Конспекти занять з дітьми
«В гостях у білченят»
Конспект НОД у другій молодшій групі.
Автор: Заноза Ірина Олексіївна, вихователь, дошкільне відділення муніципального бюджетного освітнього закладу «Середня загальноосвітня школа № 18 імені Героя Радянського Союзу генерала армії В. Ф. Маргелова» р. Псков.
Інтегровані освітні галузі: «Пізнання», «Комунікація» «Соціалізація», «Здоров'я», «Читання художньої літератури».
Мета: Формування елементарних математичних уявлень.
Завдання:
Здоровьесберегающая:
забезпечити психологічну комфортність дітей у ході НСД;
Освітні:
закріпити поняття «один» - «багато» - «жодного»;
закріпити уявлення дітей про геометричні фігури (коло, квадрат), висловлювати результати відмінності в мові;
уточнити уявлення дітей про диких тварин;
Розвиваючі:
розвивати пізнавальний інтерес допомогою створення проблемної ситуації;
сприяти розвитку психічних процесів: уваги, пам'яті, мислення;
розвивати діалогічну форму мовлення;
Виховні:
виховувати емоційну чуйність, почуття співпереживання.
Обладнання: іграшка - білка, природний матеріал - шишки, муляжі ялинок, кошик, теремок з геометричними фігурами, білченята - вкладиші, геометричні фігури: кола, квадрати, аудіозапис музики, магнітофон.
Попередня робота: читання російської народної казки «Теремок», бесіда за казці.
Науково-енциклопедична підготовка: Тлумачний словник російської мови: 80000 слів і фразеологічних виразів. С. В. Ожегов, М. Ю. Шведова / РАН. Інститут російської мови ім. В. О. Виноградова. 4-е видання, доповнене. - М., Азбуковник. 1999. - 944 с.
Словникова робота: квадрат, зашити, латка.
Хід
Організаційний момент (Створення мотивації)
Лунає стукіт у двері
Вихователь: Хлопці, до нас хтось стукає. Хто це може бути? /Припущення дітей/
Хочете дізнатися, хто це? Тоді відгадайте загадку:
На гілці не пташка
Звір-невеличка,
Хутро теплий, як грілка.
Хто ж це?..../ Білка/.
Вихователь: Правильно, це білка. Вона дуже поспішала і тому не змогла зайти до нас в гості. У її сестричок сьогодні свято, вона хоче їм допомогти підготуватися і запрошує нас у гості. Ви згодні?
Основна частина
Але як, же ми потрапимо до белочкам? Де живуть білки? /припущення дітей/
Вони живуть далеко, в лісі.
А як ви думаєте, на чому ми можемо поїхати в ліс?
Діти: На машині, автобусі, полетіти на літаку, вертольоті і т. д.
Та хлопці. Можна поїхати і на машині, автобусі, полетіти на літаку. А давайте поїдемо на поїзді.
/ звучить музика /
Ой, куди це ми приїхали? А які дерева тут ростуть? / ялини/
А під ялинами що лежить? / шишки/
Ось чудовий подарунок буде білків на свято.
Дидактична гра: «Один. Багато. Ні одного»
Скільки шишок лежить під ялинами? /багато/
Візьміть по одній шишці. Скільки шишок у тебе в руках? / індивідуальна робота /
Покладемо шишки в кошик. Скільки шишок стало в кошику? /багато/.
А у вас в руках? /жодної/. А на галявині? / жодної/.
Молодці! Тепер ми в гості поїдемо з подарунками. Сідаєте в поїзд, поїдемо далі, мабуть, білочки нас зачекалися.
Знову звучить музика....Діти сідають в уявний поїзд і рухаються під музику.
Дидактичний вправа «Впізнай і назви»
Стоїть у полі теремок
Він не низький, не високий
Цікаво, може тут живуть наші білченята?
Щоб дізнатися, треба відкрити вікна.
На яку фігуру схоже перше вікно? / коло/
Як ви здогадалися? /немає кутів, як колесо, що котиться/.
Правильно. Ось вікно і відкрилося. Хто там сховався? /мишка/. Вона вітається з вами. Як мишка пищить? / діти імітують голос мишки/
На яку фігуру схоже друге вікно? / квадрат/
Як ви здогадалися? / схожий на кубик, з кутами, не котиться/
Хто ж ховається тут? / жаба/. Вона теж вітається з нами. / імітація голосу жаби/.
Відкриємо третє вікно, на яку фігуру він схожий?/ знову коло/
Молодці! Намалюємо пальчиком коло в повітрі і третє віконце відкриється. Хто ж там сховався?/ зайчик - побігайчик/
Так, це зайчик - побігайчик.
Грудочка пуху, довге вухо,
Стрибає спритно, любить морквину.
Зайчик пропонує нам повеселитися з ним.
Динамічна пауза
Зайчику холодно сидіти, треба лапочки погріти.
Лапки вгору, лапки вниз, на носочки піднімися,
Ніжки ставимо на бочок,
Ось як спритно - скок поскок.
Молодці! Розвеселили зайчика.
Нам залишилося відкрити ще одне вікно. Може там живуть наші білочки?
Скажіть, на яку фігуру схоже четверте вікно? / квадрат/.
Цікаво, хто ж тут сховався? / вовчок - сірий бочок/
Хлопці, а ви здогадалися, з якої казки ці тварини? / Теремок/
А скільки звірів в теремку живе? / Багато/
А скільки зайців? / один/; а мишок? / одна/; жаб? /одна/; волков? /один/.............................
А скільки ведмедів?../немає ні одного/.
Давайте попрощаємося з жителями теремка і поїдемо далі в гості до белочкам.
/знову звучить музика і діти переміщуються до столу з вкладишами/.
( під ялиною знаходиться білка).
Ось нарешті ми і дісталися. Ось вона, наша білочка!
/ вихователь прибирає ширму зі столу /.
А тут її сестрички. Давайте дружно поздороваемся з ними.
/ «Здрастуйте»/
А чому вони такі сумні? Подивіться на їх плаття. Що сталося?
/ По можливості діти самі помічають «білячу біду»/.
Як же допомогти білків? / зашити сукні/
Хлопці, я як раз на всяк випадок прихопила з собою різні латки. Будь ласка, встаньте поруч з білочкою, якої хочете допомогти, і знайдіть латку такої ж форми, як дірка на сукню.
На яку фігуру схожа твоя латка? /індивідуальні відповіді дітей/
Молодці! А тепер подаруємо білків наші частування. Візьміть по одній шишці з кошика і покладіть її поруч зі своєю білочкою.
Скільки залишилося шишок в кошику? / Жодної/
Молодці хлопці, допомогли белочкам! Білочки кажуть вам дякую. Настав час нам вирушати назад, в дитячий сад. Сідаємо в поїзд і повертаємося. /під музику/
Ось ми і приїхали.
Підсумок
Куди ми з вами їздили?
Скільки шишок ми зібрали?
Яку казку згадали?
На які фігури були схожі вікна в теремку?