш і рибку зі ставка», «праця годує, а лінь псує»

 

 

Діти пояснюють, для чого цей предмет.

 

Самовар

 

Кочерга

 

 

Коромисло з відрами

 

 

Рогач

 

Чавунець

 

Піч

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти кличуть будинкового

 

 

Діти зображують трудові процеси

 

 

 

 

 

Діти чемно просять будинкового розповісти казку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не кінчаються.

 

Надокучливі

Так
1,2 дитини інсценізують казку

3. Підсумкова частина.
Домовик
-Сподобалися вам мої казки. І мені у вас сподобалося, повеселили мене. За це моя чудо піч спекла вам частування.
(дістає кральки)
Вихователь
-Давайте за старовинним російським звичаєм подякуємо нашого домового.
(Домовик йде)
Сподобалося вам у мене в гостях? А що більше всього?

 

Діти відповідають.
Так

 

Дякують з поклоном.

 

Діти висловлюють свої думки

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове