Конспекти занять з дітьми
«Парасольки для малюків з Квіткового міста»
Конспект заняття з елементами експериментування (старший дошкільний вік).
Автор: Самсонова Ольга Юріївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа
Дитячий садок N95«Казка», р. Володимир.
Цілі:
- сприяти уточненню та закріпленню уявлень дітей про види та властивості тканин: болоньї, капрону, ситцю;
- заохочувати висунення гіпотез дітьми, розвивати вміння порівнювати, робити висновки;
- розширювати словниковий запас дітей, збагачуючи словами - експеримент, випробування, болонья, ситець, капрон, зразок;
- розширювати знання про різні види парасольок;
- розвивати вміння домовлятися один з одним для вирішення загальної задачі;
- виховувати акуратність при роботі з водою.
Обладнання:
- набір тканин: болонья, ситець, капрон; пластмасові стаканчики з водою, серветки, піпетки, ганчірки для витирання води, кольорові кружечки з картону попарно кожного кольору для гри «Знайди пару», паперовий конверт, картки-схеми результатів експерименту.
Попередня робота:
- сюжетно-рольова гра «Магазин тканини», заняття-експериментування «Хто швидше перенесе воду», перегляд телепередачі «Контрольна закупівля», заняття-експериментування «Яка тканина захистить від вітру».
Хід заняття
Вихователь звертається до дітей: «Хлопці, сьогодні в наш дитячий сад прийшов лист. Перегляньте від кого воно? Давайте відкриємо і прочитаємо, що в ньому написано.
Вихователь читає лист: «Здрастуйте дорогі хлопці! Пишуть Вам малята із Квіткового міста. Нам дуже потрібні парасольки, тому що ...(інші слова забруднені плямою)»
Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, навіщо малюкам із Квіткового міста потрібні парасольки?
Діти відповідають, що настала осінь, а восени йдуть дощі. Щоб захиститися від дощу потрібен парасолька.
Вихователь: А що головне в парасольці?
Діти висловлюють свою думку і приходять до висновку, що головне - тканина
Вихователь: А якою повинна бути тканина?
Діти: Не пропускати воду
Вихователь: Тканини, які не пропускають воду називаються непромокальні.
Вихователь: Хлопці, нам потрібно вибрати тканину для парасольок. І ми з вами перетворюємося в експертів програми «Контрольна закупівля». Хто дивився цю телепередачу? Що потрібно робити?
Діти розповідають про програму «Контрольна закупівля».
Вихователь: Отже, наша мета: треба відібрати кілька видів тканини і перевірити їх властивості - вибрати непромокальні.
Вирушаємо в магазин «Тканини».
Діти з вихователем переходять до станції «Магазин тканини»
Вихователь: Сьогодні консультантом по тканинах буде Саша
Консультант(дитина): Здрастуйте, раді бачити вас в нашому магазині. Що вам запропонувати?
Діти: Нам потрібна тканина для парасольок. (Діти розглядають тканини, визначають на дотик їх властивості).
Консультант: У нас великий вибір. Ось з цих тканин вийдуть відмінні парасольки (подає зразки різних тканин).
Діти: Спасибі, до побачення.
Вихователь: Отже, зразки тканин у нас є. Вирушаємо в лабораторію.
Ми пройшли довгий шлях і втомилися. Давайте розімнемося і підготуємося до роботи.
Фізкультхвилинка:
Щоб голівка не боліла,
Їй повертаємо вправо-вліво.
А тепер руками крутимо,
І для них буде розминка
Тягнемо наші ручки до неба.
Розводимо В сторони
Повороти вправо-вліво
Плавно виробляємо.
Нахиляємося легко
Дістаємо руками підлогу.
Потягнули плечі, спинки
А тепер кінець розминці.
Вихователь: Хлопці, а як же дізнатися, тканина пропускає воду чи ні?
Робляться припущення дітей. Разом з вихователем діти обговорюють наступний спосіб перевірки: взяти тканину, підкласти під неї паперову серветку і капати на неї воду.
Вихователь: А працювати ми будемо у парах. Щоб дізнатися, хто буде вашим помічником, пропоную зіграти в гру «Знайди пару».
Діти розподіляються по парах, готують своє робоче місце і проводять експеримент. Вихователь звертає увагу дітей на правила роботи з водою «Коль з водою маємо справу, рукави засучим сміливо».
Вихователь пропонує дітям докласти картки-схеми з результатами досвіду до своєї тканини.
Вихователь: Хлопці, які ж тканини непромокальні?
Діти розповідають про результати, які у них вийшли.
Вихователь: Ці тканини називаються «болонья». Давайте покладемо їх у конверт і відправимо малюкам із Квіткового міста.(кладуть тканини в новий конверт)
Вихователь: Хлопці, а навіщо консультант з магазину запропонував нам і ці тканини - ситець і капрон?
Дітироблять припущення, що з цих тканин теж можна зшити парасольки. Тільки вони будуть захищати від сонця.
Вихователь: Давайте покладемо в конверт і ці тканини з ситцю і капрону, щоб малюки пошили парасольки для майбутнього літа.
Діти з вихователем заклеюють конверт і надписують куди, кому і від кого його відправляють.
Вихователь: На прогулянці ми опустимо конверт у поштову скриньку і малюки з Квіткового міста будуть раді його отримати.
Висновки:
- є тканини непромокальні і ті, які пропускають воду;
- парасолька захищає від дощу та від сонця.