logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

"Літературна вікторина"

Конспект занять з розвитку мовлення.

Автор: Стрицына Н. А., вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним утворенням інтелектуального розвитку вихованців N7 «Рябінушка», р. Набережні Челни.

Мета: нагадати дітям назви і зміст тих художніх творів, які були прочитані або розказані ним у січні - березні; готувати до навчання переказу, драматизації; виховувати інтонаційну виразність мовлення.

Попередня робота: Читання казок, розглядання ілюстрацій, обігрування казок.

Матеріал до заняття: іграшки: бабуся, що мишка; жаба, лисичка, зайчик, кабан, вовк, ведмідь. Кошик для бабусі, рукавичка до казки. Малюнки до казок "Три ведмеді", " Козлятки і вовк".

 

Хід заняття:

В:- У світі багато казок,
Сумних і смеешных,
І прожити н світлі,
Нам не можна без них.
У казці може все трапитися,
Наша казка попереду
Казка до нас у двері стукає.
Скажімо гостю "Заходь!"

(З'являється бабуся - грає вихователь лялькою за ширмою)

В:- Здрастуйте, хлопці! Я до вас у гості прийшла, кошик казок принесла. Хлопці, а ви добре знаєте казки?

О. про:- Так!

В:- Зараз ми дізнаємося як ви добре знаєте казки. Але для початку я вам загадаю загадку - спробуйте відгадати.
Добрий він, великий, кошлатий
Його знаєте, хлопці?
Він в барлозі спить взимку
Під високою сосною
Він не слон і не мавпа
Це клишоногий ...

О. про:-Мишка!
В:- Правильно, хлопці, молодці - це ведмедик! Ой, хлопці, ось поки я вам загадку загадувала, я зовсім забула яку казку хотіла розповісти. пам'ятаю тільки те, що в цій казці Ведмедик живе. Давайте згадаємо, у яких казках живе Мишко?

О. про:- "Колобок", Маша і ведмідь", "Теремок", "Три ведмедя".

В:- Згадала! Ось послухайте... (показує картинки з казки)

В хаті було дві кімнати: одна столова, спальня. Дівчинка увійшла в столову і побачила три чашки з юшкою... у чий будинок зайшла дівчинка? а ведмеді де були? дівчинка заснула в мішуткіної ліжечку. голодні ведмеді повернулися додому і з'їли дівчинку. Не так?

Відповіді дітей.

В:- Хлопці, я ж вам кошик казок принесла, ось подивіться, я вам зараз покажу, а ви спробуйте відгадати, з якої казки ця картинка?. (Вихователь показує картинки)

О. про: "Козлятки і вовк"

В:- Хлопці, а ви, напевно, знаєте куди пішла коза?

О. про:- В ліс, за травичкою для козенят.

В:- а що ж сталося далі?

Інд.відповіді

В:- Коли коза повернулася додому, козлятки розповіли їй, що приходив вовк і що вони не відкрили йому двері. А що на це відповіла мама - коза?

Інд. відповіді.

В:- Ой, чуєте, хтось квакає? напевно, хтось прийшов до нас у гості. Може, це Ведмедик.

О. про:- Немає

В:- Може, Ванька-Встанька?

О. про:- Немає

В:- Собачка?

О. про:- Немає

В:- А хто ж тоді?

О. про:- Жаба.

(З'являється з-за ширми жаба)

В:- А ти має бути та сама жаба, яка няньчила дурного маленького мишеняти і співала йому:
Ква-ква-ква не треба плакати!
Спи, мишеня, до ранку,
Дам тобі я комара.

(Вихователь повторює разом з дітьми )

В:- Ой, та тут у мене в корзинці щось ворушиться. подивіться-но. (Вихователь дістає мышонк, жабу, зайчика, кабана, вовка, ведмедя.

В:- Це гості прийшли, з якої вони казки, хлопці?

О. про: "Рукавичка".

В:- Правильно, молодці! Рукавичка. Але де ж вона? У мене в кошику її немає. Напевно, поки я йшла втратила її. А без рукавички казки не буде. Давайте пошукаємо її. Діти шукають. Знаходять.

В:- Ось тепер то казка вийде. Але хлопці я хочу, щоб ви мені допомогли її розповісти. Допоможіть? ( вихователь розподіляє ролі)/ Лічилка.

В:- Молодці, добре знаєте казки! Ну ось і все, мені пора йти, але я обов'язково повернуся, ось наберу нове кошик казок і прийду до вас знову. Будете мене чекати?

О. про:- так!

В:- До побачення, хлопці. До нових зустрічей.

Список використаної літератури:

1. Знайомимо дошкільнят з літературою: Конспекти занять.- М: ТЦ Сфера, 2002.

2. Заняття з розвитку мовлення у другій мл. групі дитячого саду. Книга для вихователів дитячого саду.- 2-е изд.,перераб.-М: просвітництво,2003.

3. Хрестоматія для дітей від 2 до 4 років.- 2-е изд., перераб. - М: ОЛМА ПРЕС екслібрис, 2006р.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове