logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Йдеться і мовленнєвий спілкування»

НСД в старшій групі.

Автор: Келеменева Тетяна Вікторівна, вихователь, муніципальне дошкільний освітній бюджетна установа «Дитячий садок N 4 «Дюймовочка» комбінованого виду», р. Мінусинськ.

Мета: розвиток мовлення і мовленнєвого спілкування через формування
елементарних математичних уявлень.
Завдання: 1. Вчити складати конструкцію з чотирьох рівнобедрених
трикутників.
2. Закріплювати вміння орієнтуватися на аркуші паперу, словами
називати напрямки: ліворуч, праворуч, внизу, вгорі.
3. Вправляти в рахунку в межах шести.
4. Розвивати пам'ять, увагу, уяву, дрібну моторику
рук.
Хід заняття.

Діти входять в групу і встають у коло.
Педагог: Хто такі ввічливі люди?
(відповіді дітей).
- А ви ввічливі люди?
(відповіді дітей).
- А хочете дізнатися, чи насправді ми всі чемні, як думаємо?
(відповіді дітей).
- Давайте домовимося, що на нашому занятті ми будемо ввічливими і свій договір уявімо, і покладемо на долоньку, зажмем в кулачок, і поки куди-небудь сховаємо, але забувати про нього не будемо.
Розподіл на команди.
(з допомогою картинок, на яких намальовані кульки. М'ячі всі зелені, але на одних - дві смужки, а на інших одна).
Діти діляться на дві команди і займають свої місця за столами.
Завдання за столом:
(лічильні палички)

  1. Відрахуйте 4 палички і побудуйте з них квадрат.
  2. Відрахуйте ще 3 палички і зробіть ще квадрат.

Що вийшло? (розмови про)
- Скільки прямокутників?
А у вас? (розмови про)
- Які фігури утворилися?
(команди йдуть, один до одного в гості)

Гра «Знайди шматочок сиру»
Три обруча на великій відстані лежать один від одного. В обручах жовті кола, в одному - 4, в іншому - 5, у третьому - 6.
Обручі - це норки. А ми з вами це мишки. У кожній нірці має поміститися стільки мишок, скільки лежить шматочків сиру. Граємо під музику. Як тільки музика зупиняється, мишки розбігаються по нірках за шматочком сиру. Але кожна мишка може з'їсти тільки один шматочок сиру.
Під час гри діти обговорюють, скільки в нірці мишок і чому? Гра повторюється, але змінюється кількість «сиру».

Діти сідають за столи в свої команди.
Педагог: Я загадаю вам загадку, а ви не повинні говорити мені відповідь, а повинні викласти його на столах їх геометричних фігур, які лежать у вас на столах.
(бесіда про кольорі, величині геометричних фігур).

Загадка: Блищить в річці чистої
Спинкою сріблястою. (рибка).
Діти викладають і обговорюють.
Тепер, коли ви виклали все відповідь на загадку, я пропоную вам запустити рибок в акваріум.

Аплікація.
Коли робота виконана, команди йдуть, один до одного в гості. Обговорюють, що вийшло, що ні?
- Скільки великих рибок?
- Скільки маленьких?
- В яку сторону пливуть рибки?
- Всі рибки однакові?
- Скільки рибок в акваріумі?
По закінченні розмови діти встають навколо вихователя.
Вихователь пропонує згадати, що ми ховали в кулачок? Проходить бесіда всі ми були чемні під час заняття? А хто був чемний? Давайте не забувати про ввічливість весь день. Дякую всім за заняття.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове