logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Вогонь - наш друг, вогонь - наш ворог!»

Конспект організованої діяльності освоєння освітньої галузі «Безпека» в групі компенсуючої спрямованості для дітей 5-6 років.

Автор: вихователь Назарова Е. Б., Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Дитячий сад комбінованого виду N 95», Курськ.

Мета: Виховувати у дітей дошкільного віку усвідомлене ставлення до себе як до активного суб'єкта протипожежної безпеки.
Завдання:
Освітні:

  • Познайомити дітей з історією появи вогню.
  • Закріпити знання про вогонь як джерело життя, тепла, джерело небезпеки.
  • Поглиблювати і систематизувати знання про причини виникнення пожежі.
  • Ознайомлення із засобами пожежогасіння.
  • Вчити набирати номер 01 на вашому телефоні і розмовляти з черговим пожежної частини (чітко знати і називати свою адресу).

Розвиваючі:

  • Формувати вміння реально оцінювати можливу небезпеку.
  • Формувати правильне ставлення до вогненебезпечним предметів; елементарні вміння і навички поведінки при виникненні пожежі.
  • Розвивати увагу, пам'ять і мовлення дітей.
  • Розвивати швидкість реакції, спритність та кмітливість.

Виховні:

  • Проводити профілактику страху перед вогнем.
  • Виховувати почуття впевненості у своїх силах, культуру поведінки в побуті.
  • Прищеплювати почуття відповідальності.
  • Виховувати обережність при поводженні з вогнем.

Попередня робота: Читання С. Маршак «Пожежа», К. Чуковський «Плутанина», дидактична гра «Вгадай професію», бесіда «Сірники дітям не іграшка», розглядання ілюстрацій про пожежу, малювання пожежної машини, загадки.
Обладнання: ілюстрації «Мамонти»,»Печерні люди», дощечка і дерев'яна паличка, два кремнієвих каменю, картки з зображенням різних дій вогню, картинки із зображенням печі, праски, газової плити, бенгальського вогню, свічки, сірники; дуга, тунель, телефон; матеріали та обладнання для дослідів; пам'ятки

Хід заняття
Вихователь (читає загадку)
Червоний язик мовчати не звик.
Раз-два, злизав всі дрова. (вогонь)
-Що це таке?
Відповіді дітей.
Вихователь: Правильно. Це - вогонь. Сьогодні ми з вами поговоримо про вогні.
Це було багато століть тому, коли по Землі ходили величезні кошлаті тварини - мамонти. А древні люди знаходили печери і селилися в них. У печерах було сиро, холодно і тому всі грілися в шкурах різних тварин.
Але ось одного разу під час сильної грози запалало дерево, під яким спав мамонт. Палаючі гілки впали на шкуру, і мамонт побіг, рятуючись від вогню. Там де він пробігав, горіли дерева.
Мамонт довго бігав і кричав від болю, потім він побачив річку і пірнув. Полум'я зникло.
Люди бачили, як все загорілося. Їм було страшно, але трохи ближче до вогню і тепло зігрівало. Люди зрозуміли, якщо взяти гілочок, трохи вовни - буде вогонь, який зігріє. Але його треба було підтримувати, адже людина не міг ще сам розпалювати багаття, в цьому йому допомагала природа.
Потім люди навчилися добувати вогонь за допомогою ударів каменем об камінь (показ ударів каменем об камінь) або тертям дерев'яної палички( показ). Паличка нагрівалася, з'являлася іскра, від якої розпалювали багаття..Пізніше люди помітили, що вогонь нагріває камені ,і стали ними обкладати багаття. Камені нагрівалися і вночі віддавали тепло. У більш пізні часи люди навчилися класти печі, де розводили вогонь. За допомогою вогню люди не тільки зігрівалися, але і готували собі їжу. З тих пір він вірно служить людині.

Без вогню нам не обійтися: він гріє, годує нас. Але коли забувають про обережність поводження з ним, вогонь стає смертельно небезпечним. Виходячи з покори він не щадить нікого і нічого. Виникає пожежа. Пожежа не випадковість, а результат неправильної поведінки. Пожежі можуть виникати з нашої вини, або з вини сусіда, або з причини природної стихії (блискавки, землетрус), несправність електромережі.
Наші хлопці знають прислів'я про вогонь : «Вогонь не вода, охопить не випливеш», «Не жартуй прислів'я з вогнем - обпечешся», «Сокира рубає, а вогонь з коренем спалить».
Давайте пограємо з вами в гру «Вогонь - друг, вогонь - ворог».
Кожному з вас я дам картку із зображенням різних дій вогню. На двох мольбертах намальовані веселий і сумний чоловічки. Веселий - це вогонь-друг. Сумний - це вогонь-ворог. Ваше завдання правильно розкласти картки: де вогонь нам допомагає - він один. Там де шкодить - ворог.( діти пояснюють чому вони саме так поклали картку)
Гра «Вогонь - друг, вогонь - ворог»
Вихователь: Як ви думаєте, чому виникають пожежі?
Відповіді дітей.
Вихователь: Правильно, дуже часто пожежі виникають з вини людей.
Ось і у нас з вами розгорівся вогонь. Щоб його загасити, треба відгадати загадки. По мірі їх відгадування багаття буде затухати. Отже, почнемо...

1. Стоїть хата з цегли,
То холодна, гаряча.
(Піч)

-Хлопці, яка біда може статися, якщо в печі вогонь, а пічна дверцята відкрита?
-Яке правило пожежної безпеки в цій ситуації ви знаєте?
(Відповіді дітей)
-Дітям без дорослих не можна підходити до печі і відкривати пічні дверцята.
-Коли залишена без нагляду піч,
Один угольок цілу хату може спалити.

2. То назад, то вперед
Ходить, бродить пароплав.
Зупиниш-горе!
Продырявит море!
(Праска)
-Який від праски може бути шкода?
-А яку пораду тут необхідний?
Відповіді дітей.
-Пам'ятайте, діти: пожежі бувають,
Коли про включену праску забувають.

3 .Чотири синіх сонця у бабусі на кухні,
Чотири синіх сонця горіли і погасли.
Поспіли щі, шиплять млинці,
До завтра сонця не потрібні.
( Газова плита)
-Що ні в якому разі не можна робити над плитою?
-Яке правило ви знаєте?
Відповіді дітей.
-Сам до плити не торкайся,
Краще дорослих чекай.

4.Я красивий новорічний вогник,
Але іноді я буваю і жорстокий,
Якщо правила гри зі мною не знати,
Можуть постраждати люди.
( Бенгальський вогонь)
-Яких правил безпеки потрібно знати, коли користуєшся бенгальськими вогнями?
Відповіді дітей.
-Не можна запалювати бенгальські вогні поблизу легкозаймистих предметів. Запалюйте їх тільки на вулиці і тільки з дорослими!

5. Голова вогнем палає,
Тіло тане і згоряє.
Я корисної бути хочу:
Лампи немає - я посвечу.
(Свічка)
-Чи можна дітям запалювати свічки? Чим вона небезпечна?
-Яку пораду ви підкажіть зараз?
Відповіді дітей.
-А ми всіх попереджали,
Щоб свічок без дорослих не запалювали.

6. Сплять струнко доньки
У фанерному домочке.
У сонь, у тихонь
В головках вогонь.(сірники)
-Якої шкоди може принести навіть один сірник?
-Яке важливе правило пожежної безпеки необхідно знати всім хлопцям?
Відповіді дітей.
-Ми повинні запам'ятати!
Сірники дітям не потрібні!

Вихователь: Молодці, ви всі знаєте правила безпеки при поводженні з вогнем. Давайте я вам ще раз їх нагадаю.
- Правило перше стосується кожного, правило перше найважливіше! На вулиці, і в кімнаті про нього хлопці пам'ятайте: Сірники не чіпай в сірниках вогонь!
- Правило друге легко запам'ятати можна: з електроприладами, будьте обережні, з праскою і чайником, з плитою і паяльником.
Правило третє: Не залишайте гарячий газ, за газом потрібне око та око.
Правило четверте: Хочемо тебе застерегти, не розпалюй без дорослих піч.
Якщо хлопці ми будемо виконувати ці правила, то з нами ніколи не трапиться біди.
Вихователь:
-А що ж робити, якщо пожежа все ж таки відбувся?
- Кому ви можете повідомити про пожежу?
-А якщо в квартирі багато диму?
Відповіді дітей.
Вихователь:

  • Потрібно відразу ж зателефонувати в пожежну частину за номером 01, назвати що горить, свій адресу.
  • Негайно покинути приміщення, де виник вогонь і закрити за собою двері.
  • Рухатися до дверей поповзом або прогнувшись до підлоги - внизу менше диму. Якщо проник дим, змочити водою одяг, ганчірку, рушник, а прикрити рот і ніс мокрою тканиною і дихати через неї.
  • Не ховатися під ліжко, диван , стіл - може загорітися меблі, а по-друге, рятувальники не знайдуть вас у диму.
  • Кликати на допомогу.
  • Коли приїдуть пожежники - слухатися їх і не боятися.

А зараз ми з вами пограємо.
Естафета «Викликаємо пожежних»

  • переступити дугу.
  • пролізти в тунель
  • набрати на телефоні 01, назвати свою адресу, сказати що горить .
  • повернутися.

Вихователь: Молодці! Ви всі справилися. Запрошую вас у лабораторію «Любознайка»
Пропыт N 1. «Предмети з якого матеріалу найбільш схильні до швидкого займання».
Мета: показати дітям, як швидко спалахують предмети з різних матеріалів.
Матеріали та обладнання: смужка паперу, шматок вати, дерев'яна паличка, монета, пальник, фарфорові чашечки, таз з водою, вогнегасники.
Хід досліду.
Вихователь підносить до полум'я пальника смужку паперу - вона швидко загоряється. Потім вихователь підносить до полум'я вату - вона спалахує миттєво. Дерево горить повільніше, ніж папір і вата, але теж згорає повністю. Вихователь підносить до вогню монету - вона не горить, але сильно нагрівається (при опусканні в таз з водою шипіт).
Висновок. Досвід показує, що швидше всього загоряються вата і папір. Дерево теж горить. Металеві предмети не горять, але становлять небезпеку при сильному нагріванні (можна обпектися).
ОпытN2. «Чим можна загасити вогонь?»
Мета: показати дітям, які засоби можна використовувати при гасінні пожежі.
Матеріали та обладнання: три свічки, пісок, щільна тканина, кімнатна рослина, стакан з підфарбованою водою, вогнегасник.
Хід досліду.
Вихователь пропонує одній дитині додати в склянку з водою фарбу, а іншому - додати в колбу з водою цукор.
Вихователь запалює свічки. Першу він заливає водою (з стакани або колби), другу засипає піском, третю накриває щільною тканиною. У всіх чашках вогонь гасне, Вихователь звертає увагу дітей на кімнатна рослина і підводить їх до того, що коли немає піску, можна використовувати землю з квіткового горщика.
  Висновок. Досвід показує, що при гасінні вогню можна використовувати будь-яку воду, а так само пісок (землю) і щільну тканину.

Досвід N3. «Вогонь дихає».
Мета: продовжувати знайомити дітей з правилами пожежної безпеки і властивостями вогню.
Матеріали та обладнання: дві свічки, сірники, порожня банку.
Хід досліду.
Вихователь запалює дві свічки. Одну накриємо банкою. Полум'я швидко згасло. Чому?
Висновок. У банку залишився газ, непридатний для дихання ні людини, ні вогню, а якщо від цього газу гасне вогонь, значить, його можна використовувати для гасіння пожежі.
ОпытN4. «Пожежі забруднюють повітря».
Мета: показати наочно, як вогонь забруднює предмети (кіптява).
Матеріали та обладнання: свічка, скло, порцелянова чашка, таз з водою, вогнегасники.
Хід досліду.
Вихователь запалює свічку, тримає над полум'ям ( на відстані N-4 см) скло, потім фарфорову чашку, Ці матеріали, які не розплавляться, не загоряться і нагріються швидко. Через деякий час на них буде видно почорніння (покрилися кіптявою). Вихователь пропонує дітям (коли матеріали охолонуть) торкнутися пальчиками почорніння і переконатися, що воно брудниться.
Висновок. Досвід показує, що в результаті горіння утворюється кіптява, яка забруднює повітря і шкодить здоров'ю живих істот.
Вихователь: Наша робота в лабораторії закінчена.
Вам сподобалося сьогоднішнє заняття? Що важливого ви для себе дізналися? Що сподобалося найбільше?
Відповіді дітей.
Прийміть на згадку ось ці пам'ятки.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове