Конспекти занять з дітьми
«Митті іграшок для дітей молодшої групи»
Конспект заняття
за господарсько-побутової праці в підготовчій групі.
Автор: Удалова Наталія Юріївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок комбінованого виду N278, р. Нижній Новгород.
Цілі: формувати культуру праці; формувати знання дітей про послідовності трудового процесу: яке обладнання необхідно для роботи; як його розташувати; розподілити роботу між собою (хто чим буде займатися); вчити працювати раціонально, в загальному темпі; заохочувати бажання піклуватися про молодших дітей, виховувати бажання працювати.
Матеріали та обладнання: для миття іграшок - тази, щітки, губки, мило в мильниці; для перекладання вимитих іграшок - сітка, встановлена на підносі, щоб вода не стікала; таз для споліскування іграшок; грати з підносом для споліскування для перекладання чистих іграшок, три рушники для витирання іграшок; фартухи для дітей - 6 штук; ганчірка для випадково пролитої води.
(Визначити підгрупу з 6 дітей. Створення проблемної ситуації «Брудні іграшки у малюків»)
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, пам'ятайте, до нас вчора звернулася за допомогою Світлана Леонідівна - вихователь молодшої групи? Вона попросила нас вимити іграшки для дітей її групи, і ми обіцяли їй допомогти. Хто це буде робити, підійдіть до мене. ( Якщо хлопців підійде більше їм можна дати друге доручення. Наприклад, запропонувати переглянути книги з дитячої бібліотечки для того, щоб пізніше їх підклеїти або відібрати іграшки, що підлягають ремонту )
Вихователь: Я дуже пишаюся тим, що у нас в групі такі помічники! Адже малюки самі не можуть це зробити, а грати брудними іграшками неприємно!
Отже, ми вирішили вимити іграшки, що нам знадобитися, яке обладнання?
(діти перераховують, у разі необхідності вихователь нагадує).
Вихователь: Хлопці, ви сказали, що нам знадобитися таз з водою. Але куди ж ми будемо складати мокрі іграшки? Якщо їх поставити на стіл, то вода потече на підлогу. А як ми розташуємо все обладнання, щоб виконати роботу по порядку?
(вихователь вислуховує відповіді дітей)
Вихователь: Молодці, самі здогадалися, що це завдання буде зручніше виконувати, якщо всю роботу розподілити між собою: хто буде мити іграшки, хтось витирати. Хлопці, витерти іграшку довше, ніж вимити її, а полоскати ще швидше. Тому, треба доручити двом дітям, мити іграшку, трьом - витирати, а одному споліскувати.
(вихователь дає завдання дітям)
Вихователь: Подумайте, в якому порядку будете виконувати роботу. Як має діяти кожен з вас?
(діти пропонують свої варіанти, якщо діти не можуть, то вихователь підказує: хто вимив іграшку, її треба поставити на решітку, щоб стекла вода; інший сполоще іграшку, взявши її за ґрати, і переставить на іншу решітку, а потім з цієї решітки візьмуть іграшки ті, хто буде витирати їх і складати в кошик).
Вихователь: Тепер треба домовитися, хто яку частину роботи буде виконувати. Коли трудяться разом, потрібно обов'язково розподіляти роботу і разом вирішити питання, хто і чим буде займатися.
(Діти з допомогою вихователя розподіляють роботу).
Вихователь: А тепер подумайте, яке обладнання нам знадобиться і як його розташувати. Я пропоную скласти два столи і вже на них розташувати все обладнання. А тепер, принесіть все, що вам треба, і розставити так, щоб всім було зручно працювати.
(Діти приносять все необхідне).
Вихователь: Ну, а тепер одягнемо фартухи, і за справу! Наш девіз: «готовий До праці, більше діла, менше слів». (Звучить музика).
(Діти приступають до роботи).
(вихователь контролює послідовність здійснення трудових дій; нагадує правила спільних дій на основі доброзичливого ставлення до однолітків).
Вихователь: Згадайте, що ми з вами хотіли зробити?
Діти: Вимити іграшки малюкам. У якій послідовності виконували цю справу? Що у нас вийшло? Досягли ми мети?
Діти відповідають.
Вихователь: чи Порадіють малюки нашій роботі?
Діти: Так
Вихователь: Ай, да молодці! Кожен попрацював трошки, а разом велику справу зробили. Зробив діло, гуляй сміло! Хто ще знає прислів'я про працю?
(діти доповнюють)
Вихователь: Молодці, а тепер не забудемо навести порядок на своєму робочому столі, все приберемо.