logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

"Веселі черевички"

Педагогічне захід. Музично-рухова казка для дітей старшого віку.

Автор: Горчакова Н.Н., музичний керівник, Муніципальне дошкільний освітній захід «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду N51», р. Братськ.

Вік можна варіювати, змінюючи тривалість заняття і характер рухів (підбираючи під певний танець).

Дане заняття може бути першим з циклу «Веселі черевички», підсумком яких стане веселий танець «Дружба» (або будь-який інший танець), руху якого непомітно будуть вивчені в процесі цих занять (на наступних заняттях діти розучують руху куплетів)

Мета:
Через ігрову діяльність, вивчити елементи танцю, створити умови для імпровізації в русі.
Завдання:

  1. Збагачувати музичні враження дітей, створювати радісний настрій, розвивати ритмічність рухів під музику, уміння орієнтуватися в просторі, сприяти розвитку спритності, уваги.
  2. Розвивати комунікативні дії: уміння виконувати дії в колективі. Створювати умови для активної взаємодії дітей з дорослим і однолітками.
  3. Виховувати дружелюбність, доброзичливе ставлення один до одного.

Інтеграція освітніх галузей:
музика, комунікація, соціалізація, фізична культура.
Спільна діяльність:
розучування, виконання, імпровізація.
Самостійна діяльність:
виконання, імпровізація.
Види діяльності:
1. Музично-художня.
2. Рухова.
3. Ігрова.
Музичний матеріал: пісеньки «Друзі», «Що таке доброта?» у виконанні групи «Барбарики».
Атрибути:
Великі черевички, маленькі черевички в сумочці, за кількістю дітей.
 Хід заняття:
Педагог зустрічає дітей у музичному залі в красивих черевичках, вітається з ними.
- Здрастуйте, я дуже рада вас бачити.
Тут, несподівано педагог починає танцювати.
- Ой, Ой, що це зі мною? Ах, це знову мої неслухняні черевички! Почекайте трохи, черевички, заспокойтеся, спочатку нам потрібно познайомитися з хлопцями!
- Вам подобаються мої черевички? Вони дуже незвичайні і дуже не прості. Зі мною і цими черевички сьогодні трапилася невероятнейшая історія! Якщо ви хочете, я розповім вам її.

Привітання + ритмічна гра «Хлоп-привіт!»

 
- Як же я вам розповім цю історію, якщо ми не знайомі? Будемо знайомитися? Пропоную пограти в гру «Хлоп-привіт!», а для цього, нам потрібно встати в коло.
- У нас буде не простий привіт, хлоп-привіт, який я буду передавати по колу, а ви повинні прийняти мій привіт і передати його далі.
Педагог прохлопывает свій привіт яким-небудь ритмом і просить наступної дитини передати «хлоп-привіт» наступного. І так по колу.
Далі «хлоп-привіт» передається із зазначенням імен дітей і педагога.
- Ось ми і познайомилися з вами... А про що це я? Ах, так, я обіцяла розповісти історію про черевички! Так ось:

Розминка

- Сьогодні вранці я йшла на роботу... Йду я собі йду, йду і раптом...я зупинилась, як укопана! Переді мною посередині дороги стояли такі красиві черевички, яких я ніколи ще не бачила! Вони були такі прекрасні, що я тут же вирішила їх надіти! Вони виявилися мені якраз впору, але...
- Як тільки я зібралася йти далі, сталося непередбачене: черевички пішли назад! Тому і тому... швидше і швидше, швидше і швидше!
Звучить музика, педагог залучає дітей в колективний рух.
«Які неслухняні черевички!» - подумала я і вирішила спробувати ще раз. Але і тепер черевички не хотіли мене слухатися. Вони змушували мене підніматися на носочки вгору і опускатися вниз, вгору-вниз, вгору-вниз!
- «Спробую-но я ще раз»! Тепер черевички вчили мене робити «пружинку», а потім ходити на носочках. Як здорово! Мене це починало подобатися! А потім так! (приставні кроки). А потім і так! (прямий галоп). Як же мені це подобається! Я танцювала й танцювала, поки не сіла від втоми! Але і тут вони не вгамовувалися. Вони підбігли один до одного, а коліна стали розгойдуватися вгору-вниз, вгору-вниз («метелик»). Потім, навпаки, розбіглися один від одного (ноги сильно розвести в різні сторони). Я хотіла зняти їх, але не змогла дістати (вправа на розтяжку, нахили, сидячи, то до однієї, до другої ноги). Нарешті, вони зупинилися, і я змогла відпочити. Мої ніжки втомилися, та і ваші теж. Погладимо наші ніжки.

Відпрацювання рухів танцю.

- Ви знаєте, після такої пригоди, прийшовши на роботу, я подумала: «От було б здорово, якщо б черевички навчили танцювати і моїх дітей! Але вони ж дітям не за розміром! Думала, я думала...і вирішила змайструвати такі ж, тільки маленькі, дитячі. Раптом великим башмачкам сподобаються мої маленькі, і вони подружаться! Ви знаєте, після того, як у мене були готові маленькі черевички, я вирішила познайомити їх з великими. Як ви думаєте, вони подружилися? Вони відразу сподобалися один одному, і, звичайно ж, великі черевички одразу взялися вчити маленьких танцювати! А хочете і ви приміряти маленькі черевички? Тільки черевички потрібно надягати дуже швидко, а то вони втратять свою чарівну силу! Хто швидше одягне, той повинен швидко знайти собі місце в залі.
Діти надягають черевички і стають в розсипну по залу.
- Великі черевички починають вчити маленьких танцювати:
1-е рух - виставляння ноги на п'ятку, в одну і в іншу сторону;
2-е рух - стрибки на двох ногах;
3-е рух - виставлення рук вперед і чотири бавовни;
4-е рух - сидячи на підлозі, ніжки «танцюють», потім виконують стрибок у стійку ноги на ширині плечей, руки в сторони, вгорі».
- Подивіться, у нас виходить танець! Ви хочете, щоб у нас вийшов гарний танець? У мене і весела пісенька для вас є, про дружбу! Тоді слухайте уважно. 1 куплет - потрібно придумати і виконати танцювальні рухи. Приспів танцюємо всі разом, ті рухи, які ми з вами зараз вивчили. 2 куплет - придумати танцювальні рухи в парі. Третій куплет ми танцюємо всі разом, дивіться на мене, я вам буду допомагати.

Виконання танцю «Друзі».

Пробуємо танцювати перший раз.
- Які красиві рухи ви придумували! Добре у нас вийшло. А тепер я пропоную, зняти черевички і спробувати - зможемо танцювати без них! А черевички нехай постоять і подивляться, як ми виконаємо всі рухи самостійно, те, що ви запам'ятали!
Діти знімають черевички, виконуємо танець другий раз, пробують виконати самостійно.
-У нас виходить! Спасибі вам, чарівні черевички, тепер ми вміємо танцювати веселий танець «Дружба»!
5. Підведення підсумків
- Як же здорово, що черевички навчили нас так гарно танцювати! Як здорово, що ми подружилися з черевичками!
- Сподобалися вам мої веселі черевички?
Діти прощаються з педагогом і черевички, йдуть в групу.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове