logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Заняття з математики у підготовчій групі.

Автор: Муслихова Гульфия Фаритовна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 4 р. Леніногорська» муніципальне освіту «Леніногорськ муніципальний район» Республіки Татарстан.

Мета:
1. Продовжувати вчити складати та розв'язувати арифметичні задачі.
2. Вправляти в умінні послідовно називати дні тижня, місяці.
3. Вправляти в прямому і зворотному рахунку, орієнтуванні в просторі.
4. Закріпити знання про геометричні фігури.
5. Розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, увагу.
6. Активізувати словник дітей.
Матеріали: «Килим-літак» з геометричних фігур; загадки про пори року, картки з цифрами, квіточки з завданнями, дерево з різнокольоровими цифрами;
Хід заняття:
Вихователь: Здрастуйте, хлопці! У нас сьогодні урок математики. Скажіть, будь ласка, для чого нам потрібна математика?
Дитина:
Математика
Вчить нас вона вважати
І фігури дізнаватися.
Пояснює цифри, знаки,
І як вирішувати задачки!
Знати де ліво, а де право
Знати довжину і ширину.
Розуміти значення: «рівний»,
«Більше», «менше», висоту.
Математика - точна,
Математика - потрібна!
Діти люблять все рахувати,
Потрібно лише розуміти.
Вихователь: Пропоную відправитися в країну математики на «Килимі-літаку». Але для того щоб наш «Килим-літак» злетів, треба дізнатися з яких геометричних фігур він складається? (відповіді дітей)
Вихователь: Поки ми летимо, відгадайте загадки:
Порожні поля
Мокне земля,
Дощ поливає,
Коли це буває? (осінь)
Вихователь: А які осінні місяці ви знаєте?
Сніг на полях, лід на водах,
Віхола гуляє.
Коли це буває? (зима)
Я розкриваю нирки, зелені листочки.
Дерева одягаю, посіви поливаю,
Руху повна, звуть мене ... (весна)
Я виткане з спеки, несу тепло з собою,
Я річки зігріваю, «купайтеся!» - запрошую.
І за це ви любите мене, ...(літо)
(Аналогічні питання до дітей)
Вихователь: Подивіться, яка гарна галявина. Давайте зупинимося і трохи відпочинемо.
Один веселий, мій м'ячик!
Усюди, усюди він зі мною!
Раз, два, три, чотири, п'ять,
Добре мені з ним грати!
Гра «Запитання - відповідь»
Вихователь: У кого м'яч залишиться в руках, той буде відповідати на питання:
1. Скільки днів у тижні? Назви.
2. Які дні вихідні?
3. Продовж 10,9....
4. Порахуй по порядку (перший, другий,...)
5. Яка найгірша оцінка у школі, яка краща?
Вихователь: Хлопці, подивіться яке чарівне дерево (дерево з цифрами різного кольору, на звороті завдання) Давайте зірвемо і прочитаємо.
1. Поплескати на один раз більше, ніж ця червона цифра.
2. В якій казці зустрічається це число?
3. Згадай скоромовку з цим числом.
Вихователь: Трохи відпочинемо (фізкультхвилинка «Квіточки»)
Гра «Відгадай математичні загадки»
Вихователь: Подивіться, хлопці, які красиві квіти. Вони не прості, а з завданнями.
1.Вийшла курочка гуляти,
Діткам показати місто.
А за нею хлопці,
Жовті курчатка.
5 бігли попереду,
4 залишилися позаду
Турбується їх мати
І не може порахувати.

2. Якось увечері до ведмедя
На пиріг прийшли сусіди:
Їжак, борсук, єнот, «косий»,
Вовк з плутовкою лисицею.
А ведмідь ніяк не міг
Розділити на всіх пиріг.
Від праці ведмідь спітнів -
Він вважати адже не вмів!
Допоможи йому скоріше -
Порахуй-ка всіх звірів.

3. Підігріла чайка чайник,
Запросила вісім чайок:
«Приходьте всі на чай!
Скільки чайок, відповідай!
4. У вазі стояло 3 тюльпана і 7 нарцисів. Скільки тюльпанів стояло у вазі?
5. Скільки вух у трьох мишей?
Вихователь: Діти, нам вже пора додому. Подивіться на годинник, скоро почнеться наш урок. Давайте поквапимось.
Гра «Дізнайся котра година?».
Вихователь: Ось ми і прилетіли. Зараз ми з вами попрацюємо з цифрами.
(Дітям дається схеми, вони визначають умова, питання, відповідь задачі, а також самі придумують завдання)
Вихователь: У мене таке завдання: визначити хто знаходиться ліворуч, праворуч, ззаду, спереду.
Вихователь: Ось і закінчився урок математики. Що нового ви дізналися? (відповіді дітей)

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове