Конспекти занять з дітьми
«Мій улюблений місто»
Автор: Кадыркулова Тамара Джакеновна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитячого сама комбінованого типу N 81 «Білосніжка», Ханти Мансійський Автономний округ - Югра, Тюменська область, Нижневартовский район, р. Нижневартовск.
Тема заняття: .
Мета: Продовжувати формувати елементарні уявлення вихованців про малої Батьківщини - місті Нижньовартовську.
Інтеграція освітніх галузей:
Пізнання, комунікація, соціалізація, читання художньої літератури, художня творчість, здоров'я
Завдання:
Освітні:
- Систематизувати уявлення про те , що для кожної людини мала Батьківщина - це місце, де народився, де пройшло дитинство;
- Удосконалювати вміння шляхом малювання, силуетом архітектурних будівель створити будинки різної величини;
- Самостійно підбирати колір фарб для створення загальної композиції.
Розвиваючі:
- Розвивати уяву і прагнення зобразити в малюнках своє місто;
- Розвивати навички мовного спілкування, формувати вміння виразно читати вірші;
- Формувати вміння працювати в колективі.
Виховні:
- Виховувати морально-патріотичні почуття до своєї малої батьківщини;
- Продовжувати виховувати доброзичливі взаємини між дітьми.
Демонстраційний матеріал:
- Ілюстрації нашого міста;
- Мультимедійна презентація «Мій улюблений місто»;
- Музична композиція.
Обладнання:
- кольорові олівці, фломастери, фарби гуаш, кольорові воскові крейди, кольоровий папір, ножиці, клей, ватман, фотографії міста, будівель, парків, алей, та ін.
Технічні засоби:
- Інтерактивна дошка;
- Магнітофон.
Попередня робота:
- Бесіда про улюбленому місті;
- Розглядання альбому і книг про Нижньовартовську.
- виготовлення виробів (аплікація, конструювання);
- оформлення фотовиставки «Мій улюблений місто»
- виставка дитячих малюнків;
- Заучування віршів, відгадування загадок ,про улюблену місті.
- Конструювання .аплікація про улюбленому місті.
Хід заняття:
Діти входять в групу. Звучить мелодія міста
Нижньовартовськ.
Вихователь:
За вікном мороз і холоднеча
Може бути, завірюха захурделить
Ну а нам все дарма
Зараз почнемо малювати
Зручніше сісти прошу
Чим займемося, розповім Хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття . Я запрошую вас в захоплюючу подорож по нашому рідному місту.
А хто з вас знає, як називається наше місто? Правильно, Нижньовартовськ . Як називають жителів нашого міста ? -Вартовчане . Всі вартовчане люблять своє місто, тому що це наша з вами батьківщина - місце, де ми народилися. А ви любите своє місто? (відповіді дітей).
Дитина:
Варто гарне місто
На березі Обі,
З високим будинками
І сміливими людьми
Добуває нафту й газ.
Нижньовартовськ - славний наш.
Дитина:
Добре під сонцем
Жити нам і рости
Краще Нижньовартовськ
У світі не знайти
Дитина:
Добре хлопцям жити
На північному краю
Всією душею люблю
Світ-Югру свою
Дитина:
Люблю я наш красивий місто
Будинки стоять високі
І кожен , хто прийде в гості
Повернутися
А зараз ми подивимося, які вдома є у нашому місті (показую слайд-шоу про місто фотографій і малюнків з видами міста та його околиць).
Вихователь :Які будинки є в нашому місті? (бетонні, цегляні , багатоповерхові , дерев'яні )
Дитина:
Будинки бувають різні
Високі і низькі,
Далекі і близькі,
Панельні, цегляні
Начебто звичайні.
Домашні, лікувальні,
Торгові, навчальні,
Театри і житлові-
Красиві такі-
Корисні, прекрасні
Будинки бувають різні.
А тепер відгадайте загадки про рідному місті.
Про рідному місті улюбленому краю я загадку загадаю.
Озеро в місті є, що не можна і очей відвести .А навколо нього вдома Що за озеро друзі?
У нашому місті пам'ятник славним є
Стоїть людина. Гордо тримаючи факел.
Назвіть мені ім'я друзі?
Літнім днем сюди пройти хочеться завжди!
Тут зустрічає тебе краса!
Звуки музики, світла, прохолода води.
Скульптури художника і скрипаля.
Що за місце прогулянок, відгадайте друзі?
На березі Обі він розташований.
Сяють в небі золоті куполи.
І передзвін на гімн схожий,
Виводять усі дзвони.
Що ж це за місце, друзі.
Де були ви і де був я?.
Вихователь: А які громадські будівлі є у нашому місті?
(Відповіді дітей: кінотеатр, лікарня, школа, дитячий сад, музей тощо)
Хлопці, а на якому транспорті можна потрапити в наше місто? ( відповіді дітей: літаком, поїздом, автомобілем). А у вас є улюблені куточки в нашому місті?( Відповіді дітей.)
Молодці, я бачу, що багато знаєте про рідному місті.
Вихователь: Хлопці, а тепер уявіть себе будівельниками , архітекторами і подумайте які ще будівлі можна побудувати в нашому місті ? (відповіді дітей: зоопарк, цирк, лунопарк і .т .д). Які чудові споруди, я сподіваюся, що коли ви станете дорослим, то здійсніть свої мрії. Молодці.
Жителі крайньої Півночі трудяться на совість. У важких умовах добувають газ і нафту, займаються оленоводством , ловлять рибу, будують будинки, виховують і навчають дітей. Завдяки їхній праці життя стає з кожним днем все краще і краще.
Физминутка по підготовці руки до роботи:
А тепер сідайте зручніше, всі разом намалюємо наш улюблений місто Нижньовартовськ . Вибирайте образотворчі матеріали, які вам до душі. Коли намалюєте треба їх вирізати і приклеїти на ватман.
Хлопці, давайте пригадаємо правила з ножицями. З ножицями працюємо акуратно, не підносимо їх до обличчя, не розмахуємо (відповіді дітей). А тепер вирізаємо свої будинки, машини, дерева та ін для того, щоб приклеїти їх на ватман.
Пальчикова гімнастика: «Будинок».
Стук, стук, постук,
лунає десь стукіт.
Молоточки б'ють , будують будиночок для зайчат (кулачками один про одного стукаємо).
Ось з такою дахом (долоні над головою).
Ось з такими стінами (долоньки близько щічок).
Ось з такими вікнами (долоньки перед особою).
Ось з такою деревью
(одна долонька перед особою).
І ось з таким замком (зчепили ручки).
На дверях висить замок.
Хто б міг його відкрити ?
Повертели,
Покрутили,
Постукали,
І - відкрили! (расцепили ручки).
Підсумок: Ось закінчилось наше заняття. Які ми з вами молодці! Який прекрасний місто намалювали Хлопці. Як називається наше місто ? (відповіді дітей).
Наше місто Нижньовартовськ - це наша мала батьківщина, найрідніше місце на землі. Ми з вами - жителі нашого міста. Саме від нас з вами залежить, яким буде наше місто в майбутньому. Ми повинні пишатися , що живемо в такому красивому місті. Любіть своє місто, доглядайте за ними: не смітите, висаджують квіти, дерева разом з батьками. Якщо ми будемо дуже сильно любити своє місто , дбати про те , щоб він ставав з кожним днем все краще і краще.
Літератури:
1.Лапуцуй.Л. Збірка віршів «Північний край» 1995р.
2.Лукіна Н.В. Міфи надання і казки хантів і мансі. Москва.1990р.
3.Шаригіна Т. А. Бесіда про російською півночі. Москва. ТЦ Свера, 2008р.