Конспекти занять з дітьми
«У здоровому тілі - здоровий дух»
Фізкультурно-пізнавальне заняття.
Автор: Ласточкіна Людмила Геннадіївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N23 «Голубок» Кемеровська область, місто Междуреченськ.
Мета: Удосконалювати уявлення вихованців про здоровий спосіб життя.
Завдання:
Закріплювати вміння дітей відповідати на питання, вести діалог.
Вправляти у виконанні комплексу для профілактики плоскостопості та порушення постави.
Зміцнювати і розвивати силу м'язів, координацію рухів, рівновагу.
Виховувати у дітей потребу в турботі про своє здоров'я.
Обладнання: дерев'яні ребристі дошки (2шт.), кола, діаметром 15см, килимок-пінка, «сліди», річкові камінці, канат, обручі (3шт.), килимок з нашитими ґудзиками різної величини, цеглинки, гімнастичні лавки (3шт.), набивні м'ячі (5шт.), сигнальні предметні картки для рухливої гри «Рибки, камінчики, водорості», магнітофон, аудіозаписи (інструментальна музика групи «Спейс»; аудіозаписи «Дитячий марш», «Літня прогулянка»)
Хід заняття:
I. ОБЖ
Розмова вихователя з дітьми про здоровий спосіб життя.
- Діти, Таня приготувала для вас вірш і хоче зараз його розповісти (вихователь викликає дитини, який читає вірш):
Займаюся фізкультурою,
Загартовуюся, растираюсь,
П'ю я молоко коров'яче,
Бережу своє здоров'я.
- Хлопці, хто скаже, про що йдеться в цьому вірші? (про здоров'я)
- Правильно! Організм людини - це справжнє диво. Людське тіло володіє безліччю фізичних можливостей. З його допомогою ми можемо: бігати, стрибати, лазити, слухати, читати, говорити і багато іншого. Якщо людина здорова, то організм працює злагоджено і не доставляє йому ніяких проблем. Ось чому так важливо піклуватися про своє здоров'я!
- Підніміть руки ті, хто з вас хоч один раз хворів. Як ви себе почували під час хвороби? Хворіти приємно чи ні? Давайте зараз згадаємо прислів'я про здоров'я.
(діти називають прислів'я, після чого педагог уточнює у вихованців розуміння їх сенсу)
Бережи здоров'я змолоду;
Здоровий - скаче, захворів - плаче;
Хворий - лікуйся, а здоровий - бережися;
В здоровому тілі - здоровий дух;
Пішки ходити - довго жити;
Де здоров'я, там і краса.
Лунає стукіт.
-Ой, хлопці, до нас хтось прийшов!
Педагог підходить до дверей і повертається з конвертом у руках.
- Подивіться нам прийшов лист (показує дітям).
-Як ви думаєте, хто нам його прислав? (діти визначають відправника за «марку» із зображенням Доктора Айболита).
- Правильно, давайте прочитаємо, про що нам пише Доктор Айболит (читає текст листа).
Щоб здоров'я зберегти,
Організм зміцнити свій,
Знає вся моя родина -
Повинен бути режим у дня.
Слід, хлопці, знати
Потрібно всім побільше спати,
Ну а вранці не лінуватися -
На зарядку ставати!
Чистити зуби, вмиватися,
І частіше посміхатись,
Загартовуватися, і тоді
Не страшна тобі хандра.
У здоров'я є вороги
З ними дружби не води!
Серед них тихоня Лінь,
З нею борись ти кожен день.
Щоб ні один мікроб
Не потрапив випадково в рот.
Руки мити перед їжею
Потрібно милом і водою.
Їсти овочі і фрукти,
Рибу, молокопродукти -
ось корисна їжа,
Вітамінами повна!
На прогулянку виходь,
Дихай свіжим повітрям.
Тільки пам'ятай при догляді:
Одягатися по погоді.
Ну, а якщо вже сталося:
Розболітися вийшло,
Знай, тобі пора до лікаря.
Він допоможе нам завжди!
Ось ті добрі поради.
У них і заховані секрети.
Як здоров'я зберегти.
Навчися його цінувати.
-Давайте повторимо добрі поради Доктора Айболита, які допоможуть нам завжди бути здоровими і бадьорими.
II. Заняття з фізичної культури.
-Щоб бути сильними, спритними і умілими, потрібно займатися спортом. Назвіть, які види спорту ви знаєте.
- А зараз я запрошую вас на фізкультурне заняття.
1 частина:
Шикування в шеренгу;
Ходьба в обхід по залу;
Ходьба на носках, на п'ятках;
Шикування в колону по одному.
- Щоб наші ноги були сильними і міцними, а спина рівною і красивою, пройдемо по «доріжці здоров'я».
Ходьба (потоковий спосіб організації діяльності дітей):
- килимка-пенко з річковими камінцями;
- канату (приставним кроком);
- ребристим дощок;
- килимку з нашитими ґудзиків різної величини;
- кружочкам на носочках; «слідами».
2 частина: Шикування в коло.
Комплекс ОРУ, спрямований на профілактику плоскостопості.
- «Доріжка здоров'я» привела нас у зоопарк. Давайте поспостерігаємо, які вправи для здоров'я виконують тварини і спробуємо їх повторити.
«Веселий зоосад»
1. «Танцюючий верблюд»
І. п. - стоячи на зовнішніх краях стоп, руки на поясі.
Ходьба на місці з почерговим підніманням п'яти (шкарпетки від підлоги не відривати) (10 разів).
2. «Забавний ведмежа»
І. п. - стоячи, ноги нарізно, стопи паралельно, руки за спиною.
Ходьба на місці на зовнішніх краях стоп. То ж з просуванням вперед-назад, вправо-вліво. То ж кружляючи на місці вправо і вліво (по 2-3 рази).
3. «Веселий хом'ячок»
І. п. - стоячи, ноги разом, руки перед грудьми ліктями вниз, кисті спрямовані пальцями вниз.
1-2 - полуприсед на носках, посміхнутися; 3-4 - в. п. (10 разів).
4. «Тигреня потягується»
І. п. сидячи на п'ятах, руки в упорі попереду.
1-2 - випрямити ноги, упор стоячи, зігнувшись; 3-4 - в. п. (8-10 разів).
5. «Мавпочки-непосиди»
І. п. сидячи по-турецьки, руки довільно.
1-2 - стати; 3-4 - стійка: ноги схрещені, спираються на зовнішні краї стоп; 5-6 - сісти; 7-8 - повернутися у в. п., зберігаючи правильну поставу (8 разів).
6. «Жваві зайченята»
І. п. - стоячи, ноги разом, руки на поясі.
1-16 підскоки на носках (п'ятки разом).
Ходьба на місці на зовнішніх краях стоп. То ж з просуванням вперед-назад, вправо-вліво. То ж кружляючи на місці вправо і вліво (по 2-3 рази)
Вправа на відновлення дихання «Сонечко».
Шикування в колону.
Основні види рухів:
Смуга перешкод
- Поки ми з вами були в зоопарку, перед нами з'явилася смуга перешкод. Давайте її поборемо!
1. Ходьба з переступанням через брусочки.
2. Ходьба по гімнастичній лавці, з переступанням через набивні м'ячі.
3. Стрибки з обруча в обруч.
4. Повзання по гімнастичній лаві на животі, підтягуючись руками.
Рухлива гра «Рибки, камінчики, водорості» (3 рази).
Мета гри: розвиток уваги і уміння діяти по зоровому сигналу, тренування різних навичок руху, розвиток швидкості реакції, координації рухів, зміцнення кістково-м'язового апарату.
-«Смуга перешкод» привела нас на берег річки.
Пропоную пограти в рухливу гру «Рибки, камінчики, водорості»
Вихователь показує картку з зображенням рибки - діти, склавши руки човником бігають легко на носочках врозтіч по залу (мал.1). «Водорості» - діти стоять на місці, виконують хвилеподібні рухи руками і тулубом (рис.2). «Камінці» - діти присідають і завмирають (рис.3).
3 частина. Ігрове вправу для профілактики плоскостопості
«Намалюй відгадку».
Вихователь загадує дітям загадки, а вони повинні намалювати те, що загадано, рухами правої, потім лівої стопи.
«Місяць»
За будинком, біля доріжки висить підлога-коржики.
І. п. сидячи, ноги нарізно, руки в упорі ззаду. Кілька разів намалювати дугу правої (лівої) стопою і двома ногами одночасно.
2. «Сонце»
У двері, у вікно стукати не буде, а зійде і всіх розбудить.
В. п. те ж. Кілька разів намалювати коло і відходять від нього промені правою, лівою стопою і двома ногами одночасно.
3. «Хмара»
По небі ходила, сонечко закрила. Тільки сонце сховалося - і вона розплакалася.
В. п. те ж. Кілька разів намалювати контур хмари правою, лівою стопою і двома ногами одночасно.
3 частина: Шикування в шеренгу.
-Наша подорож підійшла до кінця. Ви сьогодні були сильними, спритними і старанними. На згадку про наше фізкультурному занятті ми даруємо вам емблемки із зображенням різних видів спорту і медалі «Краще по фізкультурі».
Діти під музику в колоні по одному виходять із залу.