Конспекти занять з дітьми
Конспект занять з циклу «Підготовка дітей до школи»
на тему: «Пригода портфеля» у підготовчій до школи групі.
Автор: Musabirova Ельвіра Нурихановна, вихователь, Муніципальне автономне дошкільна освітня установа «Центр розвитку дитини - дитячий садок N1 «Гузель» с. Бураево» муніципального району Бураевский район Республіки Башкортостан.
ГРАЄМО В ШКОЛУ.
«Намалюйте школу на аркуші паперу», - запропонувала я дітям підготовчої до школи групи. Цей тест призначений для визначення відношення дитини до школи. Тестування показало, що 56 відсотків дітей тривожне ставлення до школи, а у 6 відсотків - явно виражений страх.
Дітям буває важко відповісти на питання: «Чому ти хочеш йти в школу?». Адже дитині ще складно проаналізувати свої переживання щодо незнайомій для нього ситуації шкільного навчання і дати об'єктивну відповідь на питання про те, чи хоче вчитися і чому.
Ліана. Всі йдуть, і я піду.
Данис. Цікаво дізнатися, які числа після 100.
Ришат. Тому що мама мені сказала.
Нур. Там нецікаво, я не хочу в школу.
Діана. Я думаю так: якщо б я не пішла в школу, то мені треба було б заводити нових друзів.
Гульназ. В школі здобувають нові знання, малюють, співають, танцюють. Мені подобається, коли мені ставлять п'ятірки і хвалять мене.
Вадим. Там можна займатися спортом. Я люблю спорт. Ну а між заняттями спортом можна вчитися.
Юнир. У школі цікаво, там буде багато нових друзів. На перерві можна пограти в різні ігри. В школі можна вивчити англійську мову та знайти друзів в інших країнах.
Альмір. На перерві я буду ходити в магазин і купувати все, що хочу.
Динара. Хочу бути розумною.
Ельвіна. Мені подобається вчителька.
Артем. Там не треба спати вдень, а я не люблю вдень спати.
Артур. У школі важко вчитися. Там немає нічого цікавого, брат Айнур мені сказав.
Ліана. Я хочу вивчитися і піти в інститут, потім на роботу - розумним стоматологом. Я хочу багато грошей заробити.
Айгуль. Я хочу йти в школу, тому що, якщо я буду не дуже розумним, мене не пустять на роботу. А в школі всього вчать, і мене візьмуть на роботу.
У підготовчій групі ми влаштовували спільні виставки, свята, ходимо з дітьми в школу на екскурсії. Мами і тата розповіли дітям про своїх улюблених учителів. В школі проводяться курси підготовки до навчання в школі. Вони проходять у формі звичайних шкільних занять, і іноді навіть дітям ставлять оцінки.
«Вчора Динар в школі отримав трійку. Він так засмутився, а я плакала весь вечір», - сказала мама. Оцінку дитини вона сприйняла як оцінювання себе як батька.
Безумовно, дітей треба готувати до школи, але не з допомогою спеціальних уроків. Дуже важливо розширювати уявлення про школу з допомогою гри: формувати передумови мотиваційної готовності до навчання, зменшувати тривожність, зміцнювати позитивне ставлення до школи.
В одній притчі говориться: « Я намагався досягти серце дитини словами, але вони часто проходили повз нього непочутими. Я намагався досягти серце дитини книгами, але він кидав на мене здивовані погляди. «Як я можу пройти до серця цієї дитини?» - закричав я. А він підійшов до мене і прошепотів : «Прийди і пограй зі мною».
І ми вирішили пограти в школу на трьох заняттях.
Перше заняття орієнтоване на знайомство дитини з портфелем і його вмістом; друге-на ознайомлення з класом, з розпорядком дня в школі; третє - на ознайомлення зі шкільною будівлею, кабінетами.
Перше заняття
Мета. Систематизувати і розширювати уявлення дітей про школу. Продовжувати роботу по підготовці руки дитини до письма. Вправляти у читанні окремих слів і коротких текстів. Розвивати пов'язану мова (активізувати використання в мовленні складних речень, розширювати словниковий запас, вправляти в складанні розповідей). Розвивати графічні навички, образне мислення, пам'ять. Формувати позитивне ставлення до навчання в школі, поважні, дружні відносини дітей один одному.
Демонстраційний матеріал. Портфель (ранець) зі шкільним приладдям: пенал, зошити в клітинку і лінійку, книга.
Розлініяний аркуш паперу 50х50 см (5х5 клітин). Аркуш паперу 50х50 см з написаними на ньому словами. М'який ключ. Дзвіночок.
Роздатковий матеріал. Розлініяний аркуш картону 20х20 см (10х10 клітин), картка із завданням. Аркуш із зошита в лінійку. Ластик. Олівець. Кольоровий шнурок. Фішка.
Попередня робота. Бесіда про школу. Конструювання з ЛЕГО школи та дитячого садка. Читання художньої літератури, малюнки дітей по темі. Гра « Безлюдний острів» . Діагностика: тести « Намалюй школу», «Чому ти хочеш йти в школу?».
Хід заняття
Вихователь. Скоро ви станете школярами. Коли ви підете в школу? (Восени, 1 вересня.) Правильно. Зараз у дитячому садку ми багато говоримо про школу. А в школі ви, напевно, будете згадувати дитячий садок. Сьогодні ми поговоримо і про школу, і про дитячий садок.
( Діти сідають на килим, розглядають сконструйовані з ЛЕГО споруди.)
Як ви думаєте, чим відрізняється дитячий сад від школи?
Ильназ. У дитячому садку вихователь, а в школі - вчитель.
Діана. У нас - заняття, а в школі - уроки.
Альмір. У школі є їдальня, а в дитячому саду - кухня.
Динар. В школу ходять з портфелями або з рюкзаками, а в дитячий сад - хочеш сумочку візьми або без неї.
Данис. У дитячому саду діти сплять, а в школі немає.
Айдар. У школі - класи, а в дитячому саду - групи.
Вадим. У школі менше іграшок, а в дитячому саду більше.
Юнир. Вадим, в школі немає іграшок.
Вадим. Як це немає?! У моєї мами в школі ( вона вчителька) в класі є дві іграшки.
Вихователь. А коли можна грати з цими іграшками?
Вадим. На перерві. Можна принести свою іграшку.
Гульназ. В школі самому треба йти в їдальню, а в саду няня приносить їжу. А ще в школі парти, а в дитячому саду столи.
Ильназ. В школі ставлять оцінки, а в дитячому саду немає.
Стук у двері. Вихователь відкриває двері. В руках у неї портфель з руками, ногами і намальованим обличчям.
Портфель. Здрастуйте, хлопці!
Діти. Доброго дня.
Вихователь. Хлопці. Я зовсім забула. Сьогодні зі мною в дитячий сад прийшов портфель. Йшла я вранці в дитячий сад і побачила на дорозі, на нашій вулиці....
Як вона називається?
Діти. Вулиця Максима Горького.
Вихователь. Лежить на вулиці Максима Горького портфель. Такий самотній, безпорадний. Бачить, бабуся йде. Він її питає: «Бабусю, це не ви мене втратили?». А та відповідає: « Ні, у мене не було такого портфеля». Машина зупинилася, портфель у водія питає: « Дядьку, я не ваш?». Водій уважно подивився на портфель і суворо сказав: « Ні, у мене інший був». Собачка повз пробігала, зупинилася, принюхалася. Портфель зрадів і подумав : « Ну, нарешті-то я знайшовся!». Собачка ще раз понюхала і сказала : «Не чую знайомих запахів. Не пахнеш ти сосисками і на кісточку не схожий». І побігла далі. Підійшла я до портфеля ближче, а він мені каже: « Подивіться на мене уважно, я не ваш?».
Вихователь. У моєї дочки, коли вона була школяркою, був схожий на тебе портфель, але не такий. Але я зможу тобі допомогти. У мене є друзі - діти з дитячого саду. Вони такі добрі і чуйні, розумні і кмітливі. Ось ми разом з портфелем і прийшли до вас.
Діти. І добре, що до нас прийшли. Ми вам обов'язково допоможемо.
Діти. Портфель, якщо хочеш, можеш залишитися у нас.
Портфель. ( за нього говорить вихователь). Спасибі вам. Мені у вас дуже подобається.
(з портфеля чути шурхотіння паперу.)
Діти. Що це? Давайте подивимося, що там всередині.
Вихователь. Хто хоче його відкрити?
(діти відкривають портфель.)
Вихователь. (дістає з портфеля пенал.) що це?
Ельвіна. Це така сумочка, де носять олівці, ручки, ножиці.
Діана. Це пенал.
Динара. Це такий важливий предмет, він потрібен всім школярам.
Діти. Пенал вони носять у портфелі. В ньому лежать авторучки, гумка, лінійка, фломастери. Всі вони мають своє місце. Це так зручно. Не треба шукати ручку по всьому портфелю, а можна просто вийняти пенал і дістати її.
Пенал ( за нього говорить вихователь.) Не очікував від вас, хлопці, що ви про мене так багато знаєте, є в мене подружки. Хто це? Відгадайте!
Я - в клітинку, то в лінійку.
Написати на мене зумій-но,
Можеш намалювати.
Що таке я?
Діти. Зошит!
( Вихователь дістає з портфеля дві зошити з кісками і намальованими обличчями.)
Зошити. ( за них говорить вихователь.) Здрастуйте, діти!
1-ий зошит. Я Клітинка. ( перегортає сторінки.)
2 - ий зошит. А я Лінійка. ( перегортає сторінки.)
Зошити. Ми дві сестрички. Сідайте за столи і постарайтеся виконати наші завдання!
Перше завдання.
Вихователь. Перед вами на столі лежить розлініяний в клітку лист. Яку геометричну форму він має? (Квадрат.) Чому ви так вирішили?
Діти. Тому що і довжина, і ширина цього листа рівні 10 однаковим клітинам. Значить це квадрат.
Вихователь. Поставте фішку в лівий нижній кут і рухайте її у відповідності з завданням на картці. Будьте уважні, не пропускайте жодного ходу!
п5 вх6 л3 вх 2 п4 вз3 п2 п1 вх4
Діти виконують завдання. При необхідності їм допомагає вихователь. По закінченні вправи фішки у всіх дітей повинні стояти на клітці в правому куті аркуша.
Вихователь. Молодці! А ось ще одне завдання зошитів-сестричок.
Друге завдання.
На дошці ви бачите великий квадрат, розлініяний в клітку. Я буду ставити фішку, на яку - небудь клітину, а ви за допомогою жестів поясніть, де вона стоїть: правою рукою покажіть ряд, а пальцями лівої руки - номер стовпця. Якщо фішка стоїть у верхньому ряду, піднявши великий палець правої руки вгору, якщо в нижньому - відпустіть вниз; у другому ряду зверху - підніміть долоню, а в четвертому - опустіть долоню вниз, а якщо в середньому ряду - покажіть мені долоню.
Діти виконують завдання.
Вихователь. І з цим завданням ви впоралися!
Третє завдання.
У кожного на столі лежить лист в лінійку, на якій написані знаки. Зітріть Ластиком всі знаки, крім літер.
Д 5 Е Т З 2 К И Й 6 З А Д
Р = У З Е 7 Л Ь
Діти виконують завдання. Читають речення разом:
Дитячий садок Гузель.
Вихователь. Розумники та розумниці!
Вихователь. Задзвенів дзвінок, це значить...
Діти. Зміна!
Вихователь. Ми запрошуємо вас відпочити.
Вихователь вимовляє віршовані рядки і разом з дітьми виконують рухи відповідно до тексту.
Вранці в школу ми йдемо: раз-два, раз - два.
На урок кличе дзвінок: раз-два, раз - два.
Учитель запитає - треба встати,
Коли він дозволить сісти - сядь.
Відповісти хочеш - не шуми,
Тільки руку підніми.
Вихователь. А тепер зупиніться і доторкніться правою рукою до лівого вуха, а лівою рукою до носа. Хлопніть і поміняйте положення рук.
Не всі діти справляються з цим завданням. Вихователь пропонує кілька разів повторити руху.
Дзвенить дзвінок (дзвіночок.). Вихователь запрошує дітей сісти за столи.
Портфель. Відгадайте загадку:
Не кущ, а з листочками,
Не сорочка, а зшита,
Не людина, а розповідає.( Книга).
Вихователь ( дістає з портфеля книгу). Правильно. У портфелі є і книги. Школярі з них навчаються. Ця книга пропонує вам своє завдання.
Четверте завдання.
З двох слів, які написані на дошці, ви повинні скласти одне слово. Щоб знайти потрібну букву, треба «пробігти» поглядом по доріжці, а потім написати літери на аркуші в лінійку.
СОЛОДКИЙ
ШОКОЛАД.
ШКОЛА
Діти виконують завдання. Вихователь хвалить їх.
Потім дістає з портфеля шнурки різного кольору.
Вихователь. Що це?
Діти. Мотузочки різнокольорові.
Діти. Ні, це шнурки.
Вихователь. Згадайте, коли ми грали в гру « Безлюдний острів», то вигадували, як можна використовувати той чи інший предмет. А що можна зробити зі шнурком? ( Роздає кожному по шнурку.)
Відповіді дітей. Зробити з нього петлю і зривати кокоси, банани.
Зробити гойдалки.
Зробити місток, якщо зв'язати їм палички.
Пограти.
П'яте завдання.
Вихователь. А я хочу подивитися, як працюють ваші пальці. З шнурка зробіть цифру 8, потім букву Л, геометричну форму квадрат, будь-який предмет овальної форми.
(Діти виконують завдання.)
Вихователь. Всі ви готові йти в школу. Сьогодні ви ще раз показали, як вважаєте, пишіть, відгадуєте загадки і читаєте, граєте і відповідаєте на запитання.
Вихователь з портфелем і діти сідають на килим.
Вихователь ( дістає з портфеля м'який м'яч). Портфель мені шепнув, що він хоче, щоб ви склали про нього розповідь.
Вихователь говорить перше речення і передає м'яч сусідові.
Той каже друге речення і передає м'яч тому, хто сидить поруч і т. д.
Портфель. Який цікавий розповідь у вас вийшов. Спасибі вам, хлопці. Пропоную пограти і дізнатися, що ж може лежати в шкільному портфелі. Вихователь вішає портфель за спину, підходить до одного дитині і каже: « Я портфель, а ти хто?».
Дитина. Я пенал.
Вихователь. Йдемо разом.
Один за одним йдуть далі. Вихователь плескає його по коліну і каже:
« Я портфель». Потім дитина плескає його по коліну і каже: « Я пенал, а ти хто?». Дитина відповідає. Гра продовжується до тих пір, поки всі діти паровозиком не зроблять коло по килиму.
Портфель. З вами дуже цікаво, я хочу пожити у вас в дитячому саду.
Наступного разу пограємо в мою улюблену гру «Школа».
Сподіваюся, вона вам сподобається.
Всі охоче погоджуються. Вихователь пропонує дітям заглянути в портфель. Там вони знаходять солодкий приз, дякують портфель.
ДРУГЕ ЗАНЯТТЯ
Мета. Узагальнити враження дітей від розмов про школу. Викликати інтерес до школи. Формувати довільну увагу, вміння застосовувати у розв'язанні ігрового завдання раніше засвоєні знання. Ознайомлювати з правилами поведінки в школі.
Матеріал та обладнання. Ігрові зони: клас (на кожному столі - аркуші у клітинку і лінійку, простий олівець, кольорові шнурки); вчительська (стіл, стільці); медичний кабінет (халат, медичні інструменти); буфет
( сік, фрукти, печиво, бублики, цукерки, монети для гри в магазин з гідністю 1рубль, 5 рублів, 10 рублів). Ребуси. Букви і геометричні фігури на магнітах. Дзвіночок. Візитні картки, бейджики - на кожну дитину.
Попередня робота. Бесіда про правила гри в школу. Організація в груповій кімнаті ігрових зон, що нагадують шкільні кабінети.
Хід заняття
В групову кімнату входить педагог - психолог (П-п) з портфелем.
П-п. Здрастуйте, хлопці! Я рада вас всіх бачити. Попереднє заняття дуже сподобалося портфелю. Сьогодні він запрошує вас пограти в його улюблену гру «Школа».
Вихователь. Згадайте, хто працює в школі? ( Вчителі, директор, завгосп, бібліотекар, електрик, буфетниця, лікар). Вірно. А вчаться там учні. Ким би ви хотіли бути в нашій грі?
П-п. Вранці дорослі збираються на роботу, а діти до школи. Уроки в школі тривають довго. Батьки дають дітям гроші, для того щоб вони змогли купити в буфеті.
Вихователь і педагог - психолог роздають дітям монети ( кожному - по 16рублей).
Діти зображують догляд дорослих і дітей з хати. У школі всі проходять повз охоронця, вітаючи його : «Здрастуйте!».
Охоронець по черзі пропускає грають, питаючи кожного, як його звуть, яка в нього посада або в якому класі навчається.
На дошці написано розклад уроків. Педагог - психолог розповідає учням про правила поведінки в класі. В учительській директор (вихователь) роздає завдання вчителям. Дзвенить дзвінок (дзвіночок).
Урок математики
Перше завдання.
Вчитель. Складіть задачу, використовуючи цифри, які ви зробите з шнурків, і знаки +, - , =.
Друге завдання.
Вчитель. Згрупуйте геометричні фігури, які ви бачите на дошці, за формою, кольором, розміром.
Дзвенить дзвінок. На перерві проводиться гра з м'ячем «Назви мене».
Гравці утворюють коло, в центрі - дитина (ведучий) з м'ячем. Він підкидає м'яч угору і називає ім'я одного з дітей. Той повинен підбігти і зловити м'яч, а ведучий біжить на його місце.
Дзвенить дзвінок.
Урок малювання.
Вчитель . потрібно намалювати по клітинках екскаватор. Я буду диктувати напрямок руху олівця.
Дзвенить дзвінок. Зміна.
У клас приходить медична сестра і запрошує трьох дітей на щеплення.
Працює буфет. Діти стають в чергу і купують собі частування, звертаючи увагу на цінники. Буфетниця стежить за порядком і отриманими грошима. При необхідності дає здачу.
Дзвенить дзвінок.
Урок російської мови
Перше завдання.
Вчитель. На дошці з магнітних букв складено слово «екскаватор».
Ви повинні скласти нові слова з букв цього слова і записати їх на аркуші паперу в лінійку. (Карта, кріт, вата, сова, рот, сік тощо).
Друге завдання.
Вчитель. Відгадайте, що тут зашифровано.
Діти розгадують ребуси. (Морози, стіл, доміно, шарф).
Дзвенить дзвінок. На перерві проводиться гра з числами. Діти утворюють коло, домовляються, що кожен гравець називає числа в межах 10 і що треба зробити, коли число буде названо. Наприклад, якщо це число 3 ,всі плескають у долоні, число 5 - підстрибують, число 7 - присідають і т. д.
Дзвенить дзвінок.
Урок читання.
Завдання.
Вчитель. Складіть розповідь по картинці.
Діти описують проблемну ситуацію, зображену на картинці, і пропонують варіанти її вирішення.
Проводиться гра «Клас». Учитель підходить до дитини і, доторкаючись до його плеча, запитує : «Я клас, а ти хто?». Дитина відповідає: «Я дошка». Вчитель каже : «Приєднуйся до мене».
Діти, називаючи предмети, які знаходяться в класі, рухаються паровозиком.
ТРЕТЄ ЗАНЯТТЯ.
Мета. Ознайомлення з планом школи. Формувати позитивне ставлення до навчання в школі. Продовжувати розвивати навички гри за правилами роботи в команді: відповідати на запитання коротко, але так ,щоб було всім зрозуміло; діяти по черзі і вміти чекати, не порушуючи загального ходу гри; допомагати товаришеві при скруті.
Матеріал та обладнання. Два портфелі зі шкільним приладдям. План школи, фішка - лялька - учениця, кольоровий кубик з цифрами від 1 до 6 ( в центрі групової кімнати на двох зсунутих столах). Конверти із завданнями з шкільних дисциплін. М'який м'яч. Аркуші в лінійку. Простий олівець. Музичні інструменти. Монети номіналом 1 копійка, 5 копійок, 10 копійок. Частування.
Попередня робота. Бесіди «Що таке план? «Призначення плану». Малювання плану групової кімнати дитячого садка, вулиці.
Хід заняття.
В групову кімнату входить вихователь з портфелем.
Портфель ( за нього говорить педагог - психолог). Здрастуйте, хлопці! Я запрошую вас у подорож по школі. Вона мені добре знайома. Я хочу вас познайомити зі шкільними кабінетами і з тим, чим займаються в школі учні. Ходити по школі ми будемо за планом. Ви знаєте, що це таке?
Діти. Так, ми малювали план своєї групи, дитячого садка та вулиці Максима Горького.
Вихователь. Які кабінети і кімнати ви дізналися на плані?
Діти. Це їдальня, тому що ці кола означають столи і стільці.
Діти. А це музичний зал, там намальовано піаніно.
Динар. За градусник я відразу здогадався, що це медичний кабінет.
Діана. Мені зрозуміло, що це клас, тут багато парт. І це клас, і це теж клас.
Вихователь. У школі є різні кабінети - класи. Ось кабінет математики, а це кабінет російської мови та літератури. І в кожному кабінеті вас чекають цікаві завдання. Вирушаємо подорожувати по школі. Допоможуть нам лялька - учениця і кубик. Ви будете кидати кубик і разом з ученицею пересуватися по чарівним доріжках.
Увага! Зелені кола позначають, що потрібно рухатися вперед, жовті - фізкультурні перерви, а червоні - частування в буфеті.
Діти по черзі кидають кубик і пересуваються за планом. Вони «приходять» в кабінет російської мови. Діана відкриває конверт.
Перше завдання.
Вихователь. Прочитайте слово, написане на картці («Малюнок») з цього слова, переставляючи букви, складіть інші слова і запишіть на аркуші в лінійку: «вус», «рок», «рис», «сік» і т. д.
Гра триває. Фішка потрапляє на жовтий кружок.
Проводиться весела фізкультхвилинка. Дорослі по черзі виголошують віршовані рядки, діти виконують рухи відповідно до тексту.
Для розминки з - за парт
Піднімаємося. На старт!
Біг на місці. Веселіше
І швидше, швидше, швидше!
(Виконують біг на місці).
Робимо нахили вперед:
Раз, два, три, чотири, п'ять.
(Виконують нахили).
«Млин» руками крутимо,
Щоб плічка розім'яти.
(Обертають прямими руками).
Починаємо присідати:
Раз, два, три, чотири, п'ять.
(Присідають).
А потім стрибки на місці,
Вище стрибаємо всі разом.
(Стрибають).
Руки до сонечка потягнемо.
Руки в сторону розтягнемо.
(Потягуються - руки вгору, потім в сторони).
Ми старалися, ми вчилися
І трохи стомилися.
Зробити ми тепер повинні
Упражненье для спини.
(Обертають корпусом вправо - вліво).
Ми працюємо руками,
Ми летимо над хмарами,
Руки вниз і руки вгору, хто летить швидше всіх?
(Встають. Імітують рухи крилами).
Щоб ноги не боліли,
Раз - присіли, два - присіли,
Три, чотири, п'ять і шість,
Сім і вісім, дев'ять, десять.
(присідають).
Поруч з партою йдемо.
(Виконують ходьбу на місці).
І сідаємо ми потім.
(Сідають за столи).
Хоч зарядка коротке,
Відпочили ми злегка.
Гра триває. Діти «приходять» в кабінет математики, відкривають конверт із завданням.
Друге завдання.
Діти пишуть на картках цифри, розв'язувати математичні задачі, використовуючи знаки «<», «>».
Гра триває. Фішка потрапляє на червоний кружок. Діти беруть гроші і відправляються в буфет. Буфетниця та діти уважно вважають гроші.
Коли фішка «приводить» дітей в медичний кабінет, проводиться гра «Пізнай себе».
Третє завдання.
Діти сідають на килим, утворюючи коло. Один дитина бере в руки м'який м'яч, говорить: «Палець» - і передає м'яч іншому; той відповідає: «Нога» ( «Рука») і каже: «Ніс», потім передає м'яч наступному, який відповідає: «Голова» і т. д.
Для гри заготовлений ще один конверт із завданням на тему «Вітаміни - це життя». Діти повинні назвати продукти, в яких є вітаміни A,B,C,D,E і розповісти, як ці вітаміни впливають на життєдіяльність організму.
У кабінеті літератури на дітей чекають конверти із картинками з казок «Колобок», «Теремок», «Три ведмедя», «Лисиця і заєць».
Четверте завдання.
Діти, сидячи на килимі і передаючи один одному м'яч, розповідають казку на новий лад.
«Колобок»
Жив - був Колобок. Він лежав на вікні і дивився по сторонам. Побачив його заєць і сказав : «Підемо пограємо». «Я не можу, - відповів Колобок,- у мене немає ручок і ніжок».
А Колобок був сучасний. Йому набридло лежати на підвіконні, і він заліз у комп'ютер. Подумав: «Ой, як багато різних кнопок!». Він став натискати на всі кнопки. Що там було! Дим, гар, тарарам! Колобок злякався і покотився в душ. Включив душ, а там холодна вода. Він як закричить: « Ай - ай - ай!».
Почули його крик дід і бабка, підбігли і сказали: « Ах ти, дурненький колобок! Так тобі і митися не можна, ти ж з тіста. Ми обсыплем тебе біленької борошном - і ти будеш чистеньким».
Вони Завернули його в рушник, напоїли чаєм з малиною і сказали: «Лягай спати, а вранці здоровеньким, чистеньким підеш в школу колобків». Колобок заснув міцним сном.
Гра триває. Діти «потрапляють» в музичний зал і відкривають конверт з карткою, на якому намальовані ноти.
П'яте завдання.
Пісня «Разом весело крокувати».
Вихователь. Ось і підійшло до кінця наше захоплюючу подорож по школі.
Портфель . Мені добре було у вас в дитячому саду. Але я скучив за своїм шкільним друзям. А вас я буду чекати 1 вересня. До швидкої зустрічі!
Діти прощаються з портфелем.