logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Дикі тварини та їх дитинчата»

Конспект відкритого логопедичного заняття в середній групі.

Автор: Лексину О. В., вчитель-логопед, МБДОУ «Дитячий садок N138», р. Рязань.

Мета:
закріпити знання дітей про диких тварин, їх дитинчат, про місце проживання. Активізувати словник по даній темі;
Завдання:
Освітні:
- продовжувати удосконалювати граматичний лад мовлення (вправляти в утворенні присвійних прикметників, освіту назв дитинчат диких тварин, продовжувати вчити будувати фразу з трьох слів з прийменниками «за», «під»).
Розвиваючі:
-продовжувати розвивати мислення, увагу, зорове сприйняття;
- удосконалювати артикуляційну, тонку і загальну моторику.
Виховні:
- продовжувати формувати інтерес до живої природи;
- виховувати чуйне ставлення до диких тварин, бажання допомогти.

Обладнання: презентація заняття, олівці, аркуші з зображенням диких тварин та їх дитинчат, картинки із зображенням хвостів тварин, морквини (муляжі )

Хід заняття.

Організаційний момент.

Логопед

Діти

- Привіт хлопці. Подивіться, скільки гостей до нас сьогодні прийшов. Давайте з ними поздороваемся.
-Тепер давайте сядемо за столи, ніжки поставимо правильно, спинки выпрямим.
-Хлопці, нам в групу сьогодні прийшла телеграма.
«Терміново приходьте,
Терміново допоможіть!
Відбуваються чудеса,
Не поділимо ми лісу.
Нас чарівник налякав,
Він усіх Нас зачарував.
Ми забули, хто ми є,
Що нам пити і що нам їсти.
Виручайте, приходьте
І нас терміново помирите!»
Жителі лісу.
Ну що, підемо на допомогу тваринам?

Входять, встаю навколо логопеда на килим.
-Здрастуйте!

Діти сідають за столи

 

 

 

 

 

 

-Так.

Основна частина.

Логопед

Діти

Щоб вирушити на допомогу, ми з вами повинні згадати, які тварини живуть в лісі.
(Логопед виставляє картинки на дошці.)
- Скажіть, як називають тварин, які живуть у лісі?
-Правильно, всі ці тварини - дикі. А як ви думаєте, чому їх так називають?

 

Артикуляційна гімнастика
-Добре, але перш ніж вирушати в подорож, нам з вами треба ще підготувати свій язичок, адже він нам буде потрібен, для того, щоб допомагати звірам.
Давайте выпрямим спинки, ніжки поставимо правильно, візьмемо дзеркала.
Хлопці, щоб подружитися з лісовими мешканцями, давайте їм посміхнемося.
(Логопед нагадує, що після кожної вправи потрібно проковтнути слину)
-Розтягуємо наші губи в усмішці, так, щоб було видно зубки.
(вправа повторюється 3 рази)
А тепер, давайте пограємо на сопілочці, щоб звірам було веселіше.
Витягніть губи вперед трубочкою і потягніть їх.( вправа повторюється 3 рази)
-Чудово, хлопці, думаю, тваринам сподобається. Наші мешканці лісу дуже люблять частування, давайте напечем їм млинців.
Кладемо широкий, розслаблений язик на нижню губу і утримуємо його.
-Молодці! я думаю, і гостинці звірам сподобаються, але млинці, то у нас гарячі, потрібно їх остудити. Давайте спечемо млинці і дути на них. Чудово!
-Ну а для білочки, давайте зберемо горішки. Ротики наші закриті, ми з вами будемо впиратися напруженим язиком то в одну, то в іншу щоку.(вправа повторюється 3 рази в кожну сторону)
- Молодці. Ми з вами пригадали, хто живе в лісі, підготували свій язичок, і тепер можемо вирушати на допомогу жителям лісу.
- Скажіть, хлопці, а на чому можна відправитися в ліс?

Давайте сядемо на пуфики, уявімо, що це наш автобус, на якому ми поїдемо. Закриємо очі і уважно послухаємо.(Звучить мелодія «Звуки лісу»)
-Що ж ви чуєте?
-Хлопці, який чудовий запах! Ви були коли-небудь у лісі?
- Так пахне в хвойному лісі. Давайте встанемо, опустимо руки, зробимо спокійний вдих, (пошлемо повітря в животик) і скажемо разом на видиху: Ах, як смачно пахне!(Повторити 3 рази)
- Тепер давайте сядемо на пуфики, спинки выпрямим, ніжки поставимо рівне.
- Ось ми з вами і прийшли в ліс. Але де ж тварини? Вони всі поховалися! Давайте уважно подивимося і скажемо, де тварини від нас сховалися? Тільки пам'ятайте, відповідати потрібно красиво, повним реченням.
(Логопед допомагає дітям навідними питаннями, якщо вони не можуть.)
- де заєць сховався?
- де сховалася лисиця?
- де сховалася білка?
-де сховався вовк?
- де сховався їжак?
(як вар-т: Хто сховався за кущем? за колодою? за деревом?

Д/г «Хто де живе?»
-Молодці хлопці, знайшли всіх тварин. Але ось подивіться, тварини в телеграмі писали, що чарівник зачарував їх і все переплутав. Подивіться, чи все тут гаразд?
Давайте допоможемо тваринам знайти свій будиночок (На слайді переплутані картинки - ведмідь на дереві, лисиця в дуплі, заєць в барлозі, білка в норі).
-Де живе ведмідь?
-Де живе вовк?
-де живе білка?
-де живе заєць?
-де живе лисиця?

- Молодці хлопці! Ось тепер тварини задоволені, що знайшли свої будиночки.
Д/і "Нагодуй тварини"
- Тварини зголодніли, давайте ми їх погодуємо.
Чим ми пригостимо білку?
Чим ми пригостимо ведмедя?
Чим ми пригостимо вовка?
Чим ми пригостимо зайця?
-Тепер тварини, ситі. І знають, що їм їсти.
Пальчикова гра «Веселий заєць»
Логопед показує пальцями зайчика на тлі екрану з зображенням лісу.
-Хлопці, подивіться, який веселий зайчик у мене вийшов! Подивіться, як він вушками ворушить. Давайте і ви спробуйте зробити такого зайчика. А у кожного з нас може вийти два таких зайчика.
Гімнастика для очей "Морквина".
-Ой, хлопці, зайчик наш зголоднів, давайте його погодуємо. Візьмемо в руки морквини і пограємо з ними. Тільки голову потрібно тримати прямо, працюють тільки очі.
Ми морквину в ручку взяли,
З нею трошки пограли.
Вгору морквину підніми, (погляд вгору)
На неї ти подивися.
Вниз морквину опусти, (подивитися вниз)
Тільки оченятами дивись.
Вгору і вниз і вправо-вліво.
Ай - да заїнька умілий!
Очима кліпає, (моргання і закривання очей)
Очі закриває.
Зайчики морквини взяли, (відкрити очі)
З ними весело танцювали.
Д/і"Хвости".
- Одного разу, прокинулися тварини в лісі і не знайшли у себе хвостів. Вони вирішили, що це витівки злого чарівника, він розніс хвости по лісі. Пішли звірі у лісі свої хвости шукати, але ніяк не змогли їх розділити. Давайте допоможемо тваринам.
(Логопед роздає картки із зображенням хвостів тварин)
-Чий хвіст у тебе?
-Який він?
-Чий хвіст у тебе?
-Який він?
-Чий хвіст у тебе?
- Який він?
-Чий хвіст у тебе?
- Який він?
Молодці хлопці, і з цим завданням впоралися. Сідайте за столи.
Д/і «Мами і дитинчата»
-Хлопці чарівник не тільки переплутав житла тварин, їх хвости, але і налякав їх дитинчат.
Давайте повернемо дитинчат батькам. У вас на столі лежать листочки з тваринами та їх дитинчата. Вам потрібно з'єднати лінією маму і її малюка.
- У лисиці дитинча....
- З'єднуйте лисицю з її дитиною.
-У ведмедиці дитинча......
- З'єднуйте ведмедицю з ведмежам.
- У вовчиці дитинча...
- З'єднуйте вовчицю з вовченям
-У білки...
- З'єднуйте білку з білченям.
-Діти та їх мами дуже зраділи, що ви хлопці допомогли їм позбутися від чарів злого чарівника.

 

-Заєць, лисиця, вовк, ведмідь, білка, їжак.

 

- Дикі тварини.

-Тому, що ці тварини живуть в лісі, самі про себе дбають, самі добувають собі їжу.

 

 

Діти беруть дзеркала і виконують артикуляційну гімнастику разом з логопедом.
«Усмішка»

 

 

 

«Сопілочка»

 

 

«Млинець»

 

 

«Остуди млинець»

 

«Горішки»

 

 

 

-На автобусі, на машині, на велосипеді.

 

 

-Шум дерев, щебетання птахів.
-Так.

Діти встають у пуфів.

 

 

 

 

 

 

-Заєць сховався за кущем.
- Лисиця сховалася за деревом.
-Білка сховалася за деревом.
- Вовк сховався за стовбуром.
-Їжак сховався за квітами.
(-Заєць сховався за кущами.)

 

 

 

-Ні.

 

- У барлозі.
- В лігві.
- В дуплі.
- Під кущем.
- У норі.

 

 

 

 

 

 

 

-Шишками, горіхами
-Медом, малиною.
-М'ясом.
-Корою дерев, морквою, капустою

 

 

Діти встають перед логопедом.

 

 

Діти виконують дії за логопедом

 

 

 

 

 

Діти стоять на килимі.

 

 

 

 

-Маю лисячий хвіст.
-Пухнастий рудий, великий

- у мене заячий хвіст.
- маленький, сірий, пухнастий.

- У мене беличий хвіст.

- пухнастий рудий.
- У мене вовчий хвіст.
- Сірий, довгий.

Діти прикріплюють хвости на магнітну дошку, де вже закріплені зображення тварин.

 

 

 

Робота на аркушах паперу.

 

-Лисеня

-Ведмежа

- Вовченя

- Білченя

 

 

 

Підсумок заняття.

Логопед

Діти

-Ось діти, наша подорож у ліс закінчився. Тепер нам пора повертатися в дитячий сад. Сідайте на стільчики, закривайте очі, зараз я вимовлю чарівне заклинання, і ми опинимося у себе в групі.
Ой, подивіться, що це таке? Це гостинці з лісу. Дикі тварини надіслали їх вам в подяку за допомогу.
Давайте спробуємо самі і почастуємо наших гостей.
-Вам сподобалося наше пригода?
- Де ми сьогодні побували?
- Кому ми сьогодні допомогли?
- Які ігри вам сподобались?
- Ви всі молодці, чудово займалися.

 

 

 

 

 

 

- Так.
- В лісі.

-Диким тваринам і їх дитинчат.

-«Хвости», «Мами і дитинчата».

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове