Конспекти занять з дітьми
«Я здоров'я бережу»
Заняття для дітей другої молодшої групи.
Автор: Бєляєва Тетяна Валентинівна, вихователь, муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з фізичного розвитку дітей N61, р. Апатити Мурманська область.
Мета:
1) Виховання дбайливого ставлення до свого організму.
2)Активізація словника.
Завдання:
1) Закріпити знання дітей про будову свого тіла.
2) Закріпити гігієнічні навички.
Матеріал:
піктограми, вірш Агнії Барто «Дівчинка замурзана», кар точки з предметами особистої гігієни, картки корисних і шкідливих продуктів, два обруча, схематичні малюнки до правил.
Хід заняття:
«Всім відомо, всім зрозуміло,
Що здоровим бути приємно,
Тільки треба знати,
Як здоровим стати!»
Хлопці, а у вас зараз що-небудь болить?
А коли у вас болів зуб, живіт або голова вам було приємно? Вам хотілося веселитися і грати? Так яким краще бути? Покажіть свій настрій на піктограмах.
Хлопці, а ви знаєте, як можна берегти своє здоров'я? А ось про це ми з вами і поговоримо. Покажіть, де у вас голова, шия, очі? Навіщо нам очі? Як можна берегти зір? Де у вас ніс? Навіщо він потрібен? Покажіть рот, чоло, щоки, вуха. Для чого нам вуха? Покажіть тулуб, плечі, спину, груди, живіт, руки, лікті, коліна, ступні. ( діти показують на собі).
Хлопці! До нас гостя прийшла! (Приходить лялька з забрудненим особою. Вихователь читає вірш А. Барто «Дівчинка замурзана» )
Хлопці, вона вам подобається? (відповіді дітей) Бруд може нашкодити здоров'ю? Що потрібно робити, щоб залишатися чистим? (відповіді дітей)
Хлопці, давайте пограємо! Оберіть предмети, які потрібні для догляду за тілом. (Діти вибирають картки з потрібними предметами і пояснюють їх значення.) Молодці! А продукти можуть бути шкідливими або корисними? (відповіді дітей)
Гра - розкласти картки з шкідливими і корисними продуктами на два обруча.
Хлопці, а що ще допомагає нам зміцнювати здоров'я? Правильно! Заняття спортом.
Рухлива гра «Заборонене рух» ( правило гри: заздалегідь обговорюється, який рух буде забороненим. Діти повторюють за вихователем всі рухи, крім " забороненого.)
Вихователь звертається до ляльки. Маша, ти зрозуміла як зміцнювати здоров'я? А ви, хлопці? Давайте повторимо. (Вихователь показує схематичні зображення правил, а діти називають їх.)
Правила: стежити за чистотою тіла, їсти корисні продукти, займатися спортом, загартовуватися.
Вихователь хвалить дітей за хорошу роботу.