Конспекти занять з дітьми
"Різнокольорові вогники у хатах"
Конспект організованої освітньої діяльності
по Художній творчості (аплікації)
з дітьми другої молодшої групи.
Автор: Кобцова Лілія Володимирівна, вихователь, Освітній заклад МДОУ N18 «Ладушка» загальнорозвиваючого виду,
місто Литкаріно, Московська область.
Програмне зміст.
Мета: залучати дітей до мистецтва аплікації, вчити попередньо розкладати в певній послідовності готові форми на аркуші паперу; формувати вміння користуватися клеєм; закріплювати знання форми і кольору предметів.
Інтеграція освітніх галузей: "Художня творчість" (аплікація), "Соціалізація","Комунікація", "Пізнання" (формування елементарних математичних знань).
Завдання:
Освітні: вчити дітей розрізняти геометричні фігури (коло, квадрат"), правильно називати їх і знати основні кольори (червоний, синій, жовтий, зелений), вчити дітей працювати з клеєм.
Розвиваючі: розвивати естетичне сприйняття, уяву, увагу, мислення, мовленнєву пам'ять;
Розвивати дрібну моторику рук, почуття ритму.
Виховні: формувати навички акуратності в роботі, працьовитості, вміння доводити роботу до кінця, виховувати доброту, бажання приходити на допомогу.
Попередня робота: заучування тексту пальчикової гімнастики.
Матеріал до заняття: білі аркуші паперу, готові форми з кольорового паперу за кількістю дітей: квадрат (стіна), круги(вікно)- 4 основних кольори, дах, пензлики для клею, клей, ганчірочки, клейонка-підстилка, м'які іграшки: заєць, білочка, фланелеграф, геометричні фігури з картону (квадрат, 4 кола, дах, прямокутник), малюнки з зображенням будинків.
Хід безпосередній освітньої діяльності:
1. Організаційний момент.
Діти сидять на лавці.
Вихователь загадує загадку:
Друг на дружку рівно в ряд
Ці кубики стоять,
у кожному є вікно та вхід,
В кожному - хто-небудь живе. (будинок)
Якщо дітям не під силу така загадка, то - невелика підказка:
У лисиці - нора, у мишки - норка, у ведмедя - барліг, у білочки - дупло.
Діти: будиночок.( всі разом)
Вихователь: вірно діти. Це будинок. Будинку є у всіх: люди живуть в будинках, і у тварин є будинок, і у птахів. Будинки бувають різні: високі і низькі, великі і маленькі. У будиночку завжди затишно і тепло. В ньому можна сховатися від дощу і від вітру, від холоду і від спеки. Вечорами, коли на вулиці стає темно , у домівках запалюються вогники. Хлопці, а у вас є будинок? (відповіді дітей). А ми зараз з вами де знаходимося, в якій хатинці? Діти: в дитячому саду.
Вихователь: Сьогодні у гості в дитячий садок прийшли друзі-іграшки - знайомі звірятка. На вулиці холодно і треба для них побудувати будинок.
Мовна гра.
Цілий день тук та тук,
Лунає дзвінкий стукіт.
Молоточки б'ють,
Будуємо будиночок для зайчат.
Молоточки б'ють,
Будуємо будиночок для білченят.
Цей будинок для білочок,
Цей будинок для зайчиків,
Цей будинок для дівчаток,
Цей будинок для хлопчиків.
Ось такий гарний дім,
Як ми славно заживемо!
Будемо пісні співати,
Веселитися і танцювати.
Вихователь запрошує одного з дітей до фланелеграфу - побудувати будинок з геометричних фігур, а інші допомагають йому ( діти вимовляють назву геометричних фігур: стіна - квадрат, дах - трикутник, вікно - коло, двері).)
Потім вихователь пропонує дітям сісти за стіл і побудувати будинок з паперових фігур .
Аплікація "Різнокольорові вогники у хатах"
Вихователь: Зараз діти нам належить важка, але цікава робота - будемо будувати будинок!
Вихователь: діти спочатку ми з вами розкладемо фігури на аркуші паперу (дорослий нагадує дітям послідовність роботи).
Вона задає питання: Все розклали ? А зараз все це ми будемо приклеювати. Щоб приклеювати нам потрібен клей і кисть. Беремо квадрат. Це стіна. Беремо пензлик, набираємо клей і намазуємо фігуру (зі зворотного боку), приклеюємо на аркуш паперу, намазуємо акуратно. Зайвий клей прибираємо ганчірочкою. Потім беремо трикутник-дах. Коли на вулиці стає темно, у домівках запалюються вогні! Вихователь запитує яку фігуру беремо для вогників? Діти: кола (червоний, жовтий, синій, зелений. Будинок готовий!
Вихователь дає оцінку дитячих робіт: Молодці, хлопці, добре сьогодні попрацювали. Будинку вийшли у всіх чудові! І нашим гостям - звіряткам вони теж сподобалися.
Підсумок:
- Що ми зараз з вами робили? ( будували будинок-приклеювали клеєм фігури на аркуш паперу )
Вихователь: правильно. Ми робили аплікацію.
- Які ви брали фігури, щоб побудувати будиночок: діти вимовляють назви фігур(квадрат, дах, круги 4 кольорів,
- Якого кольору вікна? ( діти перераховують основні 4 кольори)
- Хлопці вогники які ? (діти : різнокольорові).
- Як треба приклеювати , щоб було красиво? (акуратно)
Використовувана література:
1. Комплексні заняття за програмою "Від народження до школи" під ред. Н.Е. Веракси, М. А. Васильєвої, Т. З. Комарової. Друга молодша група/авт.-упоряд. Т. В. Ковригіна, М. В. Касьяненко, , О. В. Павлова. -Волгоград: Учитель, 2012.
2. Пальчикові ігри та вправи для дітей 2-7 років / упоряд. Т. В. Калініна (та ін).- Волгоград : Учитель, 2011.