logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Філя в гостях у дітей»

Заняття з розвитку мовлення з використанням ігрових методів і прийомів у старшій логопедичній групі.

Склала: вчитель-логопед МБДОУ д/з комбінованого виду N6 Копчукова Н.В., Московська область р. Красноармійськ.

Мета:

  • За допомогою використання ігрових методів і прийомів розвивати психічні процеси дітей: пам'ять, увагу, творчу уяву і мислення.
  • Уточнити вимова звуку [O] в ізольованому вигляді, словах, фразах.
  • Розвивати фонематичні сприйняття і мовне дихання.
  • Вправляти у вживанні іменників у множині.
  • Відпрацьовувати дикцію; закріплювати вміння говорити сповільнюючи або прискорюючи темп.
  • Продовжувати розвивати дрібну моторику рук.

 

Матеріал та обладнання:

  • Іграшка - собака «Філя»;
  • індивідуальні дзеркала,
  • кольорові фломастери, аркуші чистого білого паперу,
  • трафарети кола (для кожної дитини);
  • набірне полотно з вивченими розрізними літерами;
  • картинки, що ілюструють скоромовки.

 

Попередня робота:

  • Повторення звуку [O],
  • робота з дзеркалами,
  • розучування скоромовок і пальчикової гімнастики.

 

Хід заняття.

Логопед: - Діти, сьогодні на нашому занятті ...
(лунає стукіт у двері)
до нас хтось прийшов, зараз подивлюся.
                             (вносить іграшку Філю)
- Хлопці, хто до нас прийшов!

Філя: - Здрастуйте, хлопці!

Діти: - Здрастуй, Філя!

Філя: - Хлопці, я так поспішав, втік... (важко дихає)

Логопед: - Філя, ти так захекався, навіть дихаєш з працею, тобі треба заспокоїти своє дихання.

Філя: - А я не вмію.

Логопед: - Діти, давайте допоможемо Філе, навчимо його відновлювати дихання. Дивись і роби як ми.

 

Вправа на мовне дихання

(повільний вдих через ніс і видих через рот)

Логопед: - Філя, ти вже рівно дихаєш, молодець! А тепер розкажи нам, що сталося.

Філя: - З ранку у мене заболів живіт. Я, звичайно, сам винен, бо їв одні цукерки і на обід і на сніданок. І я пішов до лікаря. Було так боляче «О-О-О!».

Логопед: - Бідний, Філя, не можна їсти одні цукерки! Так ти навіть стогнав?

Філя: - Так! О-О-О!

Логопед: - Хлопці, а чи не здається вам, що в стогоні Філі ми чуємо знайомий звук?

Діти: - Звук [O].

Логопед: - Звичайно, Філя, ми вже вивчили цей звук і знаємо його. Діти, а давайте разом з Філей правильно вимовив його.

 

Робота з дзеркалами.

Логопед: - Подивимося в дзеркало. Коли ми вимовляємо звук [O] , губи витягуються в широку трубочку, мова вільно лежить за нижніми зубами. Повітря виходить плавно, вільно. Як стогнав Філя? О-О-О, молодці!

Філя: - Ось так звук! А я у вас тут бачив букви (звертає увагу на набірне полотно, на якому виставлені вивчені дітьми літери). А яка ж з них «О»?

Логопед: - А зараз діти покажуть.

(Дитина дістає букву «Про» і показує Філе)

Філя: (розглядає букву) - Яка вона! Ох, яка! Кругла!
Логопед: - Дійсно, Філя, літера «О» схожа на яку фігуру, діти?

Діти: - На коло!

Логопед: - Правильно! І я пропоную всім пограти!

 

Ігрова вправа «Домалюй предмет з кола».

Логопед: - Послухай, Філя, діти розкажуть, що потрібно зробити.

Дитина: - Треба обвести круглий трафарет, вийде коло, а потім домалювати будь-який предмет з цього кола.

Логопед: - А сьогодні завдання ускладнюється: треба не просто домалювати предмет з кола, а такий предмет, в назві якого є звук [O].

Діти малюють. Логопед разом з Філей розглядають роботи і запитують кожної дитини.

Філя: - Що ти намалював?
Дитина: - Світлофор, тому що тут є звук [O].
Філя: - А навіщо він потрібен?
Дитина: - Щоб допомагати машин правильно їздити по дорогах.
Філя: - Що ти намалював?
Дитина: - Ножиці, теж зі звуком [O].
Філя: - А для чого вони потрібні?
Дитина: - Щоб різати.

І так далі. Опитавши всіх, Філя з'ясовує, що вони намалювали: сонце, кільце, квітка, повітряні кулі, яблуко, колобка, морозиво, павучка, людини (схематично).

Філя: - Молодці, хлопці, ніхто не помилився!
Логопед: - А тепер пропоную трохи відпочити і зробити физкультминутку.

Фізкультхвилинка
(проводить дитина)

Бігав по двору цуценя,
Бачить шматочок пирога.
Під ганок заліз і з'їв,
Розвалився, засопів.

повільний біг на місці
нахил вперед, руки в сторони
присісти, руки до рота
руки в сторони, голову на бік

Філя: - Здорово! А я от хочу розповісти вам вірш
В. Токмакова
Невлад.

На допомогу! У великий водоспад
Впав молодий леопад!
Ах, ні! Молодий леопард
Звалився у великій водопард.

Що робити - знову невпопад.
Тримайся, дорогий леопад,
Вірніше, дорогий леопард!
Знову не виходить впопард.

Філя: (засмучене) - Ну ось, хотів прочитати вам вірш, а нічого не вийшло.

Логопед: - Філя, ти дуже хвилювався і поспішав, тому все переплутав. Але не засмучуйся. Ми знаємо хороший спосіб навчитися говорити правильно і чітко вимовляти слова. Що це за спосіб? Це скоромовки! Ми знаємо стільки скоромовок! Навіть придумали гру. Ось дивись це картинки. Вибирай будь-яку і показуй дітям, а вони тобі у відповідності з картинкою прочитають скоромовку.

Дидактична гра «Назви скоромовку».

Філя: - Як здорово, я теж хочу навчитися.

Логопед: - Тоді я пропоную разом з Філей вивчити нову скоромовку. А раз ми сьогодні повторювали звук [O], вивчимо скоромовку в словах якої зустрічається цей звук.
Зоя везла на возі
Козеня, козла та козу.

- Філя, слухай і повторюй разом з нами. Спочатку повільно, чітко промовляючи кожне слово, потім все швидше і швидше.

Заучування скоромовки.

Логопед: - Молодці! Пропоную пограти! Зробимо біноклі з кулачків і пограємо. (Підносить кулаки до очей). З допомогою мого незвичайного бінокля можна побачити тільки один предмет, а з допомогою ваших біноклів - багато.

Дидактична гра «Один - багато»

Логопед
Я бачу
троянду
сливу
кавун
ягоду
плід
міст
кущ
іву
куля
дуб
апельсин
лимон

Дитина
Я бачу
троянди
сливи
кавуни
ягоди
плоди
мости
кущі
верби
кулі
дуби
апельсини
лимони

Логопед: - Філя, а ти любиш казки?
Філя: - Звичайно, люблю!
Логопед: - Тоді слухай. Ми тобі не тільки розповімо, але й покажемо!

 

КАЗКА
(При читанні казки діти на кожне виділене слово показують відповідну фігуру з пальців)

Жив був чоловічок і побудував він собі будинок.

Будиночок вийшов гарний з високою трубою на даху.

Навколо будинку він побудував паркан з воротами .
Біля будинку чоловічокпосадив квіти ,

вони розкривали свої пелюстки вранці і закривали ввечері. Над квітами

кружляли бджоли і збирали квітковий сік.

Чоловічок жив один-однісінький і пішов він по світу шукати друзів.

Йшов-йшов, зустрів пташку і каже: «Пташка-пташка, давай дружити!»

Але птах нічого йому не сказала, змахнула крилами і полетіла.

Пішов чоловічок далі і побачив рибу.

Але рибка не захотіла дружити з людиною, плеснула хвостиком і попливла.

А він пішов далі й зустрів конячку «І-го-го,- сказала конячка,

- давай з тобою дружити, людина , я буду тобі перевозити важкі вантажі». І чоловічок радістю погодився. Далі пішли вони разом: чоловічок і конячка.

Йшли-йшли, а назустріч їм - собака . «Ав-ав, візьми мене з собою.

Людина , я буду тебе охороняти». І вони пішли далі втрьох: людина, кінь і собака. Йдуть і бачать - коза пасеться в полі: «Ме-ме, давай дружити, людина , я буду поїти тебе смачним молоком». Далі пішли вони вчотирьох: людина кінь собака і коза . Йдуть і чують жалібне нявкання. Виявилося, що це кішка: «Мяу-мяу, візьми мене з собою, людина, я буду мишей лякати, щоб вони нічого не могли погризти». Погодився чоловічок , і пішли вони далі: людина кінь собака коза і кішка . Пришли до річки а переправитися через неї не можуть: містка немає. Погостріше вони тоді всі в місці місток , перейшли на інший берег і побачив чоловічок свій будиночок з трубою , з якого він пішов колись. Побудував чоловічок для своїх друзів сарай , і стали вони разом жити поживати і допомагати один одному: чоловічок , кінь собака коза і кішка.

 

Філя: - Спасибі, хлопці, з вами було цікаво, але мені пора повертатися в свою казку. До побачення, хлопці.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове