Конспекти занять з дітьми
«Чарівниця-вода»
Групове заняття з дітьми середніх груп. Соціальний розвиток дітей в ДНЗ.
Автор: Овчиннікова Зіля Флюровна, педагог-психолог, Муніципальне автономне дошкільна освітня установа «Дитячий сад комбінованого виду № 9 «Алан» , Республіка Татарстан, р. Набережні Челни.
Мета:
-сприяти розвитку соціальних навичок
Завдання:
-формувати у дітей вміння займатися якою-небудь спільною справою поряд з іншими;
- підтримувати короткочасне взаємодія і спонукати дітей об'єднатися на основі загального інтересу;
- сприяти спільній участі хлопчиків і дівчаток у виконанні завдань.
Матеріали: сірникові коробки, зубочистки, папір для вітрила, пластилін, трубочки для коктейлю за кількістю дітей, два тазу.
Хід заняття.
Психолог. Хлопці, сьогодні у нас цікаве заняття. Подивіться, як вас багато, які ви всі різні, скільки хлопчиків і дівчаток. Напевно, ви всі дуже дружні і любите грати?! Сьогодні ми розповімо і покажемо вам, як можна грати з водою і як це здорово!
Потешка:
Водичка, водичка!
Вмий моє личко,
Щоб очі блищали,
Щоб щічки червоніли,
Щоб сміявся роток
І кусався зубок.
Психолог: А зараз пропонуємо вам прийняти участь у грі.
Гра «Подорож»
Психолог: Ми відправимося з вами в подорож на пароплаві по морю. Ось у нас море(таз з водою), а пароплавчик ми зараз разом з вами зробимо.
Для виготовлення пароплава нам потрібен сірникову коробку, зубочистка, папір(для вітрила), шматочок пластиліну, щоб закріпити парус.
Після завершення роботи відпускають його у воду, диханням створюють подув вітру, щоб пароплавчик поплив. В вийшло судно можна посадити пасажира - іграшку з кіндер-сюрпризу.
А тепер нашим пароходикам пора причалювати до берега (їх витягують і залишають сушитися), а нам з вами пограти інакше.
Гра «Повітряні бульбашки»
Психолог: Перед вами, хлопці, трубочки для коктейлю. Ваше завдання - дути через трубочки на воду так, щоб утворилися міхури і «море закипіло».
Діти дмухають і спостерігають, як на воді утворюються бульбашки, а по її поверхні йде брижі.
А де ще може так вирувати вода?
Діти відповідають.
Ви праві, це відбувається в чайнику, і, коли вода так кипить, вона стає гарячою.
Гра «Гаряче-холодно»
Виносять два відра з водою різної температури: в одному - холодна, в іншому-гаряча, але така, щоб діти не обпеклися. Далі пропонується хлопцям по черзі опустити руку спочатку в один тазик, потім в інший.
Психолог: Можна опускати руку в гарячу воду?
Діти відповідають.
Що буде якщо опустити руку в гарячу воду?
Діти відповідають.
Ви маєте рацію, так можна отримати сильний опік, тому жартувати гарячою водою дуже небезпечно.
Гра «Крапельки»
За пропозицією психолога діти перетворюються на «крапельки» і, вільно переміщаючись в приміщенні групи, граються, грають, підстрибують. Потім за сигналом всі збираються поруч і утворюють велику річку.
Психолог звертає увагу на те, що, коли крапельки з'єднуються, у річці стає багато води.
Психолог: Хлопці, ви молодці!
Сьогодні ви дізналися, що з водою можна грати в різні ігри! А коли граєш з друзями, гра стає ще цікавіше і веселіше!!!