logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

"Гра - подорож"

Доонспект занять з ФЕМП.

Автор: Стрицына Н. А., вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним утворенням інтелектуального розвитку вихованців N7 «Рябінушка», р. Набережні Челни.

Мета: - повторити вивчений матеріал
-формувати вміння розуміти навчальну задачу і точно виконувати
-Закріплювати вміння: розпізнавати вивчені геометричні фігури, кольори;
- рахунку в межах 5;
- просторові відносини;
- складати силует предмета з окремих частин 9геометрических фігур);
- складати групи предметів, характеризувати їх:
- "багато", "мало"
- аналізувати мова дітей: 2больше ніж", " менше", "порівну"
- розвивати розумові операції, зорове сприйняття, увагу, мова;
- виховувати самостійність, вміння працювати в групі.

Матеріали до заняття:
геометричні фігури для позначення вагонів, картки з геометричними фігурами - квитки на поїзд, великі игрушки6 будиночок, неваляшка, ялинка, вантажна машина; геометричні фігури для складання іграшок; картки із зображенням ягід, фруктів і овочів, малюнок лісу.

Методи і прийоми:
Демонстрація об'єктів, вказівка, запитання до дітей, словесні інструкції, заохочення, пояснення, художнє слово, підказка.

 

Хід заняття:

В:- Діти, ви любите подорожувати?

О. про:- Так!

В:- Тоді зараз ми з вами вирушимо у цікаву та захоплюючу подорож! Але для цього спочатку треба побудувати поїзд. Ви згодні?

О. про:- Так!

(Вихователь заздалегідь на стільці розкладає кольорові геометричні фігури. пропонує дітям поставити стільчики в такому порядку:
на 1-му місці вагон з червоним колом;
на 2-му місці з зеленим квадратом;
на 3-му місці з синім трикутником і т. д.

(після того як діти побудують поїзд, вихователь задає дітям питання)

-Еміль, скажи, на якому місці вагон з синім трикутником, а з зеленим квадратом?

- Руфіна, який вагон на 1-му місці, на 2-му, 5-му?

(Вихователь задає питання декільком дітям. після цього пропонує їм купити квитки - картки з геометричними фігурами. Діти йдуть у касу і купують квитки)

В:- Ну що, хлопці, ви готові?

О. про:- Так!

В:- Тоді сідайте в свій вагон і поїхали! ( Вихователь перевіряє правильність виконання завдання. Квиток з геометричною фігурою повинен відповідати геометричній фігурі на стільчику).

В: Ту-тууууууууу. А ось хлопці і перша зупинка "Будинок іграшок"
(Вихователь пропонує вийти з поїзда і підійти до столу. Заздалегідь розставлені на столі великі іграшки: будиночок, неваляшка, ялинка, вантажна машина).

В:- Ой, хлопці, подивіться, скільки тут іграшок! А які іграшки ви бачите?
Діти називають

В:- А давайте з вами, хлопці, складемо будь-яку з цих іграшок, використовуючи геометричні фігури. Ви згодні?

О. про:- Так!

(Геометричні фігури розкладаються на підлозі. Під час роботи дітей допомагаю тим, хто не може, підказую яку фігуру потрібно взяти, хвалю дітей. після того, як іграшки будуть складені своспитатель запитує у дітей):
- Олесю, що ти склав?
-Будиночок

В:- З яких фігур?

- Трикутника, квадрата, прямокутника.

В:- Якого кольору дах твій будиночок? і т. д.

В:- А, що побудував у нас Данило?
- Вантажну машину

В:- З яких фігур складається твоя вантажна машина? Якого кольору колеса? і т. д.

В:- Молодці, хлопці, постаралися! Які гарні іграшки у вас вийшли! Чуєте, паровоз дає гудок - значить пора їхати далі. Сідаємо всі в паровозик і поїхали. Співаємо пісеньку " Ми їдемо, їдемо, їдемо...."

В:- Наступна зупинка "Село простоквашино". (Всі діти виходять з поїзда. На підлозі- "в саду і на городі"- картки з зображенням ягід, фруктів, овочів. діти підбирають картки так, щоб їх можна було назвати одним словом (ягоди, фрукти, овочі). Вихователь перевіряє, як виконано завдання.
В:- Хлопці, скільки овочів ви зібрали? (багато)

-Які овочі виросли? (перераховують)
-Даніяр, чого більше: огірків або помідорів? ( помідор більше ніж огірків)
- а скільки фруктів? (багато)
-які фрукти ви зібрали? (перераховують)
-Тимур, чого менше яблук чи груш? (яблук менше ніж груш)

В:- Молодці хлопці, сідаємо в поїзд, і їдемо далі. Ту-тууу...! Наступна зупинка "Ліс". ( Вихователь показує дітям картинку лісу і просить розповісти про те, що вони бачать на цій картині.

В:- Який гарний ліс! Що зростають праворуч від пенька? Хто сидить ліворуч від ялинки? Скільки пташок над деревом? Скільки грибів під березою? і т. д. на це, хлопці, наша подорож закінчується, і пора їхати додому! Сподобалась вам подорож? Чим сподобалося?

Список використаної літератури:

1.Заняття з математики у дитячому садку. Посібник для вихователів дитячого саду. М: Просвіта, 2003.

2. Єрофєєва Т. Н. "Математика для дошкільнят". М: 2004р.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове