Конспекти занять з дітьми
«Снігових чекаємо гостей»
Інтегроване заняття. Освітні області музична культура, художня література, художня творчість.
Автор: Корженевська Наталія Олександрівна, вихователь ДНЗ, ХМАО - Югра, р. Райдужний.
Група : підготовча до школи
Мета: доставити дітям радість шляхом інтеграції музики, поезії і художньої творчості.
Завдання:
- визначення жанру і характеру музичних творів;
- розвиток пластики рухів і відчуття ритму;
- розвиток творчої уяви та закріплення навичок роботи з папером і
додатковими природними матеріалами (вата, суцвіття «кісточки»);
- розвиток комунікативних відносин, вміння працювати в колективі;
- виховання доброти і чуйності у ставленні казкових персонажів.
Матеріал: аудіозаписи музичних творів «Пісенька Снігуроньки» Филлипенко, «Марш Сніговиків» Іваненко, «Зима» Красніцької; кольоровий папір, вата, суцвіття «кісточки», силуети для виготовлення аплікації, фломастери, клей - олівець, ножиці, схема - алгоритм виконання аплікації.
Попередня робота: слухання музичних творів різних жанрів, виконання різноманітних танцювальних елементів, симетричне вирізування фігур з використанням силуетів, розучування віршів на зимову тему.
Хід заняття
1.Організаційна частина
Діти входять в музичний зали, вітаються з гостями.
Вихователь і музичний керівник запрошують дітей сісти на стільчики.
2.Основна частина
Слухання музичних творів, визначення жанру та характеру
- Діти, яка зараз пора року і яке свято наближається (зима, новий рік)?
- А хто до нас приходить на свято Новий Рік?
Загадка: В пухнастою білій шубці
І в м'яких рукавицях
Ступає як сніжинка
Легка, біла пушинка. (Снігуронька)
Слухання музичного твору «Пісенька Снігуроньки» Филлипенко.
-Що хочеться робити, коли ви слухаєте цю музику? (Крутитися)
-Який це жанр? (Вальс)
-Який характер музики? (Музика плавна, спокійна, лагідна, ніжна)
-Дійсно, ми чекаємо в гості Снігуроньку, але не один, а зі своїми друзями, послухайте ще одну загадку.
Загадка: Персонаж він не простий
З'являється взимку,
А навесні він зникає,
Тому що швидко тане. (Сніговик)
Слухання музичного твору «Марш Сніговиків» Іваненко.
-Що хочеться робити, коли ви слухаєте цю музику? (Марширувати)
-Який це жанр? (Марш)
-Який характер музики? (Музика енергійна, активна, гучна, грайлива).
Аплікація «Снігуронька», «Сніговик»
Дійсно - це поспішають до нас у гості Сніговики зі своєю подружкою Снігуронькою.
Проблема: але от біда, закружляло Завірюха - Вьюжница і збилися і вони з дороги десь біля нашого міста, заблукали.
Потрібно надати допомогу,
Поліцію, хлопців покликати.
А може дворовий пес нам допоможе,
Візьме він слід і відшукати їх зможе!
Що робити будемо, адже у нас немає навіть їх фотографії?
Міркування і пропозиції дітей: потрібно знайти новорічну листівку, рукавичку Снігуроньки або шарф Сніговика, потрібно зробити аплікацію з їх зображенням.
Діти за розташовуються круглими столами, вихователь розподіляє завдання - дівчатка будуть робити зображення Снігуроньки, а хлопчики Сніговика.
-На столах матеріал необхідний для аплікації, давайте назвемо його, на дошці схема - алгоритм виконання завдання (олівець, ножиці, клей - олівець, фломастери)
-Давайте разом «прочитаємо» схему. «Читають»
-Порадьтеся один з одним, і розподіліть, хто буде виконувати яку частину завдання.
Діти розподіляють діяльність,( при необхідності вихователь надає допомогу), роблять аплікацію.
Підведення підсумку аплікації «Снігуронька», «Сніговик»
-Діти, зображення кого у нас вийшло, навіщо ми його робили?
-Які матеріали ми використовували?
-Важко чи легко, чому?
Читання вірша про зиму Марини Сидорової та виконання танцю «Зима»
Сипле, сипле білим снігом
Наша російська зима
І летять сніжинки з неба
На доріжки і вдома.
Ковдрою сріблястим
Застеляють все кругом.
Ніби в шапочках пухнастих
Сплять дерева під вікном.
М. Сидорова
Діти танцюють заключний танець.
3.Підсумкова частина
-Діти, вам було цікаво?
-Що вам найбільше сподобалося?
-Яке у вас зараз настрій?
-Тепер обов'язково Снігуронька та її друг Сніговик знайдуться і прийдуть до нас на
свято.