![]() ![]() |
|||||||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||||||
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
||||||||||||||
Конспекти занять з дітьми"Півник - золотий гребінець"Конспект занять з розвитку мовлення.Автор: Стрицына Н. А., вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним утворенням інтелектуального розвитку вихованців N7 «Рябінушка», р. Набережні Челни. Мета: продовжувати знайомити дітей з фольклорними творами; виховувати любов до рідної мови Матеріал та обладнання: Мольберт, картина із зображенням півня; іграшки: курочка, курчата; вирізане з паперу сонце; шапочки огірків (за кількістю дітей), хустку для бабусі; султанчик, маска мишки. Попередня робота: читання потішок, розглядання картинок,ілюстрацій, бесіда за малюнками, гри "Курка і курчата", "Огуречик-огуречик" Методи і прийоми: худ.слово, гра, показ ілюстрацій, підказка, питання, відповідь самого вихователя, схвалення. Мовленнєві завдання словникової роботи: Обогощение словника (рябушечка, тараторочка); Закріплення і уточнення словника 9гребешок, бородушка)
Хід заняття: В:- "Золоте яблучко по небу катається, (одночасно з цим вихователь показує дітям вирізане з паперу сонце) В:- Що це хлопці? О. про: - Сонечко В:- Правильно! Сонце тепле, ласкаве. А на що воно схоже? О. про:- На колесо, на яблуко і т. д. О. про:- Жовте 2.Худ.слово В:- Давайте, розповімо потешку про те, як ми чекаємо сонечко, як ми йому ради. 3. Гра В:- Сподобалася сонця ваша потешка і захотіла вона з вами пограти в гру " Огуречик-огуречик". Я буду бабуся, а ви - мої огірочки ( вихователь одягає хустку, а дітям одягає шапочки огірочків). Засяяло сонечко пригріло землю, бабуся посадила огірочки на грядку ( вихователь торкається до дітей - вони присідають). полив дощик (вихователь махає султанчиком над головами дітей), стали огірочки рости. (Діти повільно піднімаються, качають руками, піднятими вгору). Зросли огірочки. А неподалік мишка (старша дитина) жила, дуже захотілося їй огірочків. Бабуся суворо покарала: (Діти тихо підходить до мишки, яка спить, та тупотять ніжками. Мишка прокидається і намагається їх зловити). В:- швидше, швидше до мене. Прячьтись! (Діти тікають). 4.Питання В:-Пограли, повеселилсь, хлопці. Тепер скажіть мені: "Хто разом з сонечком встає, голосно пісеньки співає? Діткам спати не дає?" О. про:- Півник В:- Правильно, це півник.А як півник співає? 5.Худ.слово В:- А зараз я вам прочитаю потешку про півника В:- Давайте, хлопці, і ми покличемо курочку. О. про:- Курочка, йди до нас. (Вихователь показує дітям курочку-іграшку, каже, що курочку ще лагідно можна назвати рябушечка,тараторочка (пропонує дітям повторити)). 6.Питання В:- А хто її дітки? О. про:- Курчата. В:- А які вони? О. про: Маленькі, жовті. В:- А як мама курочка їх кличе? О. про: ко-ко-ко-ко, та-та-та-та! В:- А як курчата пищать? О. про: пі-пі-пі-пі. 7.Гра В:- А ви, хлопці, хочете бути курчатами? О. про: Хочемо. В:- Тоді я буду мама - курочка. 8.Висновок (Після гри вихователь запитує у дітей, чи сподобалася їм грати? Дякує дітей). В:-Молодці, хлопці. ви дуже добре грали, читали віршики. Мені дуже сподобалося. Список використаної літератури: 1.Єлісєєва Л Н.. "Христоматия для маленьких" М: Просвіта, 2002. 2.Знайомимо дошкільнят з літературою: Конспекти занять.- М.: ТЦ Сфера,2002. |
|||||||||||||||||||
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |