logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Подорож в країну здорових зубів»

Заняття по ЗСЖ для 6-7 років.

Автор: Виборнова Олена Львівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок нагляду та оздоровлення дітей N14» «Подсолнушек».

Мета: вчити дітей правилам догляду за зубами, формувати свідоме ставлення до виконання основних гігієнічних навичок, закріпити практичне вміння та способи чищення зубів, дати уявлення про будову зубів, розвивати самостійність і відповідальність за своє здоров'я, виховувати у дітей позитивну мотивацію до здорового способу життя.

Обладнання:
Макети зубів, схема будови зубів, модель зуба, схема способів чищення зубів, комп'ютерна анімація, екран для показу, масажна доріжка, музичний супровід (спів солов'я, дзижчання бджоли, імітація лісу - ялинки, ширма.

Словникова робота:
Карієс, емаль, різці, ікла, малий корінний, великий корінний, стоматолог.

Попередня робота:
Загадування загадок з книги «Я і моє тіло» С. Е. Шукшина.
Сюжетно-рольова гра «Стоматологічний кабінет»;
Настільно-дидактична гра «Допоможи Оле» (підбір гігієнічних предметів);
Бесіда про гігієну порожнини рота;
Розгляд схеми - будова зубів;
Рішення проблемних ситуацій на тему «Бережи свої зуби»;
Читання казки О. Тарушина «32 богатиря»

Хід заняття.
Діти заходять в зал, будуються півколом, одягнені в бейсболки, з рюкзаками за спиною.
Ведучий: «Хлопці, сьогодні до нас прийшли гості, привітайтеся з ними.
Хлопці, я пропоную послухати одну історію про хлопчика Сергійка, а вірніше про його зуби.
Якщо тільки у роті
Говорити вміли зуби,
За Сережиной щокою,
Розмова б був такий!»
З-за ширми з'являються зуби, зроблені з пап'є-маше:
- Це що ж таке, братці!
Треба терміново розібратися!
Раніше були ми, друзі,
Богатирська сім'я,
Нині навіть з вигляду ми
Стали інвалідами!
Ведучий: «жалібно Стогнуть різці!»
- Ми вже не молодці!
Були ми блискучими,
Стали ми пропащими.
- Ми без щітки жити не можемо,
а не чистить нас Сергійко,
ми втратили білизни,
а адже ми ж всім видно!
- Всі Сергій тягне в рот,
Вічно щось гризе:
І горіхи, і цукерки, і залізні предмети!
- Пропадемо ми, видно, скоро!
У господаря У роті
Стало жити несила!
Хором зуби: ОЙ-ЇЙ-ЇЙ!
Ведучий: «Ось, хлопці, як історія сталася з хлопцем Сергієм. А адже вона може статися з кожним з нас, якщо не доглядати за зубами і їсти багато солодкого. Що ж робити, хлопці? Як допомогти Сергію?».
Діти: «Треба його знайти!»
Ведучий: «Так, хлопці, його потрібно знайти і запросити його в країну Здорових зубів. Ну що ж, допоможемо Сергійкові?»
Діти: «Так!»
Ведучий: «Тоді вирушаємо в дорогу! А щоб шлях здавався коротким - йдемо під веселу музику твіст-ходьбою»
(твіст-ходьба - із закиданням ніг, одночасно присідаючи).
(На галявині сидить брудний і кошлатий Сергійко з перев'язаною щокою, жалібно стогне).
Ведучий: «Це ти Серьожа? Знаємо, знаємо, що сталося з тобою».
Сергій: «Ой-їй-їй! Зуби болять!»
Діти: «Ти, напевно, багато солодкого їв?»
Сергій: «Так! Цукерки я люблю! Я і горіхи зубами гриз, навіть пробував гризти цвяхи, во як!»
Ведучий: «Ось ти і зіпсував свої зуби. Адже, щоб вони були здоровими, треба дотримуватись правил здорових зубів. Ось послухай і запам'ятай!»
Діти: «Потрібно їсти моркву і фрукти!
2 дит. - їсти сир і рибу!
3 дит. - регулярно ходити до стоматолога!
4 дит. - чистити зуби два рази в день - вранці і ввечері!
5 дит. - не можна відразу після холодного є гаряче і після гарячого - холодне! від цього емаль тріскається!
6 дит. - полоскати рот після їжі!
7 дит. - оберігати зуби від травм!
8 дит. - не гризти насіння зубами і тверді предмети!
9 дит. - не їсти багато солодкого!»

Сергій: «Ой, хлопці, а я ж цього не знав»
Ведучий: «Сергію, ми хочемо тобі допомогти, навчити тебе як потрібно доглядати за зубами. Щоб вони були здоровими, запрошуємо тебе в країну Здорових зубів!»
Сергій: «Ой, хлопці, допоможіть мені! Ходімо ж скоріше в чарівну країну! Я не хочу, щоб у мене зуби боліли!»
Ведучий: «Отже, в дорогу! А шлях наш лежить через галявину!»
Діти проходять по масажному килимку (галявина), звучить спів птахів, дзижчання бджіл.
Ведучий: «Ой, яка гарна галявина! А давайте відпочинемо тут, зробимо привал?»
Діти сідають (по-турецьки).
Ведучий: «А щоб відпочинок був корисним давайте поотгадываем загадки»:
1) Що дорожче грошей? (здоров'я)
2) Червоні двері в моїй печері,
Білі звірі сидять біля дверей.
І м'ясо, і хліб - всю мою здобич
Я з радістю білим звірам віддаю? (рот, губи, зуби)
3) За стіною кістяний соловейко варто?
4) Кістяна спинка,
На спинці - щетинка,
По забору стрибала,
Весь бруд вигнала? (зубна щітка)
Добре відпочили і загадки все розгадали, що ж, ходімо далі!
(Діти йдуть твіст-ходьбою, з'єднуючи по черзі лівий лікоть і праве коліно і навпаки)
Ведучий: «Ой, хлопці, якийсь будиночок на шляху. Ви сідайте, а я подивлюся хто ж тут живе?» (Діти сідають на пеньки, провідний стукає в будиночок)
- Хто, хто в будиночку живе?
Баба-яга: «Фу-фу-фу! Російським духом пахне! Навіщо до мене завітали?»
Діти: «Ми йдемо в країну здорових зубів, щоб навчити Сергійка доглядати за зубами»
Баба-яга: «От і в мене така біда... не я доглядала за зубами - ось один зуб і залишився... А ну-ка покажіть свої зубки! Може у вас теж як у мене?
(Діти відкривають роти і показують зуби)
Баба-яга: «Ой ні, які вони у вас біленькі та рівненькі!»
Ведучий: «Баба-яга, наші діти бережуть свої зуби. Не хочуть, щоб вони у них боліли»
Баба-яга: «А скільки вже зубів-то має бути?»
Діти: «32!»
Баба-яга: «Ой ти! Я й забула! Пам'ятаю колись і в мене стільки було... а от ви знаєте, як називаються передні зуби?»
Ведучий: «Баба-яга, наші діти навіть можуть показувати на схемі!»
Баба-яга: «Та ну?!»
Діти: «Передні зуби називаються різці!»
Баба-яга: «Так, точно! А ось як називаються гострі, бічні?»
Діти: «Ікла!»
(Показують на схемі)
Баба-яга: «Знову вірно! Ну цього, напевно, не знаєте... найбільші, які знаходяться в кінці щелепи?»
Діти: «А це корінні!»
Баба-яга: «Ну треба ж! Всі вони знають! А для чого зуби потрібні? Аж 32! Мені і одного вистачає!»
Діти: «Щоб кусати, пережовувати їжу, без зубів негарні люди!»
Баба-яга дістає люстерко і виглядає: «Ну як некрасиві? А мені лісовик все говорить крашавица, так крашавица! Десь я бачила у однієї дівчинки теж зубів-то не було!»
Баба - яга звертається до дівчинки, у якої випали молочні зуби: «А у тебе де зуби, красуня?»
Дівчинка: «Вони були молочні, випали. Тепер виростуть постійні»
Ведучий: «Баба-яга, нам було весело з тобою, але ми поспішаємо в країну Здорових зубів, і нам з тобою пора прощатися, а ти бережи свій останній зуб!»
Баба-яга: «буду, буду! Вже так буду берегти! Ну що, в добрий шлях!» (Баба-яга йде)
Ведучий: «Перед далекою дорогою, давайте наберемося сил - зробимо веселу розминку!»
Добрий день! Посміхніться швидше! (руки в сторони, кланяються)
Ми погладимо лобик, носик і щічки,
Будемо ми красиві, як в саду квіточки! (нахил голови вліво, вправо)
Розітремо долоньки сильніше, сильніше, а тепер похлопаем сміливіше, сміливіше!
Вуха тепер ми розітремо і здоров'я збережемо!
Посміхніться знову, будьте всі здорові! (повітряний поцілунок гостям)
Ведучий: «набралися Сил, в дорогу!» (діти виконують твіст-ходьбу)
- Ой, хлопці, подивіться ось і країна здорових зубів здалася! Але щось нас ніхто не зустрічає...
Виходить лікар Айболить зі звірятами (діти одягнені в костюми лисиці, їжака, зайчика).
Айболить: «Я господар цієї країни, а це мої друзі, лісові звірята. А навіщо ви до мене завітали? Я чув, що у вашому дитячому садку проводяться спеціальні заняття, де ви вчитеся бути здоровими?»
Діти: «Ми почули історію Сергія про його зубах і хочемо йому допомогти. Він не знає, що потрібно робити, щоб зуби були здоровими»
Айболить: «Це дуже добре, що ви добрі й чуйні, адже люди повинні допомагати один одному у скрутну хвилину. Ну що ж, запрошую вас, гості і тебе Сергію, в мою лісову школу. Я розповім, що потрібно робити, щоб зуби були здоровими, а ти, Сергію, слухай і запам'ятовуй. Сідайте зручніше» (Діти сідають на пеньки)
- Спочатку я розповім вам як правильно чистити зуби. Подивіться на схему - їх потрібно чистити зверху вниз; цей спосіб називається пружинка, ось так (на комп'ютері анімація).
- А тепер треба почистити ось так - зліва направо; це спосіб називається маятник (на комп'ютері)
- А цей спосіб у вигляді спіралі, називається бджілка. Ой, як весело працює щітка! А ось цей спосіб називається «За дверима». Ми чистимо внутрішню сторону зубів. От якщо ви будете чистити свої зуби, то й зуби будуть здорові, і в них не оселяться мікроби.
Ведучий: «Хлопці, давайте ще раз покажемо якими способами потрібно чистити зуби, щоб вони були здоровими»
(Ведучий пропонує показати, як потрібно чистити зуби, діти пальчиком роблять рухи за схемою)
Айболить: «А чи знаєте ви скільки разів потрібно чистити зуби?»
Діти: «Два рази - зранку і ввечері»
Айболить на екрані показує модель зуба: «Зверніть увагу, що зуб покритий твердою емаллю, у нього є корінь, але навіть не дивлячись на те, що емаль тверда, якщо ви не будете доглядати за зубами, є багато солодкого, її можна пошкодити утворюється дірка - карієс! І тоді зуб починає хворіти, а хворі зуби завдають шкоди всьому організму, тому що через хворі зуби в організм потрапляють мікроби. А що потрібно робити, коли у вас утворився карієс?»
Діти: «Йти до стоматолога!»
Айболить: «Так. Не треба чекати, коли зуб заболить. Потрібно відразу приймати міри! А ви знаєте що потрібно їсти, щоб зуби були здоровими?»
Діти: «Є молочні продукти, фрукти, овочі та рибу!»
Ведучий: «треба їсти продукти, які багаті кальцієм! Ну як, Сергію, ти все правильно запам'ятав? Всі правила догляду за зубами, щоб вони здоровими?»
Сергій: «Так, я буду берегти свої зуби, доглядати за ними, їсти корисні продукти, і не їсти багато солодощів і обов'язково сходжу до стоматолога!»
Айболить: «Щоб зуби не боліли,
Щоб як сніг вони біліли -
Ранками і вечорами
Навчися їх чистити сам!»
Сергій: «Ви мене почекайте, я приведу себе в порядок» (тікає за ширму)
Ведучий: «Хлопці, поки ми чекаємо Сергійка, давайте відпочинемо, зробимо веселу виброгимнастику!»
Який сьогодні чудовий день,
Проженемо ми тугу і лінь!
(руки на поясі, легко піднімаємось на носочки)
Руками потрясли,
Ось ми здорові і бадьорі!
Повертається Сергій чистий, причесаний, над ширмою з'являється корінний залікований зуб:
От тепер тебе люблю я,
От тепер тебе хвалю я,
Нарешті, ти Серьожа,
Своїм зубкам влучив!

Над ширмою з'являються всі зуби (білі, здорові), співають:
Ми кусаємо. Ми жуємо,
Чудово живемо!
Забули дні минулі,
Ми красені молодецькі!
Ніколи відтепер надалі,
Не доведеться нам хворіти!
Айболить: «ну що ж, друзі, пора вам повертатися в дитячий сад. Правила ви вивчили і Сергійкові допомогли!»
Сергій: «Спасибі тобі, доктор Айболить, що навчив мене доглядати за зубами! І вам, хлопці, спасибі!»
Ведучий: «Як добре закінчилася історія! Ми з вами зробили корисну і добру справу - допомогли Сергію і самі згадали як потрібно доглядати за зубами, і тоді наші зуби скажуть нам спасибі!»
Діти: «спасибі тобі, доктор Айболить, за твій урок в лісовій школі!»
Айболить: «Я був радий допомогти хорошим людям! А на прощання Я пригощу вас яблучками, адже вони корисні для зубів! (роздає яблука). До побачення, хлопці! Будьте здорові!»
(Діти прощаються)
Ведучий: «Ну що, хлопці, йдемо в дитячий сад. Як добре, коли все добре закінчується! Давайте з веселою піснею повернемося в дитячий сад!»
(Діти співають пісню «Нічого на світі краще немає!» з казки «Бременські музиканти»).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове