logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Дружні друзі»

План-конспект заняття в групі для дітей з порушенням зору старшого дошкільного віку.

Автор: Кокоріна Ст. Ст., педагог-психолог, МБОУ «Початкова школа-дитячий садок N 72» МО р. Краснодар.

Мета: сприяти формуванню дружніх взаємин дітей у групі, згуртуванню дитячого колективу.
Завдання:
- позитивно налаштувати дітей на спільну роботу в групі;
- сприяти розвитку у дітей вміння розуміти своє і чуже емоційний стан, виявляти при цьому співчуття, співпереживання;
- сприяти формуванню у дітей впевненості в собі, підвищити соціальний статус кожної дитини в групі;
- вчити дітей знаходити у своєму товаришеві позитивні риси характеру, добирати слова для передачі цих якостей;
- розвивати у дітей уміння розуміти один одного без слів, працювати в парі, домовлятися між собою;
- сприяти зняттю м'язової напруги у дітей.
Обладнання: «чарівна коробочка» розрізними картинками на 2 частини за кількістю дітей (машина, коляска, квітка, м'яч, літак, відерце і т. д.); парні картки за кількістю дітей із серії «Хто, де живе?» (миша - норка, лисиця - нора, собака - будка, ведмідь - барліг, птиця - гніздо, кінь - стайня), аудіозапис спокійної музики для релаксації і веселої музики для позитивного настрою.
Тривалість заняття 25 хв.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ:
1. Привітання: «Здрастуй, друже!»
Діти стоять у колі, педагог-психолог дістає «чарівну коробочку» і просить дітей дістати по одній картці. У кожної дитини в руках опиняється картка з зображенням половини предметної картинки. Завдання дітей-знайти другу половинку і з тим, у кого вона знаходиться утворити пару. Коли сформовані пари, діти приступають до привітання:
Здрастуй, друже! (вітаються за руку)
Як ти тут? (поплескують один одного по плечу)
Де ти був? (смикають один одного за вушко)
Я нудьгував! (складають руки на грудях в області серця)
Ти прийшов! (розводять руки в сторону)
Добре! (обіймаються)
2. Вправа «Настрій у кишеньці»
Діти сидять півколом. Одна дитина виходить і вимовляє слова:
Вранці рано вранці
У дитячий садок я йду.
І в кишеньці я з собою
Настрій несу.
Далі дитина зображує мімікою та позою свій настрій. Діти відгадують настрій дитини, а потім хором вимовляють:
З кишеньки ти дістав
Настрій своє.
Тільки де ти його взяв,
Нам тепер не все одно!
Дитина після цих слів свідчить про те, чому у нього сьогодні такий настрій, наприклад, «Я сьогодні радісний, тому що...» або «Я сьогодні злий, тому що...».

3. Гра «Менялки»
Гра проводиться в колі. Діти считалкой вибирають ведучого - той виносить свій стілець за коло. Виходить, що стільців на один менше, ніж гравців. Далі ведучий говорить: «Міняються місцями ті, у кого... (світле волосся, хто любить морозиво, прийшов з мамою і т. п.)». Після цього діти, що мають названу ознаку, швидко встають і міняються місцями, а ведучий намагається зайняти вільне місце. Дитина, що залишився без стільця, стає ведучим.
4. Гра «Сороконіжка»
Діти стають один за одним, тримаючись за талію стоїть попереду. По команді педагога-психолога «сороконіжка» починає рухатися вперед, потім присідає, стрибає на одній ніжці, проповзає між перешкодами і т. д. Головне завдання дітей - не розірвати ланцюжок і зберегти «стоногу».
5. Гра «Підбери пару»
Педагог-психолог ділить дітей на 2 підгрупи. Першій підгрупі роздає картки з зображенням тварин, а другий - із зображенням місця, де ці тварини живуть. За сигналом педагога-психолога діти повинні знайти один одного, при цьому їм не можна розмовляти один з одним. Той, хто отримав картку з зображенням тварин, може тільки зобразити голос ходу або тварини.
6. Гра «Плутанина»
Мета. Розвиток навичок поведінки у колективі.
Хід гри. За допомогою лічилки вибирається ведучий. Він відвертається, а діти стають у коло, беруться за руки і намагаються всіляко «заплутатися». При цьому можна пролізати під чиїми-небудь зчепленими руками, переступати через руки, але не можна їх розмикати. Коли діти «заплуталися», вони кличуть ведучого, який повинен розплутати «плутанину».
7. Релаксація «Тихе озеро»
Педагог-психолог включає спокійну розслаблюючу музику і говорить:
“Влаштуйтеся зручніше, закрийте очі і слухайте мене. Уявіть собі чудове сонячне ранок. Ви знаходитесь біля тихого, прекрасного озера. Чути лише ваше дихання і плескіт води. Сонце яскраво світить, і це змушує вас почувати себе все краще і краще. Ви відчуваєте, як сонячні промені зігрівають вас. Ви чуєте щебет птахів і стрекіт цвіркуна. Ви абсолютно спокійні. сонце світить, повітря чисте і прозоре. Ви відчуваєте всім тілом тепло сонця. Ви спокійні і нерухомі, як це тихий ранок. Ви відчуваєте себе спокійними і щасливими, вам лінь ворушитися. Кожна клітинка вашого тіла насолоджується спокоєм і сонячним теплом. Ви відпочиваєте...
А тепер відкриваємо очі. Ми знову в дитячому саду, ми добре відпочили, у нас бадьорий настрій і приємні відчуття не покинуть нас протягом усього дня".
8. Рефлексія.
Що вам найбільше сподобалося?
Який у вас зараз настрій?
Чого ви навчилися сьогодні? Що дізналися нового про своїх товаришів?
9. Прощання «До побачення, друже!»
Діти знову стають у пари з тим, з ким вони віталися на початку заняття і прощаються:
До побачення, друже!
Дуже рада зустрічі!
Може, ще зустрінемося?
Давай же як-то ввечері!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове