logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Звук і буква «Р».

Конспект заняття з розвитку мовлення.

Автор: Эверстова Альона Іллівна, вихователь, МБДОУ д/з N42 «Мамонтеня» р. Якутська.

Мета: Сприяти розвитку звуко-буквеного аналізу.
Сприяти розвитку фонематичного слуху.
Познайомити з приголосним звуком «Р» та її умовним позначенням - синій квадрат.
Вчити визначати місце звука «Р» у словах і позначити на схемі, використовуючи умовне позначення - синій квадрат.
Вчити писати друковану літеру «Р» спочатку по точках, а потім самостійно.
Вчити читати склади РА, РО, РУ, РИ, РЕ.

Завдання: Вправляти дітей у виразній вимові ізольованого звука «Р» у словах, правильно (логічно та інтонаційно) реагувати на слова. Налаштувати на розуміння, бажання виконати завдання.

Використовуваний матеріал: Картини - рак, комар, сорока, горобець. Літера «Р», синій квадрат, картинка «дзвіночок», на кожну дитину смужки, сині квадрати.
Хід заняття

I - Гра «Підкажи слівце»
- Зараз діти ми з вами пограємо в гру «Підкажи слівце». Я буду читати вірші, а ви підкажіть слово в кінці вірша.
- В річці велика бійка-
Посварилися два...(раку).

-Спи мишеня, до ранку
Дам тобі я...(комара).

-Верещунья білобока,
А звуть її...(сорока).

-Серед жирних голубів
Стрибав худий...(горобець).

Вихователь вішає картинки при кожному відгадуванні загадок.
- Діти подивіться на ці картинки. Який приголосний звук найчастіше чується в цих словах. Рак, комар, сорока, горобець.
- Звук «Р». (Вішаю на дошці звук «Р»).

II - Сьогодні ми поговоримо про звук «Р».
Давайте всі разом скажемо «Р».
- Що роблять наші губи, зуби і язик при проголошенні цього звуку?
- Наші губи і зуби відкриті.
- Де знаходиться наша мова?
- За верхніми зубами.
Докладемо долоньку до горла, сказали все «Р».
- Що відбувається з мовою?
- Він тремтить.
- Струмінь повітря змушує його тремтіти.
- Хто скаже який це звук? (Приголосний, дзвінкий, твердий).
- Яким кольором ми його позначаємо?
- Синім квадратом.
Вихователь вішає на дошку дзвіночок і синій квадрат.
- Звук «Р» - приголосний, дзвінкий, твердий.
Ось такими символами ми його зазначимо.

III - А зараз ми з вами пограємо в гру «Літає-не літає».
Ви повинні підняти руки, якщо я назву тільки те-що летить.
- Летить, летить куля. (Діти піднімають руки)
- Летить, летить паркан.
- Летить, летить лисиця. (Діти піднімають руки).
- Летить, летить ворона.
- Летить, летить муха.
- Летить, летить ракета.
- Летить, летить додому.
- Молодці! Назвіть слова зі звуком «Р».
- У вас на столах лежать рибки. Ми зараз визначимо місце звука «Р»у назві слова.

На початку, в кінці або в середині слова.
Наприклад: при слові «Рак», «Р» - чується на початку слова. Ви закриваєте першу рибку синім квадратом.
Вихователь вішає картинку «Ручка».
- Що намальовано на цій картинці?
Діти «Ручка»
- Докладемо долоньки до горла. Промовляємо слово «Ручка».
-Де чується звук «Р»?
- На початку слова, так як в слові «Ручка» «Р» чується на початку слова.
- «Паркан» де чуємо звук «Р»?
- «Ворона»?

IV - У вас на столі лежать аркуші.
- Що намальовано на аркушах?
- Кулі.
- Обведіть літеру «Р» по точках в першому кульці, а в інших напишіть перед голосною.
- А тепер прочитаємо склади РА, РО, РУ, РИ, РЕ.
- Внизу намальовані картини Троянда - РВ, Ракета - РА, Сорочка - РУ, Риба - РИ.
- З'єднайте картинку з кулькою, в якому є цей склад.

V - Фізкультхвилинка. Гра «Рибка».

- Рибка в озері жила.
Рибка до берега пливла. 1
- Хвостиком виляла.
Корм собі шукала. 2
- Біля берега черв'як.
Извиваетсявот так.
- Рибка підпливає.
Черв'яка вистачає. 3
- Смикнув волосінь рибачок.
Так зірвався черв'ячок. 4
- Рибка не попалося
З черв'ячком поділось. 5
1. - Ноги на ширині плечей, руки на поясі. Нахили в сторони.
2. - Стрибки, ноги в сторони, разом.
3. - Руки на поясі, круговий рух стегон.
4. - Хлопки перед грудьми, за спиною.
5. - Імітація руху рибки, долоні разом, руки вперед.

VI - Хлопці, скажіть зі складом РАЗ, на початку слова. Наприклад: будити - розбудити, різати, веселити, в'язати, ганяти, вантажити, давати, ділити, думати, палити, ламати, нести, мах, біг, ряд, розум.
- Додайте звук «Р» в кінці слова.
Наприклад: кове...Р, топо...Р, бобі...Р, дво...Р, віче...Р, кефір, см...Р, узо...Р, кома...Р.
- А тепер ми з вами прочитаємо вірші.
РА-РА-РА Каті спати пора.
РО-РО-РО на підлозі стоїть відро.
РИ-РИ-РИ літають комарі.
РИ-РИ-РИ на гілках снігурі.
ОР-ОР-ОР ми підмели двір.

VII - Аналіз заняття.
- Хлопці з яким звуком ми сьогодні познайомилися? Звук «Р».
- Яким кольором ми його святкуємо?
- Чому? (Синім кольором, приголосний, дзвінкий, твердий знак).
- На що схожа буква «Р»?
- На сокиру.
- Послухайте вірші про букву «Р».

Тремчу від страху
До цих пір! -
Вигукнуло поліно,-
Схоже буква на сокиру!
Розколе неодмінно!
Вихователь показує малюнок сокири.
- На цьому заняття закінчено. Велике спасибі!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове