Конспекти занять з дітьми
«Погуляємо-пограємо»
Інтегроване заняття в 1 молодшій групі.
Автор: Гимранова Санія Рашидівна,
вихователь 1 кваліфікаційної категорії,
МБДОУ N 31 «Веселка»,
р. Йошкар - Ола, Республіка Марій Ел.
З плином часу ми все більше переконуємося в користь інтегрованих методів навчання в порівнянні зі звичайними формами процесу освіти. Зміна сфер діяльності добре відповідає активно-рухомий природі дітей та дозволяє розглянути об'єкт вивчення в різних площинах, по ходу закріплюючи отримані знання на практиці. Дитина, яка не встигає «втомлюватися» від об'єму отримання нової інформації, в потрібний момент перемикаючись на нову форму «вбирання» матеріалу. Об'єднуючи в потрібній пропорції елементи різноманітних видів діяльності в одне інтегроване заняття, педагог може утримати увагу дітей на максимумі досить довго, причому дітей різного темпераменту і здібностей, оскільки майже будь-яка дитина знайде для себе в занятті близькі для себе теми.
Мета:
1) залучити дітей в ігрову ситуацію, викликати емоційну реакцію у відповідь на музичні і ігрові образи;
2) розвивати мовленнєву і рухову активність дітей, зміцнювати опорно-руховий апарат;
3) виховувати співчуття і добре ставлення до казковим героям.
Інтеграція: пізнання, музика, фізична культура.
Матеріали: паперовий поїзд, прикріплений до стіни, стільчики, штучні ялинки, іграшки зайчик і ведмедик , кошик, м'ячі червоного кольору, барило меду з цукерками, дві дуги.
Хід заняття.
У музичному залі до стіни прикріплене зображення поїзда, біля поїзда розставлені стільці за кількістю дітей. Діти під музику заходять до залу.
Вихователь. Діти, подивіться, у нас в музичному залі зупинився потяг. Цікаво, куди він поїде? Зараз дізнаємося. Проходьте в вагончики!
(Діти сідають на стільчики).
Поїзд, поїзд, поїзд - новенький, блискучий!
Всі вагони в ряд - наш справжній поїзд.
Хто ж їде в поїзді? Малюки - малятка,
Добрі, веселі, розумні діточки.
Їде наш паровоз між ялинок і беріз,
Чух - чух - чух - чух, мчить потяг під весь дух!
(Діти притопывают)
Поїзд подає сигнал: у - у - у.
Пара пускає паровоз: ш - ш - ш (з - з - з)
Він до лісу нас довіз.
Скоріше виходьте і під ялинку загляньте.
Вихователь. Ой, а хто це тут під ялинкою ховається. Та це сірий зайчик. Не бійся нас, зайчик. Краще пограй з нами, дітьми.
(Діти встають навколо зайця, проводиться гра «Заїнька - сіренький»).
Заїнька - сіренький, стриб та скік!
(Діти стрибають, підібгавши руки - лапки, як зайчики.)
Заїнька сіренький - стриб на місток!
(Стрибки.)
На мосточке - вовк, він зубами - клац!
Заїнька сіренький, тікай в лісок!
Заїнька сіренький, ховайся під кусток!
(Закриває лице руками).
Під кусток і мовчок.
(Підносять палець до губ).
Вихователь. Зайчик сховався від вовка, а ми, хлопці, підемо в гості... Відгадайте мою загадку.
Клишоногі ноги,
Зиму спить у барлозі,
Здогадайся, відповідай,
Хто це?
Правильно, ми підемо в гості до ведмедя. Але, щоб потрапити в його барліг, потрібно встати на карачки і проповзти під дугами.
(Діти виконують повзання рачки під дугами).
Вихователь:
Він волохатий і великий,
Спить у барлозі він взимку,
Влітку ягоди жує,
Дикий мед у бджіл бере,
Грізно може заревіти
Клишоногий ведмідь звір.
Ведмідь: Здрастуйте, діти!
Діти: Здрастуй, мишко.
Ведмідь: Ходімо в ліс за ягодами!
(Діти разом з вихователем виконують рухи відповідно до слів вірша).
Мишко, ведмедик клишоногий, (розгойдуються з боку в бік)
Мишко по лісу йде, (крокують на місці)
Ведмедик хоче солодких ягід, (погладжують себе по животу)
Але ніяк їх не знайде. (дивляться по сторонах)
Раптом побачив багато ягід, (посміхаються)
І тихенько загарчав, (гарчать)
Підійшли до мишутке діти, (підходять до ведмедя)
Мишко ягідок їм дав.
(Вихователь дістає кошик з маленькими червоними м'ячами)
Ведмідь: А ось вам подарунок від мене - ягідки (лапою ненароком зачіпає кошик, м'ячі висипаються).
Ох, біда! Ягідки - то я все розсипав. Давайте їх зберемо.
(Діти збирають м'ячі у кошик. Гра повторюється двічі).
Ведмідь. Ай да помічники, а так молодці! Як добре ми з вами погратися. За це я вам залишу ще й барило меду. Їжте на здоров'я! До побачення!
Діти. До побачення мишко!
Вихователь. Хлопці, а бочонок - то не простий, барило - то чарівний. І ми його відкриємо, коли приїдемо в дитячий сад. Вставайте один за одним. Поїхали! До побачення!
Їде наш паровоз між ялинок і беріз,
Чух - чух - чух - чух, мчить потяг під весь дух!
(Діти притопывают і повертаються в групу)