Конспекти занять з дітьми
«Ялинкові іграшки»
Відкрите заняття з образотворчої діяльності в другій молодшій групі.
Автор: Бочкарьова Олена Олександрівна, вихователь, Автономне установа "Дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням пізнавально-мовленнєвого розвитку дітей N16 "Сніжинка" муніципального освіти Ханти-Мансійського автономного округу - Югри, місто Райдужний.
Мета: Вчити дітей моделювати різні ялинкові іграшки з солоного тіста. Показати різноманітні форми іграшок: округле (яблуко, вишня, мандарин, куля і т. д.), стовпчик (цукерка, крапля, бублик і т. д.). Активізувати освоєні способи ліплення і прийоми оформлення виробів (скочування кулі, розкочування стовпчика, з'єднання деталей, сплющення, прищипування, вдавлення). Розвивати почуття форми, пропорцій, окомір. Розвивати уяву дітей. Викликати бажання допомогти ялинці, прикрасити її новорічними іграшками.
Матеріал: Солоне тісто різних кольорів, бісер і намистини, дощечки для ліплення, зубочистка, серветки ткані, ялинка пластмасова.
Хід заняття:
-Хлопці до нас зараз минеться гостя. Ви хочете дізнатися хто до нас прийде? Ви дізнаєтеся якщо отгадаете загадку:
У Новий рік трапиться
Казкове щось,
Тихо постукає
У наші двері хтось:
Тук-тук!
Хто там?
Подивіться тільки!
Зелена, пухнаста,
Смолиста, запашна......(Ялинка)
(лунає стукіт у двері, вихователь вносить ялинку)
-Хлопці, що треба сказати нашої гості? (Здрастуйте)
-Хлопці, подивіться яка ялинка? Як можна сказати про неї? (зелена, гарна, маленька, гладка і т. д.)
Хлопці, а хочете, я прочитаю вірш про ялинку?
Ялинка
В золотих вогнях і намистах
Наша ялинка стоїть
Діти дивляться і сміються:
«Яскравіше ялинка гори!»
Вся в іграшках, вся в гірляндах
І ошатною мішури,
Метушні ялинка рада
І веселій дітворі.
Діти водять хороводи
Так на ялинку дивляться.
«З новим щастям,
З Новим роком!»
Вітання летять!
-Хлопці подивіться наша ялинка засумувала. Як ви думаєте чому їй стало сумно?
-У лісі ялинку ніхто не нарядити, там же немає ялинкових іграшок. Хлопці, як ви думаєте, як допомогти нашій ялинці?
-А давайте зробимо для неї іграшки з солоного тіста? Підемо пограємо, а потім приступимо.
Физминутка
Є в лісі три полички: (ляскаємо в долоні)
Їли - ялинки - ялинки. (руки вгору, в сторони, вниз)
Лежать на ялинах небеса, (Руки вгору)
На ялинках - чути пташині голоси, (прикласти руку до вуха)
Внизу на ялиночках роса. (присіли, поводили руками)
(діти сідають за столи разом з вихователем)
-Хлопці, як ви думаєте іграшки для нашої ялинки повинні бути якими, великими або маленькими? (маленькими)
-Хлопці, подивіться, який ялинковою іграшкою може бути ось така куля? (яблуко, вишня, мандарин, кавун і т. д.) Хлопці, щоб у нас вийшов такий куля, нам потрібно шматочок тіста скачати ось так (показ вихователя). Хлопці покажіть, як ви будете скачувати тісто в кулю.
А з цього стовпчика, як ви думаєте що можна зробити? (бублик, цукерку, краплю і т. д.) Щоб у нас вийшов такий стовпчик, нам треба розкачати тісто ось такими рухами (показ вихователя). Маша яку іграшку, ти будеш робити? А ти Ліна?
(діти моделюють ялинкові іграшки)
-Хлопці подивіться свою кулю, я прикрашу бісером, щоб він став ще гарнішим. Хлопці, а як нам його повісити на ялинку? (зробити отвір для ниточки) А ви хочете прикрасити свої іграшки намистинами і бісером? (діти прикрашають свої іграшки бісером і намистинами)
-Хлопці давайте помилуємося на ваші ялинкові іграшки?
-Арсен, яка іграшка тобі найбільше подобається? Чому? (кілька дітей) А мені сподобалася ось ця іграшка, вона дуже красива, ошатна, яскрава, зроблена дуже акуратно.
-Хлопці наші ялинкові іграшки підсохнуть, і тоді ми вберемо ними нашу ялинку. А ялинка погостює у нас і подивиться, що ми з вами вміємо робити.