logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Ми творимо власну казку!»

Конспект інтегрованого заняття гуртка «На порозі школи».

Автор: Лялькина Олена Валеріївна, старший вихователь, Муніципальне дошкільний освітній заклад МБДОУ «Сепычевский дитячий садок», Пермський край, Верещагинский район, село Сепыч.

Програмне зміст:

Мета: розвиток у дітей творчого мислення як однієї з основ наступності дошкільного та шкільного навчання.
Завдання:
Навчальна:
- Продовжувати вчити дітей працювати зі схемами і моделями.
- Інтегрувати освітні галузі «Пізнання», «Комунікація», «Художня творчість».
Розвиваючі:
- Розвивати у дітей комунікативні навички.
- Розвивати уяву дітей.
- Розвивати у дітей довільність уваги.
Виховна:
- Виховувати у дітей доброзичливе ставлення один до одного.
Методичні прийоми:
- Створення проблемних ситуацій.
- Складання казки за моделлю.
- Заохочення дітей.
- Рефлексія по моделі особистісних якостей дітей підготовчої до школи групи (модель дітьми вже вивчена в ході попередніх занять).
Матеріал:
Модель "Різні казки" О. М. Дяченко, заготівлі контурів м'ячів, кольорові олівці, аркуші паперу, кольорові смужки з паперу, ножиці.
Література:
Дяченко О. М. Розвиваємо уяву у дітей 5-7 років. - М: ІД Карапуз, 1997.

Хід заняття.
( Педагог вносить і прикріплює на дошку за допомогою магніту модель "Різні казки" О. М. Дяченко (Додаток N 2)
Педагог:
- Здрастуйте, хлопці! (Діти вітаються у відповідь).
- Дивіться, яку незвичайну картинку я принесла вам сьогодні.
- Як ви думаєте, що це за картинка? (Вислуховуються і обговорюються усі відповіді дітей: це картинки до якійсь казці, це картинки до гри, у якій треба розкласти по порядку і. т. д.)
Педагог:
- Якщо це картинки до якійсь казці, то до якої? (Діти вагаються з відповіддю, адже такий казки поки немає).
Педагог:
- Якась невідома нам казка! А що незвичайного в цих малюнках?
- Чим вони відрізняються від звичайних ілюстрацій до казки? (Допомогти дітям вийти на схематичність зображення: хлопчик не повністю намальований, а схематично, немає особи, деталей одягу, також ялинка, будиночок, без труби, вікон, дверей, тобто це схема).
- Тобто, хлопці, це схема або модель. Як ви думаєте, для чого потрібна така схема? Що з неї можна зробити? (Вислуховуються і приймаються всі думки дітей, при цьому їх необхідно привести до усвідомлення того, що спочатку треба все одно скласти казку за цієї моделі, а потім вже зафарбовувати або домалювати: адже інакше ми не будемо знати, що ми робимо!)
Педагог:
Здорово! Складемо самі казку і у нас буде своя власна казка! Давайте кожен по одній пропозиції складемо нашу казку, дивлячись на цю модель.
( Діти по черзі складають по одній пропозиції, дивлячись на модель).
- Ось яка казка у нас з Вами вийшла: зачитати текст казки (Додаток N 4)
- Як би нам тепер швидко і об'єктивно оцінити нашу казку? Цікава вона в нас вийшла чи не дуже? Щоб ми з вами ще доопрацювати казку встигли! (Діти пропонують свої способи оцінки казки).
(З усіх варіантів, запропонованих дітьми, обрати «розповісти вихователю групи»: це, дійсно, швидко, так як вона знаходиться в сусідньому приміщенні і об'єктивно, так як вона не складала казку з нами (погляд з боку).. Діти кличуть вихователя, пояснюють йому, навіщо вони його покликали, і розповідають вихователю казку).

Вихователь:
- Добре, що ви вчіться складати казки, от тільки ваша казка не схожа на казку. Що ж у ній чарівного?
Педагог:
- Хлопці, казка-то у нас виявляється без чарівництва?
- Ви знаєте, що таке магія? (Діти вагаються з відповіддю).
- А я вам пропоную згадати чарівні предмети з інших казок, щоб нам легше було в нашу казку додати чари.
(Проводиться гра з м'ячем «Чарівні предмети» (Додаток N 1).
Педагог:
- А який у нашій казці буде чарівний предмет? (Відповіді дітей: м'яч). - А так як ми з вами творимо сьогодні казку всі разом, давайте кожному дамо можливість придумати свій самий незвичайний чарівний м'яч. А найкращий м'яч ми з вами помістимо в казку. Ось я тут приготувала вам на листочках контури чарівного м'яча (Додаток N 3), щоб ви швидше впоралися із завданням, так що вам треба буде тільки зафарбувати ваші м'ячі. Так ми з вами встигнемо й чарівні м'ячі придумати, і вибрати найкращий м'яч. Так, і не забудьте продумати для свого м'яча чарівне властивість! (Діти виконують, педагог уточнює у тих дітей, які можуть у виконанні завдання, яке властивість вони придумали своєму чарівному м'ячу, надає дітям індивідуальну допомогу).
Педагог:
- Скільки цікавих чарівних м'ячів! Складайте їх ось на цей стіл (Проходить презентація дітьми чарівних м'ячів один одному, педагог хвалить дітей, але індивідуально виділяє тих, чиї м'ячі володіють самими оригінальними чарівними властивостями).
- От тільки проблема: як же ми виберемо найкращий м'яч? Може, проголосуємо всі разом? (Діти обговорюють і погоджуються, цей варіант їм цікавий).
- Тоді фішки потрібні... А ось, у мене тут є різнокольорові смужки. Ви знаєте, де взяти ножиці в вашій групі, а то я не знаю? Принесіть, будь ласка, ножиці. (Діти готують ножиці, що ріжуть фішки
- Молодці)! Як багато фішок зробили. Давайте роздамо кожному ... За скільки фішок роздамо? (Діти пропонують, але треба привести їх до відповіді, що фішок не повинно бути багато: адже самих дітей теж небагато). (Лунають фішки і проходить голосування).
Педагог:
- Ось ми і вибрали наш найкращі м'ячі (або м'яч) Чий це м'яч? Розкажи нам ще раз про своє м'ячі (розповідь дитини, чий м'яч вибрали).
- А протягом тижня подумайте, яким способом ми з вами помістимо цей м'яч у нашу казку. Через тиждень я знову прийду до вас, і ми подивимося всі ваші варіанти. А зараз ходімо подивимося на нашу з вами модель того, якими ж ви будете, коли підете в школу.
- Скажіть, а які якості вам вдалося проявити сьогодні? (Проходить рефлексія по моделі, яка дітям вже знайома з початку року).
- Мені з вами сьогодні було дуже цікаво працювати: ви були активні, уважні, зібрані. МОЛОДЦІ! До-побачення, до наступної зустрічі!

Додаток N 1.
Гра «Чарівні предмети».
Мета: активізація знань дітей про чарівні властивості казкових предметів.
Хід гри: Ведучий педагог кидає дітям по черзі м'яч і називає чарівний предмет, тварина або героя і казку, з якої взято цей предмет, а діти повинні, повертаючи м'яч педагогу, назвати що чарівного вмів робити цей герой (предмет, тварина). Гра проводиться до тих пір, поки педагога не помітить, що діти розуміють, що таке «чарівне властивість казкового предмета».
- Золоте яичкпро з російської народної казки «Курочка Ряба» (не билося і було золоте);
- Ріпка з російської народної казки «Ріпка») (виросла велика-превелика, витягли всією сім'єю тільки);
- Рукавичка з української народної казки «Рукавичка» (була на руці у мужика, а потім в ній жили і мишка-поскребушка, і жаба-попригушка, і зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, й вовчок-сірий бочок, і кабан-клыкан, і медведюшка-батюшка, після чого її собака мужику віднесла, тобто розміри її чарівним чином регулювалися);
- Водиця з козячого копитця з російської народної казки «Сестриця Оленка та братик Іванко» (Іванко, попивши її, козенятком звернувся);
- Горщик каші з німецької казки братів Грімм «Горщик каші» (варив без кінця кашу по слову і по слову ж припиняв);
- Молодильні яблучка з російської народної казки «Про Івана - царевича і сірого вовка»;
- Жива і мертва вода з російської народної казки «Про Івана-царевича і сірого вовка»;
 - Скалки дзеркала троля з датської казки Ганса Крістіана Андерсена «Снігова королева»;
- Дзеркальце королеви з російської казки А. С. Пушкіна «Казка про мертву царівну і сім богатирів».

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове