logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Конспект безпосередньо освітньої діяльності у формі інтегрованого заняття з однойменною назвою «Сімейне щастя руками дітей»

Автор: Матвєєва Надія Вікторівна, музичний керівник, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Дитячий сад комбінованого виду N38», Московська область, р. Сергієв Посад.

Мета:
-Збагачувати духовний світ дітей виховувати культуру спілкування.
Програмне зміст.
- За допомогою музичного, поетичного, театрального та образотворчого мистецтва виховувати у дітей любов і повагу до всіх членів родини.
- Розвивати товариськість і комунікабельність.
- Сприяти розвитку у дитини пам'яті, логічного мислення і творчої уяви за допомогою ігрової ситуації, театралізованих ігор.
Розвиток:
- Мелодико-інтонаційної сторони мовлення;
- Мовленнєвого та співочого дихання;
- Тонкої, загальної та артикуляційної моторики;
- Слухо-рухової координації;
- Уміння узгоджувати рухи з музикою;
- Виразності рухів;
- Вміння перевтілюватися;
- Вправляти дітей в умінні розповідати про свої враження зв'язно, послідовно, грамотно, використовуючи складні речення.
- Вчити користуватися прямою та непрямою мовою.
- Удосконалювати діалогічну форму мовлення дітей.
- Збагачувати словниковий запас дітей.
- Познайомитися з новими іменами: художники
Зінаїда Серебрякова, Микола Петрович Богданов-Бєльський, композитор Йоганн Себастьян Бах, Антон Григорович Рубінштейн.
Попередня робота. Бесіди вихователя з дітьми на теми:
«Моя сім'я», «Кращі години і хвилини сімейного дозвілля», «Сімейні будні», «Сімейні свята» і т. д. Знайомство з народними традиціями, сімейним укладом життя, прислів'ями та приказками про сім'ю. Розучування віршів «Моя сім'я» Е. Гомоновой і «Моя рідня» Я. Якима. Інсценування віршів і жартів-крихіток на тему «Моя родина».
Матеріал та обладнання. Репродукції картин: З. Серебрякова «На терасі в Харкові», «За обідом», Н. Богданов-Бєльський «Нові господарі», Б. Кустодієв «Блакитний будиночок».
Пісні: «Моя сім'я» (муз. і сл. Е. Гомоновой), Юрій Ентін «Моя сім'я», «Вальс-каприс» А. Рубінштейна.
Пастельні олівці, папір формату А4. Музичний центр і аудіокасети із записом, атрибути для розігрування міні-сценок.

Хід заняття

Діти заходять в зал.
Шикуються в розсипну і співають пісеньку (Ю. Ентін)


1.Кажуть, що у старовину
Так воно і було.
Багато братів і сестер
Весело дружило.
Приспів:
Тато, мама, брат, сестра
Бабуся і дід.
Ось щаслива родина-
Це мій секрет.

2.Разом пили молоко,
Разом їли сушіння.
Справжній дитячий садок
У кожної був хатинці.
Приспів:
Тато, мама, брат, сестра, Бабуся і дід.
Ось щаслива родина-
Це мій секрет.

Педагог: В народі кажуть: «Сім'єю й горох молотять».
А ви знаєте прислів'я і приказки про родину?
Діти згадують, а потім по черзі їх вимовляють.
Прислів'я та приказки про родину:

-Згода, та лад у сім'ї скарб.
-Приголосну сім'ю горе не бере.
-В сім'ї відповідно, так йде справа чудово.
-Земля без води мертва людина без сім'ї порожненький.
-Коли немає сім'ї, так і вдома немає.
-Сім'я сильна, коли над нею дах одна.
-Сім'я без дітей, що квітка без запаху.
-Сімейний горщик завжди кипить.
-В сім'ї і каша густіша.
-В родині розлад - то й будинку не радий.
-Не буде добра, коли в сім'ї ворожнеча.
-Натяки та докори - сімейні вади.
-Сім'я людині першу путівку в життя дає.
-У хорошій сім'ї хороші діти ростуть.

Педагог. Недарма в народі кажуть:
«Не потрібен і клад, коли в сім'ї лад»,
«Приголосна сім'я - найщасливіша!»
Про щасливу сім'ю у нас і пісня є!
Діти співають пісню «Що таке сім'я?»

Що таке сім'я?
Тато, мама і я,
І сестричка моя -
Ось і вся у нас сім'я...
Ну а як же бабусі?
Ну а як же дідуся?
Що таке сім'я?
Тато, мама і я,
Баба Зоя, баба Зіна,
Дідуся: Єгор, Василь,
І сестричка моя -
Ось і вся у нас сім'я.
Ну а як же дядька?
Ну а як же тітки?
Що таке сім'я?
Тато, мама і я,
Баба Зоя, баба Зіна,
Дідуся: Єгор, Василь,
Тітка Аня, тьотя Таня,
Дядя Вова, дядя Ваня,
І сестричка моя -
Ось і вся у нас сім'я...
А братиків і сестричок
Всіх назвати двоюрідних
Так до вечора вважати!


Після цієї пісні мені згадалися жартівливі вірші Петра Синявського:
Добре співається хором,
У нашому хорі - вся родина.
Діти (продовжують).
Тато з дідусем Єгором,
Мама, бабуся і я.
Дядя Ваня з барабаном,
Кішка з Барсиком - котом.
А кошеня під диваном
Диригує хвостом.

Педагог звертає увагу дітей на картини, представлені на вернісажі, підводить їх до картини Зінаїди Серебрякової «На терасі в Харкові».

Педагог: Кожна дитина хоче більше часу проводити зі своїми батьками, але, на жаль, батьки часто бувають зайняті на роботі. Їм на допомогу приходить найвідоміша вихователька (звучить музична тема «Вітер змін» Мері Поппінс) - діти впізнають її.

Входить Мері Поппінс.

М. П.:
Що сталося? Що скоїлося?
Як багато дорослих зібралося!
Хто кликав на допомогу? Я прийшла.
У вас проблеми я знайшла.
Ось це хлопчик не сміється,
І дівчинка сумує одна.
У вас хвилиночку знайдеться-
Завдання буде вирішено.
(Звертаючись до дівчинки) Що ти сумуєш?
Дитина : Скучила за своєї рідні. Не дочекаюся,
коли прийде неділя, і ми знову сядемо на свою лавочку.
Співає пісню «Лавочка»

1.На цій лавці
Бабуся в'язала
Дід читав газету
І зітхав стомлено.
На цій лавці
Я всіх перерахувала:
Дід читав газету,
А бабуся в'язала.
Приспів:
Лавочка, лавочка
У нас така є!
Посуньтесь-ка маленечко
І мені охота сісти.
На ній сидить родина моя.
Їх шість, сьома - я!
На ній сидить родина моя.
Їх шість, сьома - я!
Моя сім'я! Моя Сім'я!

2.На цій лавці
Було нас чимало
Дід читав газету
Бабуся в'язала.
Тато співав куплети,
Мама відпочивала
На цій лавці
Я перерахувала.
Приспів:
3. На цій лавці
Місць зовсім не стало:
Дід читав газету
Бабуся в'язала,
Тато співав куплети,
Мама відпочивала,
Брат жував галети.
А сестра позіхала.

Приспів:
Лавочка, лавочка
У нас така є!
Посуньтесь-ка маленечко
І мені охота сісти.
На ній сидить родина моя.
Їх шість, сьома - я!
На ній сидить родина моя.
Їх шість, сьома - я!
Моя сім'я! Моя Сім'я!

М. П.: Так, все зрозуміло. Недільний синдром. Будемо лікувати. Але не таблетками і мікстурами, а мистецтвом. Ви ходите з батьками в театр? Які театри ви відвідували? Які вистави або концерти бачили?

(Діти відповідають на запитання, діляться своїми враженнями).

Давайте і ми влаштуємо у себе театр і самі розіграємо невеликі спектаклі.

Звучить театральний дзвінок.

Педагог запрошує дітей підготуватися для показу сценок.

Винахідлива мама
Дійові особи: автор, мама, донька.
Простясь до завтра з дитячим садом,
Крокує донька з мамою поруч.
Але ось заныла шляхом:
Втомилася я крокувати-йти!
Навіщо крокувати? - сказала мати.
- Спробуй зайцем поскакати.
Ось так. Ще давай-ка!
Відмінно! Ай да зайчик!
Тепер спробуй, покажи-но,
Як дріботить до нори їжачиха...
Тепер - як бігає щеня.
Ух, як! Стрімголов, не чуючи ніг!
Як за пташеням крадеться кішка?
Нечутно, обережно...
А як ступає слон великий?
Трясуться стіни будинку!
А як білченя?
Але стривай! Ось ми вже і вдома!
(С. Погореловский)

На лісовій доріжці
Дійові особи: автор, мама, донька.
Йшла Маринка за грибами,
Раптом вона притулилася до мами.
- Мамо, мамочко, постій -
Мураха повзе великий!
Він вкусить!
- Ми удвох
Сладим, донька, з мурашкою.
Тільки він не зачепить нас -
Справою зайнятий він зараз. Автор.
У кого робота є,
Той не стане в бійку лізти.
(Р. Ладонщиков)

Який же я?
Дійові особи: тато, мама, син.
Син.
Кажуть мені тато з мамою...
Тато.
Ти у нас такий упертий!
Всі вмилися і поїли,
Тільки ти лежиш у ліжку.
Мама.
Скільки можна повторювати,
Що час тобі вставати!
Син.
Я вмився чисто з милом -
Мама відразу похвалила:
Мама.
Ось тепер, синку Альоша,
Ти слухняний і добрий!
Син.
Я завжди у них такий:
Хороший, поганий! (Д. Шеянов)
Бабуся і внучка
Дійові особи: ведучий, онука, бабуся.
Провідний. У Каті два ока, два вуха, дві руки, дві ноги, а мова одна і ніс один.
Внучка. Скажи, бабуся, чому в мене всього по два, а мова одна і ніс один?
Бабуся. А тому, мила онука, щоб ти більше бачила, більше чула,
більше робила, більше ходила і менше говорила і ніс свій, куди не треба, не пхала!
Внучка. Ось, виявляється, чому мов і носів буває тільки по одному.
Бабуся. Ясно?
Внучка. Ясно! (Е. Пермяку)
Педагог. Як добре, коли вся родина разом.
А це буває зазвичай по вихідних днях.
Дитина.
Дуже-дуже щаслива,
У зборі вся моя сім'я:
І тато зі мною, і мама зі мною,
Який чудовий вихідний!
Сьогодні ніхто нікуди не поспішає,
Ніхто на роботу з ранку не біжить.
Ми просто всі разом йдемо по парку,
Граємо, сміємося і навіть співаємо!
(Е. Гомонова)

Педагог:

Дуже багато слів на світі,
Як сніжинок у зими.
Але візьмемо, наприклад, ці:
Слово «я» і слово «ми».
«Я» на світі самотньо,
В «я» не дуже багато користі.
Одному або однією
Важко впоратися з бідою.
Слово «ми» сильніше, ніж «я».
Ми - родина,
І ми - друзі.
Ми - народ,
І ми - єдині.
Разом ми
Непереможні!
(В. Орлов)

Педагог пропонує дітям намалювати всіх членів
своєї сім'ї або зобразити саме цікаве подія,
що сталося в родині.
Діти самостійно вибирають матеріал для роботи,
приступають до малювання. Під час малювання звучить
«Сициліана» з сюїти мі-бемоль мажор для флейти та
клавесина В. С. Баха, CD «Класика на біс».
Потім дорослі готують виставку дитячих робіт,
а музичний керівник запрошує дітей підійти до себе.

Музичний керівник. Чи звернули ви увагу, яка музика звучала, коли ви малювали? Чи знайома вам ця музика? Сподобалася вона вам? (Відповіді дітей, на екрані з'являється портрет В. С. Баха)

Звучала музика Йоганна Себастьяна Баха. З його творчістю ви ще не знайомі - це знайомство ще попереду. Сьогодні ж я хочу розповісти вам, що цей відомий німецький композитор, який жив і творив більш ніж 300 років тому, народився у великій і дружній родині. Його батько, дід, прадід були музикантами. А у нього самого було 13 дітей - для них він був і батько, учитель і наставник. Це була дуже дружна і щаслива сім'я. А як ви, діти, розумієте слова - щаслива сім'я? У чому щастя? (Проводить з дітьми вільну бесіду.) Щаслива сім'я - це сім'я, де живуть у злагоді. Кожен - і старий і малий - відчуває любов і підтримку всіх інших членів сім'ї, радість від спілкування один з одним. Наш дитячий садок теж велика дружна родина, ви наші діти, і ми дуже любимо вас.

Виповнюється загальний танець педагогів і дітей, музика А. Пугачової

М. П. дає оцінку дитячих робіт на виставці.
Дитячий садок - це теж сім'я, і сьогодні хочеться зафіксувати нас всіх разом.
Я запрошую фотографа, нехай він зробить фотографію на пам'ять.

Під «Вальс-каприс» А. Рубінштейна, дитина-фотограф «робить знімок».


М. П.:
Ми бажаємо...
Кожному будинку -
Радості вдосталь.
Кожному дому
Бути обійденим образою, бідою.
Муз. рук-ль:
...Кожній родині -
Над дахом лелеки.
Кожній родині вдосталь радості,
ВСЕ: Життя - до ста,
Хліба - досхочу.
Продовжує тихо звучати «Вальс-каприс» Рубінштейна.

Література

- Збірник «Театр вдома, в школі, в саду» Автор: Фатєєв Сергій, Видавництво: Лада/Москва, 2005 р.

- Корнієнко Н.А. Емоційно-моральні основи особистості: Н.А.Корнієнко - Новосибірськ, 1992. - 55 с.

- Крісті Р. В. Основи акторської майстерності, Радянська Росія, 1970р.

- Методичний посібник. На допомогу початківцям керівникам театральній студії, Бєлгород, 2003 р.

Особливості виховання в умовах додаткової освіти. М.: ГОУ ЦРСДОД, 2004. - 64 с. (Серія «Бібліотечка для педагогів, батьків і дітей»).

-Театр, де грають діти: Учеб.-метод.посібник для керівників дитячих театральних колективів/ Під ред. А. Б. Нікітіної.-М.: Гуманит.изд.центр ВЛАДОС, 2001. - 288 с.: іл..

- Чернишов А. С. Психологічні основи діагностики і формування особистості колективу дошкільнят/ А. С. Чернишов - М., 1989.-

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове