logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Пустун Буратіно»

Автор: Іванова Світлана Альбертівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок комбінованого виду N102 Іркутська область, місто Братськ.

Мета заняття: Закріпити у дітей елементарні знання основ безпеки життєдіяльності.
Завдання:

1. Продовжувати формувати у дітей навички безпечної поведінки в побуті.

2. Вчити дітей адекватних дій в небезпечних ситуаціях.

3. Поглиблювати і розширювати знання про охорону життя людей.

4. Активізувати в мові дітей слова: феєрверк, вогнегасник, медикаменти, травма.

5. Виховувати у дітей доброзичливе ставлення один до одного, повага, надавати допомогу в екстремальних ситуаціях.
Попередня робота:
1.Розглянути ілюстрації і плакати по даній тематиці: «Вогонь - добрий і злий», «Хто порушує правила дорожнього руху», «Зустріч з незнайомцем», «Спілкування з тваринами», «Вдома гострі ножі ти поклади на місце».
2.Провести з дітьми бесіди: «Давно люди навчилися добувати вогонь?», «Коли народився світлофор», «Струм біжить по дротах».
3. Повторити загадки, прислів'я по ОБЖ.
4. Прочитати художні твори: «Необережна рєзвушка», «добра порада», «Горобчик Тишка».
Матеріал:
Колючі, ріжучі предмети, бинт, зеленка, сірники, запальничка, свічка, смужки тканини, паперу, таблетки, вітаміни, пазли з номерами телефонів «01», «03», цукерки за кількістю дітей, проблемні ситуації, шифрування, ребуси.
Хід заняття:
     Дітям приходить лист від Буратіно: «Здрастуйте діти групи «Теремок». Чи знаєте ви правила безпеки? Я хочу дізнатися, чому ви навчилися за рік і запрошую вас пограти зі мною. Сьогодні ми будемо відповідати на питання, відгадувати загадки і виконати завдання. Ваш Буратіно».
Буратіно приходить у групу, вітається з дітьми: «Я дуже радий , що ви хочете пограти зі мною! - А ви? (Так). У мене в чарівній коробочці багато іграшок. - Показує дітям коробочку, в якій лежать голки, шпильки, ножиці, цвях, ніж.- Дивіться, які у мене скарби!
Ст. «Хлопці, хіба це іграшки? (НІ).- А чому ними не можна грати?»
Д. «Це небезпечні предмети, якими треба вміти користуватися. Такі предмети зберігаються у спеціальних місцях. Є предмети, якими можна користуватися під наглядом дорослих, але самостійно їх брати не можна, це небезпечно».
Ст. «Що спільного в цих предметів? ( У них є гострий кінчик - жало, який може вжалити, як оса. Тільки у вістря шпильки заховано в захисний кишеню, ось чому її називають безпечною. Жало є і осколків розбитого посуду. Розбив чашку , не чіпай руками, поріжешся.)
Ст. «Давайте торкнемося голку, шпильку і цвяхи. Гострі вони чи ні?» Поки діти чіпають гострі предмети, Буратіно вмочає палець гуаш: « Ой, хлопці , мені боляче!».
Ст. «Хлопці, що будемо робити?»
Д. «Потрібно промити рану і помазати зеленкою або йодом».
Б. « Я не хочу зеленкою, буде щипати, а-а-а».
Ст. «Тоді потрібно забинтувати палець Буратіно, щоб кров перестала надходити до рани».
Діти з допомогою вихователя забинтовують палець.

Вихователь читає лічилку:
Раз, два, три, чотири, п'ять,
Буду гостре вважати:
Гострий ножик, і гострі
Спиці у моєї сестри.
Дуже гострі голки
На ошатній зимової ялинці.
Гострий розум і гострий погляд,-
Чому так говорять?
Діти пояснюють сенс лічилки.
Далі діти вирішують проблемні ситуації: «Знайди четвертий зайвий предмет, яким можна вколотися або порізатися: (ковдру, шкарпетки голка, килим)». «Знайди четвертий зайвий предмет, яким можна вколотися або порізатися: ( ніж, ножиці, подушка, пила)». «Які перераховані дії можуть призвести до травми, порізу: (забивання цвяхів, читання, малювання, вирізання ножицями з паперу, ліплення, пришивання гудзиків)».
   Мудру пораду: « Ніколи не чіпай гострі предмети. А якщо ти все - таки випадково порізався або уколовся, змаж ранку йодом».
Б. «Гаразд, я згоден, що це не іграшки».
Ст. «Добре, я приберу цю коробочку подалі».
Б. « А ось ці іграшки вам точно сподобаються.- Дістає з кишені сірники і запальничку.- Ось, давайте влаштуємо феєрверк!»
Ст. «Що таке феєрверк?»
Д. «не Можна в приміщенні влаштовувати феєрверк, може статися пожежа».
Б. « Не бійтеся, це цікаво! Тут і горіти нічому!»
Ст. « Давайте підійдемо до столу і подивимося, що може горіти. ( Досвід з папером, тканиною, деревом, цвяхом)- що відбувається?
Діти розглядають, обговорюють отримані результати. Вихователь пропонує подивитися, як горить цвях (він нагрівається), папір, дерево, тканина.
- Якщо ми торкнемося гаряче залізо, що може статися?- діти вирішують ребус.
Ст. « Всім добре відомо, що сірники не іграшки. Всього три секунди горить сірник, а яка у ній сила! Сірник-невеличка може нагодувати цілу сім'ю, але може і хату спалити, якщо у руки її візьме дитина. Вогонь нічого не шкодує і може перетворитися в страшний пожежа. - Хлопці, що треба робити, якщо в квартирі виникла пожежа?»
Д. « Потрібно відразу викликати пожежних, подзвонити в службу порятунку за номером «01» і спробувати залишити приміщення».
Ст. « Як потрібно виходити з квартири?»
Д. « не Можна ховатися під меблі, пересуватися по квартирі по підлозі, на обличчя покласти мокру пов'язку. Вийшовши з квартири, щільно закрити за собою двері і чекати допомоги».
Обігрується ситуація « Виклик пожежних».
Рішення проблемних ситуацій: « Які з перелічених дій можуть стати причиною пожежі?» (спів, пустощі з сірниками, запалювання бенгальського вогню біля новорічної ялинки, виготовлення аплікації, ігри зі сніжками, запалювання сухої трави).
       Мудра порада: Якщо в будинку щось загорілося, швидше, телефонуйте в службу порятунку за номером «01». Подалі тримайся від сірників».
Прислів'я: « Бережись бід, поки їх немає».

Б. « Вмовили, вмовили. Ні з голками, ні з сірниками грати не буду. Я втомився і хочу перекусити. У мене тут є ось що...» Дістає з кишені таблетки і вітаміни.- « Хочете, я вас пригощу?»
Д. « Ні».
Б. « Чому?»
Д. « Таблетки без дозволу брати не можна, це небезпечно».
Ст. « Що може статися?».
Д. « Таблетками лікують хворих, а здоровим таблетки шкідливі».
Ст. « А вітамінки, їх же корисно їсти?».
Д. « А раптом, це не вітамінки? Є багато таблеток, схожих на вітамінки, але якщо їх з'їсти, можна собі нашкодити».
 Ст. « В казкових палацах у чаклунів зберігається багато різних флаконів, тюбиків, баночок, пляшечок з різними зіллями. У вас вдома вони теж є. Не вірите? Вони допомагають готувати їжу. Інші, вирощувати на дачі овочі, треті-лікувати, четверті-доглядати за собою, п'яті - зберегти чистоту в домі. Деякі з них - хімікати, дуже їдкі, з різким запахом, до них навіть дорослі без гумових рукавичок не підходять. Давайте і ми їх не будемо відкривати. Корисні ліки, і ті можуть перетворитися на отруту, якщо їх з'їсти занадто багато. Наприклад, вітамінки, якщо їх з'їсти багато, що буде? (відповіді дітей). Що потрібно робити, якщо людина з'їла багато таблеток? (відповіді дітей - викликати швидку допомогу за номером «03».

Дітям пропонується розгадати шифровку.
Рішення проблемної ситуації: «Як ви вчините, якщо випадково на підлозі знайдете таблетку?» «Як ви думаєте, коли потрібно приймати таблетки?»
       Мудру пораду: « Ніколи не пробуй таблетки або рідини з бульбашок, навіть якщо вони смачно пахнуть і схожі на льодяники».
Прислів'я: « Не доглядишь оком, заплатиш боком».
Гра: « Хто швидше збере картинку».
Діти діляться на дві команди. На двох столах лежать картинки - одна з пожежонебезпечною ситуацією, інша з травматичною. Вони розрізані на чотири частини. Діти по одній підбігають до столів, беруть по одній деталі і кладуть в пазлу так, щоб вийшла картинка.
Ст. « Діти, а у вас вдома є визоркомп і телеютер? Буратіно, а що це таке, ти спитаєш? Ви, напевно, здогадалися, що мова піде про телевізор і комп'ютер. Що й казати, це розумні речі. З їх допомогою можна відправитися в космічну подорож, послати лист один одному, намалювати портрет мами, виконати складне обчислення. Звичайно, якщо ти будеш не тільки дивитися мультики і грати в карти. Електронним машинам теж треба робити відпочинок: вони теж втомлюються. І ще, постарайся не класти нічого важкого на телевізор або комп'ютер, для них це шкідливо.
      Мудру пораду: « Коли ти один вдома, телевізор і комп'ютер не вмикай. Дивись по телевізору тільки корисні передачі, а не все підряд. На комп'ютері займайся одну годину в день. Це шкідливо для здоров'я».

Ст. « Ну ось, Буратіно, ти все запам'ятав, що тобі розповіли хлопці? Тобі тільки здається, що ти все знаєш. Насправді, у кожної речі свої секрети, свій характер. Якщо ти навчишся жити з домашніми речами в мирі та злагоді, тоді твій будинок буде безпечним і добрим.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове