Конспекти занять з дітьми
Конспект заняття з розвитку мовлення у другій молодшій групі.
Вихователь: Таубаева А. З., вихователь, Муніципальне Бюджетне Дошкільний навчальний Заклад «Дитячий садок N8 селище Комсомольський», Астраханська область, Красноярський район, селище Комсомольський.
Працюючи вихователем з дітьми 3-4 років, зауважила, що розвиток мовлення дітей найкращим чином відбувається при ознайомленні дітей з природою рідного краю, з природними явищами, у процесі спостереження.
Ці заняття проводяться з використанням ігрових методів, що забезпечує динамічність процесу навчання, максимальне задоволення потреб маленької дитини до самостійності - мовний і поведінкової (дії, рухи тощо) Цим самим розвивається мова дітей, поповнюється словниковий запас, діти дізнаються багато нового, прищеплюється любов до природи рідного краю. Наприклад, діти знайомляться з ознаками зими, з явищами, що відбуваються в природі, з властивостями снігу, як тварини пристосовуються до зими і т. д.
Пропоную кілька конспектів занять.
Конспекти занять з розвитку мовлення у другій молодшій групі.
Цілі: Закріпити знання дітей про пори року. Уточнити уявлення про зиму через знайомство зі сніжинками. Знайомство з властивостями снігу. Вчити встановлювати найпростіші причинно-наслідкові зв'язки. Розширити словниковий запас дітей: "снігопад", "сніжинки", "ажурні".
Хід заняття
Привітання: Хлопці, ви мені протягнете свої долоньки, а я вам передам своє тепло долоньок, а ви мені у відповідь посміхніться. Відчуваєте тепло рук?
Ой, хлопці, хтось до нас стукає. Дивіться, до нас в гості прийшов наш старий знайомий: "мене не виховували, зі снігу зліпили, замість носа морквина, замість очей угольки".
- Хто ж це? (відповіді дітей)
Правильно, сніговик. А Сніговик до нас прийшов з кошиком. Хочете вгадати, що у кошику?
Загадка: Що ж зірочки наскрізні, на пальто і на хустці, всі наскрізні вирізні, а візьмеш вода в руці.
- Про які ж зірочках йде мова? (відповіді дітей)
- Правильно, про сніжинки. Тут багато сніжинок.
Давайте проживемо свої долоньки вперед, і на них впадуть сніжинки (на ліву і праву).
-Розкажи, Денис (Саша, Коля), яка в тебе сніжинка? (біла, легка)
А ще, хлопці, сніжинка ажурна, пухнаста (повтор. 2-4 дитини).
Гра: "Ми сніжинки, ми пушинки, покружляти ми не проти,
Ми танцюємо день і ніч, станьмо разом в коло, виходить сніжок" (повтор гри два рази)
Хлопці, подивіться, у нас тепер скрізь сніг на підлозі і навіть на столі (справжній сніг лежить на великому блюді). Підійдіть до столу. Який сніг? (білий, блискучий, пухнастий).
Поторкайте рукою його. Який сніг? (холодний)
Давайте залишимо його на столі, а потім подивимося що ж стане з ним.
А сніговик нам ще хоче загадати загадку:
"На всіх сідає, ні кого не боїться". Про що ця загадка? (відповіді дітей)
- Правильно, це сніг, сніг нікого і нічого не боїться. Його ніхто не може зупинити, він лягає, куди захоче. Хто знає, куди лягає сніг? (на дерева, будинки, дороги, людей).
Хто-небудь з дітей розповідає Сніговикові вірш про сніг.
-А коли сніг падає, хто знає, як це називається? (снігопад)
А в яку пору року йде сніг? (відповіді дітей).
Ходімо зі Сніговиком на килим.
Фізкультхвилинка:
Як на гірці сніг, сніг,
І під гіркою сніг, сніг,
І на ялинці сніг, сніг,
І під ялинкою сніг, сніг.
А тепер давайте подивимося, що ж стало з нашим снігом? (Розтанув)
А чому? (Тому, що у нас в кімнаті тепло, а сніг в теплі перетворюється на воду). Подивимося, яка вода в страві? (Брудна)
Висновок: виявляється, білий, пухнастий, чистий, як нам здавалося, сніг перетворився в брудну воду.
- Як ви думаєте, можна сніг є? (Ні, звичайно ж)
- А чому? (Сніг холодний, брудний, якщо його з'їсти, можна захворіти).
Послухайте вірш про ворону, яка їла сніг:
Ворона сніг поїла,
І захворіла ангіною,
Хоче крикнути, та не як.
Сніг не треба їсти - ось так!
Підійдемо до картини. Що ви бачите на ній? (дерева, хату, хмари). Давайте подаруємо її сніговику, але спочатку прикрасимо її снігом (з вати).
Сніг падає з хмаринки, лягає на будинки, дерева, на землю (показ вихователя).
- Діти, вам подобається? Сніговик, а тобі? Ми її тобі даруємо.
- Молодці, діти, дякую вам. А я вам хочу подарувати вам сніжки і запропонувати пограти з ними.
Проводиться гра зі сніжками.
- Ой, я втомився. Ви мене порадували, що знаєте стільки багато про сніг: сніг холодний, білий, але брудний, лягає куди захоче. І навіть вірш знаєте. Молодці!
А мені пора повертатися, стало жарко.
Сніговик пригощає дітей і прощається.