logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Нещасний випадок на гойдалках.

Конспект інтегрованого заняття (НОД).

Автор: Захарова Оксана Володимирівна, вчитель-логопед, Муніципальне казенне дошкільна освітнє установа дитсадок N8 «Топольок» сел. Чегдомын.

Освітня діяльність: Комунікація + ОБЖ
Вікова група: підготовча (6-7 років)
Використовувана освітня методика: Глінка Р. А. «Розвиваю мислення і мова» (Книга1)
Дидактичне забезпечення: магнітофон, 12 наборів сюжетних картинок (на кожну дитину)
Попередня робота: столи для дітей розташовуються в 2 ряди по 3 шт., перед ними - демонстраційна дошка. Магнітофон підключений до розетки, варто в режимі запису (на паузі)
Мета: створення розгорнутої розповіді по серії сюжетних картинок
Програмні завдання:

  • Продовжувати автоматизувати проблемні звуки у дітей логопедичної групи у чистоговорках, фразах, реченнях, спонтанної мови;
  • Розвивати уяву, логічне мислення, фонематичний слух;
  • Привести дітей до розуміння, що навіть в іграх потрібно піклуватися про своє здоров'я і безпеки, а також сприяти емоційно позитивному настрою на подолання своїх мовленнєвих вад.

Хід заняття:

  • Організаційний момент

(Діти стоять на килимку поруч з вихователем)
Хлопці, перед початком нашого заняття нагадую вам наше головне правило:
Хто хоче розмовляти,
Той повинен вимовляти
Все правильно і виразно,
Щоб було всім зрозуміло!
Повторіть!
(Діти хором промовляють правило)

  • Розминка. Тренування фонематичного слуху.

А зараз пограємо в гру. Вибрати будь-яке місце за робочим столом зможе кожен, хто правильно, без помилок, повторить чистоговорку:
Илка-алка-олка - ось гостра голка.
Ір-ар-ор - на місце прибери сокира.
Ле-лу-ла - дуже гостра пила.
Руть-рити-рать - не треба брати сірники.
Ши-ше-шу - я палицею не машу.
Ля-лю-лі - злий собаку не зли.
Лю-ля-лі - добру теж не зли.
Ар-ур-ор - дивись на світлофор.
Розум-ам-му - не балуйся з вогнем.
Га-го-гі - бережи здоров'я.
Ар-ур-ор - не їжте мухомор.
Са-со-су - їж свіжу ковбасу.
Ір-ар-ур - не перечепися про шнур.
Дра-дру-дро - робіть добро.
Ші-ші-ші - ми вже не малята.

  • Бесіда за малюнками.

(Кожній дитині роздати по серії сюжетних картинок, грубо порушивши послідовність зображених подій)

Одного разу в сім'ї зайчат велика біда трапилася. На цих картинках зображено, як все було. Картинки вам дано врозкид. Розгляньте їх, подумайте і розкладіть, будь ласка, по порядку...
(Діти розкладають по порядку серію картинок)
Молодці, ви правильно все зрозуміли. Я пропоную вам стати маленькими казкарями. І вигадати для дітей молодшої групи казку про все, що сталося з зайчиками! А щоб не забути казку, ми будемо записувати її на магнітофон.

  • Робота з твору казки.

Етапи роботи:

  • З чого починається казка? Можна почати з привітання слухача. Наприклад, «Здрастуй, дружок! Хочеш, я розповім тобі казку?» (Цікаві фрази, пропозиції записуються на магнітофон).
  • Давайте придумаємо назву нашої казки. («Казка називається «Випадок на гойдалки», або «Необережні зайчики» тощо) (записати на магнітофон)
  • Нагадую, що в цій казці має бути початок, середина і кінець.

Подумайте, про що можна розповісти в самому початку:
- опис пори року (наприклад, «Було літо»);
- опис погоди (наприклад, «Яскраво світило ласкаве сонечко»);
- місце події (наприклад, «Як-то раз зайченята гуляли у дворі свого будинку»).
 Середина казки: Діти описують, що бачать на картинках. Висувають припущення, чому зайченя розкачувався так сильно (влаштували змагання, хто вище розгойдається). Вигадують, хто викликав «Швидку допомогу». (Цікаві пропозиції записуються на магнітофон)
Кінець казки: Діти розповідають, куди привезли зайченя, що було в лікарні, швидко зажила зламана лапка, що зрозумів зайчик після цього випадку, чого він навчав свого братика.

  • Мораль казки (наприклад, «Діти, не розгойдувати дуже високо на гойдалці! Це небезпечно!»)
  • Прослуховування вийшла казки аудіозаписи.

(Діти аналізують зв'язність вийшла казки, її зрозумілість, оригінальність, власне звуковимову, виразність мови)

  • Підсумок заняття.

Обговорення, який головний висновок зробили діти самі для себе з вигаданій історії:
- в пізнавальному плані (небезпечно високо розгойдуватися на гойдалці)
- в мовному плані (якщо ми говоримо чітко, правильно, виразно - нас приємно і цікаво слухати).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове