Конспекти занять з дітьми
«У світі цікавого»
Конспект НСД (заняття) у старшій групі.
Автори: заступник директора з НВР дошкільного відділення - Ніколаєва Світлана Олегівна, старший вихователь - Нікітіна Майя Миколаївна. Дошкільне відділення муніципального бюджетного освітнього закладу «Середня загальноосвітня школа N18 імені Героя Радянського Союзу генерала армії В. Ф. Маргелова» р. Псков.
Тема |
«У світі цікавого» |
Інтегровані освітні галузі |
«Пізнання», «Комунікація», «Художня творчість». |
Мета |
Розвиток пізнавально-мовленнєвої діяльності |
Завдання |
Здоровьесберегающая завдання:
- Забезпечити психологічний комфорт дітей на занятті.
Освітні
- Розширити уявлення дітей про театр, як вид мистецтва, театральних професій: костюмер, ляльковод.
- Уточнити уявлення дітей про різноманіття живої природи.
- Удосконалювати вміння вирізати зображення предмета по контуру.
- Удосконалювати вміння зв'язно і послідовно інсценувати казку, діючи відповідно до обраної ролі.
Розвиваючі
- Продовжувати розвивати інтерес до театралізованої грі, шляхом активного залучення дітей у ігровий сюжет.
- Сприяти розвитку психічних процесів: уваги, пам'яті, мислення.
- Розвивати діалогічну форму мовлення.
Виховні
- Виховувати емоційну чуйність, почуття співпереживання, бажання допомогти герою казки.
|
Обладнання |
«Чарівне коло» (картки - схеми); фотографії: птахів, рослин, комах, театральних атрибутів; звукозапис музики, звукозапис голосу; ножиці, підноси; аркуші з зображенням ключів, кольорові олівці; площинне зображення замку; основи для виготовлення театральних ляльок (конус, циліндр, ложка, рукавиця, 2 рукавички, кружки, коробка); площинні зображення казкових героїв;шапочки тварин для драматизації казки «Теремок», дзеркало, «павутина», іграшка Буратіно, книга А. Толстого «Пригоди Буратіно», ящик, дзвіночок, комп'ютер, макет будиночка, завіса. |
Науково-енциклопедична підготовка педагога
|
Тлумачний словник російської мови: 80 000 слів і фразеологічних виразів.
С. В. Ожегов, М.Ю. Шведова \ РАН. Інститут російської мови ім. В. О. Виноградова. 4-е видання, доповнене. - М.: Азбуковник, 1999. - 944с. |
Словник
|
Лялькар - артист лялькового театру, керуючий ляльками за допомогою тростин, ниток, рукавичок. |
Попередня робота
|
- Читання народних казок
- Бесіда за казкою А. Толстого «Пригоди Буратіно»
- Бесіда про театр, театральних професій
- Робота над етюдами з казок
|
Хід |
Організаційний момент
(Створення мотивації)
|
Звучить музика. З'являється вихователь в довгій сукні Феї. Озирається навколо.
- Привіт хлопці. Я чарівна Фея.
Навколо нас стільки всього дивного!
- Я хочу запросити вас у світ цікавого.
|
Дидактичний вправа «Підбери картинку»
Уточнити
уявлення дітей про різноманіття живої природи.
Уточнити і розширити уявлення дітей про театр. |
Діти разом з вихователем підходять до «Чарівного кола»
- У світі стільки всього цікавого! Ви тільки подивіться!
- Цікаво, що позначають ці картинки.
Припущення дітей.
- Спробуйте серед картинок вибрати ті, на яких зображені рослини, комахи і птахи і розподіліть картинки на «Чарівному колі».
Діти вибирають відповідні картинки.
- Молодці, всі картинки розподілили правильно!
Вихователь показує картинку із зображенням коника.
- А ви знаєте, що у коника - органи слуху - «вуха», які знаходяться на передніх лапках. Ось яке цікаве комаха!
- Хлопці, рослини, комахи, птахи - все це відноситься до світу живої природи.
- Ой, а тут ще залишилися картинки? Що на них зображено?
- Нічого не розумію, до якого світу можна віднести ці предмети. Може бути це комахи? Рослини?
(Припущення дітей)
- Так хлопці, всі ці предмети з цікавого світу під назвою - театр.
- А хто з вас був у театрі? Що цікавого ви бачили в театрі?
Відповіді дітей.
- Хлопці, я теж хочу запросити вас в
цікавий світ театру. |
Виховувати емоційну чуйність, почуття співпереживання, бажання допомогти герою казки |
- Послухайте! Ви що-небудь чули?
Звучить звукозапис (голос Буратіно):
« Ой! Я почув слово театр! Допоможіть! Злий Карабас-Барабас відібрав у мене золотий ключик у чарівний світ театру. А адже сьогодні я хотів показати глядачам казку. Хлопці, допоможіть підібрати ключик до замка»
- Як ви думаєте, хто просить нас про допомогу?
- А що трапилося у Буратіно?
- Хлопці, але Карабас - Барабас не тільки
викрав золотий ключик, але і десь заховав Буратіно. Що будемо робити?
(Припущення дітей.)
- Ви дружні хлопці? Не залишимо Буратіно в біді, допоможемо йому відкрити замок. Тільки де ж ключ?
- Вихователь звертає увагу дітей на аркуші з зображенням ключів.
|
Продуктивна діяльність дітей.
(Вирізування по контуру предмета)
Удосконалювати вміння вирізати предмети по контуру. |
- Хлопці, сідайте за столи і починайте вирізати ключі. Я думаю, що один з них повинен обов'язково підійти до замку.
Індивідуальна робота педагога з дітьми.
Під час самостійної діяльності дітей
звучить музика.
- Молодці хлопці! Тепер треба знайти замок і підібрати ключ.
|
«Підбери ключ до замку»
Розвиток уваги, сприйняття.
Пропозиція педагога з виготовлення театральної ляльки (право вибору матеріалів для роботи) |
Діти знаходять замок.
- Хлопці, спробуємо підібрати ключ до замка.
Діти підбирають вирізані ключі до замку.
Один з ключів підходить.
- Молодці хлопці! Ми підібрали ключ до замка і відкрили чарівний світ театру. Чому тут нікого немає? А хто повинен бути в театрі?
Припущення дітей.
Звучить звукозапис (голос Буратіно): « Я так і знав! Карабас - Барабас викрав всіх ляльок!
Що ж робити?»
- Не засмучуйся Буратіно, хлопці, що-небудь вигадають!
- У театрі немає театральних ляльок! Що ж будемо робити?
(Припущення дітей.)
- Як ви думаєте, а можна театральних ляльок зробити самим? З чого можна зробити театральні ляльки? (Припущення дітей)
- Так, хлопці театральні ляльки бувають різні: зшиті з тканини, пов'язані з ниток, зроблені з паперу. Але ми не встигнемо зараз зшити або зв'язати ляльок. Може бути спробуємо зробити їх з того що є у нас на столі.
Діти підходять до столу, де підготовлені необхідні матеріали.
- Зверніть увагу тут стільки всього цікавого! Що ви тут бачите? Як ви думаєте, чи можна з усього цього зробити театральні ляльки? (Відповіді дітей.)
- Давайте спробуємо. Кожен може вибрати собі картинку із зображенням казкового героя і будь-який предмет: ложку, писок, коробку і зробити цікаву театральну ляльку.
|
Самостійна робота дітей.
(виготовлення театральних ляльок)
Виховання інтересу до театралізованої діяльності.
Розширити уявлення дітей про театр, як вид мистецтва, театральних
професіях. |
- Візьміть все необхідне на столі і
можете починати.
(Індивідуальна робота педагога з дітьми)
- Які ви молодці! Які цікаві ляльки у нас вийшли! Тепер у Буратіно будуть ляльки, і він зможе показати глядачам виставу.
- А чи можуть ці ляльки самі рухатися, говорити?
- А хто повинен керувати ляльками?
- Так, ними керують люди. І називаються вони - ляльководи.
(закріплення слова)
- Хлопці, спробуємо теж управляти театральними ляльками. Ви запам'ятали, як називаються люди, які керують театральними ляльками?
|
Динамічна пауза |
- Уявімо себе ляльководами.
Під музику діти танцюють і маніпулюють театральними ляльками.
- Ви були як справжні ляльководи. Молодці хлопці!
|
Розширити уявлення дітей про театральні професії.
Виховання інтересу до театралізованої діяльності
|
Дзвенить 1 дзвінок
- Хлопці, що це значить? Так скоро має розпочатися подання. Дивіться, скільки глядачів прийшло на подання до Буратіно.
(вихователь звертає увагу на гостей, присутніх в групі)
- А в чарівному театрі Буратіно є артисти?
Ні! Що ж робити?
- Хлопці, спробуємо самі показати глядачам казку? Спробуємо стати артистами? Як ви думаєте, що необхідно артистам?
Припущення дітей.
- Де ж знаходяться костюми в театрі?
- Подивіться в нашій костюмерній, які є костюми? Вибирайте костюми. Яким героєм казки ви будете?
Діти перед дзеркалом одягають шапочки,
Дзвенить дзвінок 2
- Всі артисти готові? Яку казку будемо показувати?
Дзвенить 3 дзвінок |
Драматизація казки « Теремок»
Розвиток зв'язного
мови. |
- Вистава починається. Казка «Теремок»
Діти імпровізують казку «Теремок»
- Наше уявлення закінчилося.
|
Підведення підсумків
|
- Молодці хлопці, ви сьогодні були справжніми артистами! Я знала, що у вас все вийде.
- Я впевнена, що глядачам дуже сподобалася вистава, а вам сподобалося в цікавому світі театру!
- А ви запам'ятали, хто працює в театрі?
- Ви молодці! Допомогли Буратіно! Тільки де ж він сам?
Підходять до скриньки, відкривають і знаходять там Буратіно і книгу.
Звучить голос Буратіно: «Хлопці, спасибі вам за допомогу, частіше заглядайте в цікавий світ театру!»
- А мені пора йти. До побачення, хлопці.
Звучить музика. |
|